Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz BerserkGuts #31 üzenetére

    Igen,m jobb lenne mellé VEGA4/VEGA6, de 720p-re, vagy 768p-re még egész jó kis APU. Nem viccelek. Raktam össze ilyet. baromi gyors. Gsorsabban boot-ol, mint inteles noti, pedig mindkettőben SSD van. És inteles noti i5 7200U, tehát nem gagyi. Vagy mégis? :O

    Igen, a 2200G jobb választás, de majdnem 20-szal volt drágáb karácsony előtt, és az már sok lett volna. Így kéősbb 200GE mellé dVGA-val használtan pl. RX 570 4 GB baromi jó ki lehet egészíteni, és az többet ér a 2200G IGP-jénél 768p-n. ;) Aztán ha kevés a proci, B450-es lapban lehet cserélni azt is később. ;)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz BerserkGuts #31 üzenetére

    Mondjuk a CPU melle egy GTX1050 vagy egy RX560 helyett egy RX570 kijon belole.

    több drón kell ;P

  • Chaser

    titán

    válasz BerserkGuts #31 üzenetére

    inkább 15e az a 12, ha htpc-nek lesz vagy office gépnek, oda bőven jó, de beugró "játszós" gépnek is, ha %-osan nézed majdnem 100%-kal drágább a 2200g most

    szerk:
    Kansas ez csak a teljes rendszer lehet az értékekből következtetve
    a tdp-t meg maxra kell megadni, pont az a lényege, pl egy 65w tdp-s ehet csak 30w-ot is, a 65 "letakarja", nem kötelező kihasználni a teljes tartományt - nem is lehetne minden esetben, mert tdp osztály kevés van, cpu meg csillió' - de 70-et már nem

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Plague666

    tag

    válasz BerserkGuts #39 üzenetére

    Egyetértek.

    A casual gaming az a vega 8-11 magasságában kezdődik, bár ott is néha elgondolkodtató, hogy 2018-ban 720 lowon 25-30 fps-sel mennyire élvezhető a dolog. Nekem fullhd alatti szinteken kb a szemem folyik kifele, 4k hdr óta meg már a fullhd-t látom fakó sz*rnak. Az amd ügyesen meglovagolja a világszintű hype-ot, mindenki iszonyat büszke magára, hogy mennyire átveri a kapitalista rendszert, fillérekért lehet játszani juhú, a dedikált gpu az valami úri kilengés, minek az. Sorra születnek a raven ryzenek mintájára a youtube csatornák, ahol össze vissza szenved az athlon, a sok kis szegény indiai kiscsákó meg örül, hogy szaggat a tavalyi game 2005 szintre butult grafikán. 2018-nak nem erről kéne szólni, hogy visszajárunk fullhd alá, ez messze nem casual gaming. Nem rossz kis proci ez, csak nem való minden feladatra, amire ránk akarják tukmálni. Mi lesz még, notebookos athlon vega 1-el szerelve, entry level 480p gaming, the classic console experience?
    Találó a fórumtárs hozzászolása, ez a buta ember buta rövid távú megoldása, saját magát vagy a gyerekét veri át, ha ez bármiféle újabb, népszerűbb játékra szerinte alkalmas és élvezetes.

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz BerserkGuts #58 üzenetére

    vmi nem 2080Ti-vel ez a tema hogyan alakul amugy?

    nalunk a cegnel i7-4770-k vannak IGP-vel 4GB RAM-l
    na azok helyett arra felhasznalasra kivalo olcsobban
    a helyen kell csak kezelni

    az abba levo IGP konkertan semmire sem jo

    több drón kell ;P

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz BerserkGuts #60 üzenetére

    ennyi erovel a 1050 is rossz befektetes, mert nem sokkal tobbert RX570 van

    több drón kell ;P

  • MongolZ

    addikt

    válasz BerserkGuts #56 üzenetére

    Szóval azért, mert rosszul mérted föl az igényeidet, az AMD "sz*r" processzora a hibás.
    A 2400G pontosan annyit tud, mint amennyit a tesztekben látsz, se többet, se kevesebbet. Ha ezek után te megvetted, aztán rájöttél, hogy kevés, ott bizony ne másban keressél hibát.

    Konkrétan ENNYIRE "nem képes" kihajtani az 1080-at...

