Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Ijk #16 üzenetére

    "Nekem kisebb fixekhez már legalább EP-1 méretű váz ideális, rendes zoomokhoz pedig GH3."

    Na, ebben viszont egyet értünk. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Ijk #16 üzenetére

    Engem anno a Sony NEX-7 győzött meg arról, hogy lehet baromi kényelmes, ergonomikus, funkciógazdag MILC vázat építeni apró méretben (meg úgy bármilyen fényképezőgépet kis méretben). Eleve a három tárcsás kezelés is ritka még a professzionális szegmensben is, ráadásul a kis markolatot is meg lehet tervezni jól. Én egy igen nehéz nagyon régi csupa acél és üveg Nikkor 50mm f/1.2 objektívet tettem rá egy vaskos adapterrel. Ezek így sokkal nehezebbek, mint a váz, szóval orrnehéz a berendezés ilyen felállásban, de a NEX-7 markolata nagyon jól meg van tervezve és nagyon kényelmes volt használni, plusz a három vezérlőtárcsa mellé több programozható funkciógomb is társul.

    Én azért előbb kézbe veszem majd a 100D-t mielőtt ítéletet mondok. Sokakkal ellentétben nekem az EOS 650D kezelése és fogása is bejött, pedig alapvetően markosabb Full Frame DSLR-ekhez szokott kézzel tényleg úgy éreztem, mintha csak egy fuvallat lenne az egész. De nem látom azt, hogy hol szenvedne csorbát a fogása csak azért, mert főleg a szélességéből veszít.

    Ellenben az említett "profi" Fujifilm (konkrétan az X-Pro 1) számomra egy igazi szenvedés. Kicsit hülyén sikerült megoldani a kezelését és szerencsétlen annyira retró, hogy legalább olyan jó a fogása, mint egy vajas doboznak.

Új hozzászólás Aktív témák