Hirdetés

2019. június 26., szerda

(#1) draco31

draco31
(PH! addikt)

Akkor itt nem olyan kijelző lesz mint a Bip-en? Azt használom egy éve, imádom, hogy 20-30 napot kibír. :)

ASUS VivoBook S14 S410U /\/\ Samu A50 /\/\ Amazfit Bip

(#2) Béééla válasza draco31 (#1) üzenetére

Béééla
(őstag)

Lehet gusztustalanul kevés színt tud. Lehet kicsit pixeles.
De szintén imádom. Ezek után el se tudom képzelni, milyen lehet naponta-kétnaponta tölteni és "várni", hogy bekapcsoljon egy OLED. Na meg ilyen verőfényben csak jobban olvasható.
Az NFC fizetés benne lenne, sose dobnám ki.

Bélabá

(#3) Sweet Lou 6

Sweet Lou 6
(PH! addikt)

A Health Watch BiP utódnak érdekes lehet, képek alapján akár hasonló kijelzője lehet, mint a BiP-nek.

Ha két lehetőség közt nem tudsz dönteni, csinálj egy harmadikat.

(#4) LosBlancosrm válasza Béééla (#2) üzenetére

LosBlancosrm
(PH! addikt)

Én pont azt nem tudom elképzelni, hogy lehet gusztustalanul kevés színű, pixeles kijelzőjű órát hordani. :D Inkább töltöm 5 naponta a Galaxy Watch-om.

(#5) Atomgeszi válasza draco31 (#1) üzenetére

Atomgeszi
(PH! kedvence)

Nekem sincs vele bajom. Mondjuk nálam sokat jelez egész nap, így 14 naponta azért kell tölteni, de már erre is lusta vagyok. Nem, hogy 2-3 naponta tölteni..

(#6) mizsi01

mizsi01
(újonc)

"Az Amazfit Smart Watch 2-ből készül 5000 darab Avengers témájú speciális kiadás, ezekért 61 forintot kell fizetni"
Akkor kérném szépen mind az 5000-et.

(#7) cain69

cain69
(PH! nagyúr)

végre egy rendes, vízálló okosóra, esimmel, amiért nem kell odaadnom a fél vesémet.

egy pókemberes jöhet is a fiamnak! jahogy nem egyenként külön mintás, hanem csak egy. akkor mindegy, mjd lesz olyan mintás skin hozzá.

[ Szerkesztve ]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#8) medica

medica
(senior tag)

MI Band 4 is kijött

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#9) INGJOKE

INGJOKE
(őstag)

Ez még mindig nem az amazfit pace/stratos utódja. Én egy olyan órát szeretnék már amivel le tudom cserélni a pace-t. Legyen ugyan olyan kijelzője mint a pace-nek jó lenne ha ezt az 512 mb-t elfelejtenék és lenne benne minimum 1 gb-t, legyen vízálló és "normális" kerek formája. Tudja a gps-t, ekg-t (opcionálisan lehetne két modell akinek kell) és az eddig szoftver ami fút a pace-n tök jó, az üzemidőben hozza edzéssel ezt az 5 napot (sok értesítéssel) és már meg is veszem. Egyenlőre úgy néz ki ez csak arra jó, hogy lenyomja a stratos árát és vegyek egy olyat... :((

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128(EU dev)+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd+Logitech g903

(#10) Narancskoma

Narancskoma
(tag)

A BIP nagyon megosztó óra, de az én környezetemben több embernek nem tetszik, mint igen.

(#11) draco31 válasza Atomgeszi (#5) üzenetére

draco31
(PH! addikt)

Csak mondtam valamit a 20 nappal, amugy gőzöm sincs mennyit bír, de most direkt megnézem, 13 napja töltöttem, 53%.

(#12) draco31 válasza Béééla (#2) üzenetére

draco31
(PH! addikt)

Látom mi van a kijelzőn mindig, minden helyzetben el tudom olvasni, innentől nem érdekel hogy amugy nem retina hd vagy mit tudom én. Ez még mindig egy óra részemről, nem pedig telefon kijelző, ahol már valóban számít a minőség. Azt se bántam volna hogy olyan a kijelzője, mint az első Pebble.
Oké, szépek azok a kijelzők, de minden fizessek 2x annyit érte, és legyen az asztalon miatta folyamatosan a töltő. Így meg néha keresem hogy hol lehet, mert olyan ritkán kell :D

(#13) morgyi

morgyi
(PH! kedvence)

Jöhetne azért egy BIP2 utód is végre 50 méteres vízállósággal, úszáskövetés funkcióval és UTF8 karakterkészlet támogatással hogy ne kelljen hackelni.

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#14) Wolfy33 válasza Béééla (#2) üzenetére

Wolfy33
(újonc)

A kcal számlálás totál csődje nem akaszt ki? Egy hete vettem, teljes káosz. Össze vissza mér. Egy edzés után szerinte 95 kcal-t égettem el. Míg átlag kb 400-600 között szokott lenni.
Ár értékben jó, de ez óriási hátránya. Pontatlan, de nem kicsit.