    A GPU-ja meg annyira rossz, hogy "csak" mediumon hozza a 60 fps-t a legtöbb játékban.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz BerserkGuts #65 üzenetére

    Ja, értem, szóval a Ryzenes videóknak nem hiszel, de a 8800GT-s videót azért belinkeled.
    Fogadd el, hogy csináltál egy hülye választást, és a gyártóra akarod kenni, és kész. Nem kell ezen megsértődni, mindenkivel előfordul. De ettől függetlenül nem az AMD lesz a hibás.
    De egyébként jó lenne, hogy ha az állításodat akár egyetlen egy bizonyítékkal is megtámogatnád, mert addig csak a levegőben puffogsz. Vagy inkább higyjek egy random embernek egy fórumban, mint megannyi tesztoldalnak? Ugye ezt te sem gondolod komolyan...

    A guru3d pont inkább inteles volt mindig is, ezek után miért is hoznának ki szánt szándékkal olyan eredményt, amelyikben ennyire jó a Ryzen?

    Óó, én nagyon szívesen elcserélném a procimat a tiéddel, cserébe viszont mellékelsz hozzá ramot meg alaplapot is ugyanolyan minőségben és mennyiségben, ugye?

    De tessék, itt van a TPU teszt a kártyáddal, tehát már megjelenéskor tudhattad, hogy mire képes...

    "Meg amikor megvettem még konkrét tesztek nem voltak csak pár youtube mese meg propaganda cikk"

    Ha ez meg tényleg igaz (amit kétlek), akkor magadra vess.

    [ Szerkesztve ]

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BerserkGuts #65 üzenetére

    azért pusztán már a kiadás előtti specifikációkból látható volt, hogy a 2200G és 2400G, ugyan jók-jók, de a gémerek "vágyait" majd csak mérsékleten teljesítik... (és így a világot se váltja meg)

    utána lehetett volna járni...

    plusz az apu koncepció ott is rossz, hogy a vga "igények" gyorsabban változnak mint a cpujé. Így lehet, hogy a cpu még elég lenne, de a vga rész miatt a cput is cserélni kell... a memóriakezelés gondja se megoldott még mindig (kevés sávszélesség)...

    HA igazak lennének a pár héttel ezelőtti pletykák, és tényleg megjelenne egy 20CU-s apu (NAVI-val, 8 mag mellet), ugyan széjjel verné a korábbi Ryzen2 apukat, és hoznának egy 1050ti körüli sebességet (bár a memória sávszélesség gondját nem tudom hogy oldanák meg, de ha megoldanák), akkor se lehetne casual játékoknál többre ajánlani hosszútávon ... mert lehet most elég volna valamire, de nagyon hamar kevéssé válna...

    a Deus Ex meg egy borzalmasan megírt játék ... az erőforrás igény szempontjából... tipikus példája, hogy miért kellenek az új játékmotorok amit jobban kihasználják a rendszert (több szálat, vga-t low level apin át)

    a kategóriájához képest viszont nagyon is jó APU-k azok a Ryzen2 APUk... de megvannak a korlátaik.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • MongolZ

    addikt

    válasz BerserkGuts #69 üzenetére

    Jajj, minden fórumban van panaszkodó, mindegyik foglalatnak a topikja tele van reklamálóval. Pl. én sem tudom használni az alaplaphoz ajánlott ramokat a gyári!!! órajeleken. Sőt, ha egyedül azok a modulok vannak az alaplapban, memóriahibát dob (ezért is vettem még 16GB-ot, mert ha nem indul a gép, akkor kiszedem a 2x8 GB alaplaphoz ajánlottat és csak a kompatibilitási listán nem szereplő memóriával hajlandó elindulni).

    Ha neked a wottal bajod van, akkor ott nálad lesz a probléma.
    Vagy szerinted biztosan EZ a videó is hazudik.
    Valamiért inkább hiszek egy ilyen összehasonlításnak, mint neked. Érdekes, hogy neki megy bőőőven 40+ átlag fps-el maximum(!!) beállításon, neked meg minimumon (!!) nem képes tartani valamilyen fpst. Hihető.
    AM3 esetén valóban voltak mikrolaggok (ellenfél megjelenésekor, meg kilövésekor), de egy az, hogy azóta változott a játék motorja is, ami a fő ludas volt a dologban, másrészről már rég nem bulldozer dolgozik a gépekben.
    Vagy van fenn valami totálsz*r modod, vagy valamit nagyon, de nagyon rosszul csinálsz. (Nekem pl. olyan modok vannak fenn, ami miatt kb. 3x akkora a töltésidő indításnál is meg játék közben is...)

    [ Szerkesztve ]

  • AxBattler

    félisten

    válasz BerserkGuts #69 üzenetére

    Megint csak azt tudom írni: a korábbi APU szériáknál is előfordult probléma a memóriával, kompatibilitással, OC-vel, egyebekkel... aki tájékozódott, az nagyjából előre sejthette, hogy milyen hullámvasútra fizet be.