(#15) Flagstaff

Flagstaff
(tag)

Vízálló sportórákon miért csak az úszás az egyetlen vízi sport? Evezős sportok talán nem annyira rétegigény, de ha valaki csinálna egy olyan órát, ahol a sebességet és a tényleges haladás irányát - nem azt hogy merre "néz" a tizenkét óra - (iránytűvel és/vagy számokkal) nyomon lehetne követni miközben GPS-el logolja a nyomvonalat, azon komolyan elgondolkodnék. Stratosból ezek hiányoznak nekem. Kajakozást általában trail run-ként logolom, a vitorlázásra meg valamit ki kell találjak mert ami sportot eddig próbáltam,ott 3,5km környékén kezdett mérni és nagyon pici szélben kellene a segítség.
Ja és a kijelző lehet hogy nagyon eyecandy egy OLED esetén, de a stratos kijelzőjét tartsák meg a kínálatban ha lecserélik a Stratost!

(#16) Flagstaff válasza Wolfy33 (#14) üzenetére

Flagstaff
(tag)

Pulzust helyesen mérte? Testúly, életkor az appban helyesen be van állítva?
Stratoson előfordul hogy bizonyos napállásoknál a szabad ég alatt (vízen) jól mér pár km-t, aztán irányt váltok, megváltozik a nap beesési szöge/iránya és 1-2km-en keresztül megtáltosodok, az addigi tempóhoz szükséges 135-145BPM-ből lesz 80-90... Ha netán felcsapom vízzel a kezem, akkor ez gyakrabban fordul elő. Teszem hozzá egy elég laza kerámia szíjon hordom az órát.

(#17) medica válasza Wolfy33 (#14) üzenetére

medica
(senior tag)

a félmillás garminom is ugyanolyan pontatlan - csak én be is merem vallani

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#18) cain69 válasza medica (#17) üzenetére

cain69
(PH! nagyúr)

:Y

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#19) draco31 válasza Flagstaff (#15) üzenetére

draco31
(PH! addikt)

A Bip-ben ott a GPS, és úgy tudom rendes iránytű van benne. Egyszer indítottam el sétálás figyelést véletlenül, ami valós volt, mert fű kaszáltam amúgy éppen, azt lekövette szépen.

(#20) BalanceR

BalanceR
(PH! addikt)

Hát akkor hiába várom a ráncfelvarrott BIP2-t? :O
Alapvetően a BIP tökéletes okosóra azámomra pedig volt már pár...

Reméltem, hogy jön az utód kicsit nagyobb felbontású kijelzővel, fém, kerámia vagy erősebb műanyag tokkal, 5ATM vízállósággal, és kiegészített funkciókkal ( Pl zenevezérlés, kameravezérlés, naptárhozzáférés, navigáció.. )

►PHONE: Xiaomi MI Note 3 ►TAB: HP Pavilion X2 Win10 ►WATCH:Amazfit Bip

(#21) Wolfy33 válasza Flagstaff (#16) üzenetére

Wolfy33
(újonc)

Igen, az rendben volt. Egy mellkas pantos suuntoval és egy fitbit ionical hasonlókat mért. De ez a kalória. Teljesen hülyeség. De már vissza is vásároltatom egy fitbitre.

[ Szerkesztve ]

(#22) Wolfy33 válasza medica (#17) üzenetére

Wolfy33
(újonc)

A pontatlan nem kifejezés arra ha egy teljes napra, benne egy 1,5 órás edzéssel és alvással is, azt írta, hogy 273 kcal.
A pontatlan kb 10-20% eltérés szerintem, a fölött rossz.

(#23) Flagstaff válasza draco31 (#19) üzenetére

Flagstaff
(tag)

Igen. ez a Stratosban is van (BIP van az acconynak, ismerem) a GPS logolás megy kifogástalanul. Teljesenjól működik a sebességmérés is, leszámítva a kb 3,5km/h óra alatti tartományt, ahol nem mér semmit.
Iránytű is van, de nekem nem az kell, hanem az hogy akár a menetirányra merőlegesen is kiírja hogy mi a valós haladási irány.

(#24) Flagstaff válasza Wolfy33 (#21) üzenetére

Flagstaff
(tag)

Nekem a Stratos az appban (mondjuk nem ugyanaz mint az asszonynak a BIP-hez) beállított adataim és az edzés során többé-kevésbé azért pontos BPM alapján elég következetesen számít felhasznált kalóriát. A leadott kilók alapján azt lehet mondani hogy nem téved sokat.

(#25) Béééla válasza Wolfy33 (#14) üzenetére

Béééla
(őstag)

Nem arra használom ;)
Ami megfogott benne, hogy értelmes mennyiségű szöveg fér rá (egy SMS, Messenger üzenet vagy fél email kifér, ugyan az ékezet szerinte [?]), a lépésszámlálás megy (pontossága sose izgatott), az óránkénti "dagadt disznó, állj már fel egy kicsit" ami még nekem fontos mert nagyon bele tudok feledkezni a munkába és hogy nem kell hetente etetni.
[link] Illetve az, hogy ilyen watchface-t tudtam rá kalapálni egy délután alatt, ezért nem álltam neki egy igazi Pip-Boy gyártásának.
Így nem izgat a színe se mert irdatlan autentikus zöld, a felbontása meg elégséges.

Bélabá

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.