    A szimpátiám ellenére többek között ezért sem ugrottam fel ismét az APU-vonatra, maradtam Intel + dGPU fronton: minden moddolás, buherálás nélküli, nyugodt használatot szeretnék. Csak simán menjen a rendszer, az idő ne a piszmogással teljen el, hanem a valós felhasználással / játékkal, stb.

    Az meg, hogy egy adott játékban, egy adott konfig nem teljesít az elvárásoknak megfelelően... mondjuk WoT esetében tutira inkább valami G4560 + GTX750Ti gépet dobtam volna össze.

    (#70) S_x96x_S
    Athlon 200GE-re is azt monták...

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • MongolZ

    addikt

    válasz BerserkGuts #77 üzenetére

    Neked nem tényeid vannak, hanem benyomásaid, ami ellent mond kb. mindennek és mindenkinek.
    Vettél egy konfigot látatlanban úgy, hogy utána se néztél, aztán meg csodálkozol, hogy nem működik úgy, ahogy elvártad.
    Mit lehet erre mondani? H*lye voltál. De ahelyett, hogy tanulnál belőle, még neked áll följebb, és ahelyett, hogy beismernéd, kelted a flame-et.
    Semmi értelme nincs annak, amit írsz. De komolyan, semmi. Vagdalkozol a nagy szavakkal, de az az érzésem, hogy vagy nagyon nem értesz a témához, vagy nagyon fiatal vagy. Esetleg mindkettő.

    A visszajátszáshoz: a mikrolaggokat, 0,1% stb. tényleg nem látsz (ritka az a teszt, ahol egyáltalán ilyet mutatnak), de a mozgásból, illetve hogy mennyire nem akad meg szemre kb. egyetlen egyszer sem se a mozgás, se a játék, lehet arra következtetni, hogy nincs. Egyébként igen, tudok oroszul, de kb. 0 orosz tudás elegendő a videó megértéséhez.

    Egyébként egyetlen dolog miatt kíváncsivá tettél: hogy mérted az 1%, 0,1% méréseket?

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BerserkGuts #77 üzenetére

    a mikrolagok a legtöbb esetben valami hibás rendszerbeállítás miatt vannak.. főleg ha az átlag fps magas...

    pl. valami másik program a háttérben "beakaszt"... sokan ha platformot cserélnek emiatt és a másik platform hasonló teljesítményű, a környezet azonos, akkor a másik platformon is tapasztalják a "mikrolagot"...

    Az tény, hogy a platform felépítése miatt nagyobb a frametime a Ryzeneknél... úgy 30-40%al, ez néhány játék esetében olyan gondot okoz, hogy kisebb az össz. FPS, ha az adott játékmotor érzékeny erre. Anno a "régi" FX platformok is nagyobb késleltetéssel dolgoztak...

    egyébként tényleg kis összegből ki lehet cserélni a R5 2400G-t egy R5 2600-ra, és akkor az extra két mag miatt arra a mikrolagot okozó háttérprocesszre is lesz erőforrás ...

    FXekre is mondják/mondták mikrolagol, de sose tapasztaltam az elmúlt évek alatt... ellenben van egy inteles gépem is, ami megmagyarázhatatlan tüneteket produkál (i5-3470)... belassul, "fajtársaihoz" képest is kisebb a teljesítménye ... pedig minden jó, hűtés, memória, táp ... minden érték normális, csak a teljesítmény "nem jön ki" rendesen, úgy 20-30%-al rendre lassabb mint egy másik, vele teljesen azonos másik gép (OEM gépek) ... volt újratelepítve is, de az se oldotta meg.. HP szerviz szerint (anno volt) ez nem hiba...
    úgyhogy intelnél se feltétlen "kerek" minden... de mindegy is... idén cserélve lesznek a kérdéses OEM gépek...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • AxBattler

    félisten

    válasz BerserkGuts #77 üzenetére

    Szerintem senki nem írta, hogy nyugodj bele a dologba, és használd tovább így a gépet, ha az neked nem megfelelő. 10-15k HUF ráfizetéssel lesz R5 2600-asod, veszel hozzá tetszőleges dGPU-t, és használod boldogan.

    Értem, xarul esik, hogy nem úgy működik az APU, ahogy szeretnéd (ahogy nekem sem működött az A10-5800k, A10-7850k), de ha vakon ugrottál bele a projektbe, vagy a marketingRizsára hagyatkoztál, akkor bizony vállald a következményeket!

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák