Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beef

    őstag

    válasz fatpingvin #3 üzenetére

    Nekem pl. ha nem szükséges, akkor a ws/gamer gép off és csak egy mini PC fut, amin web/email, egyszerűbb melók elfutnak 10W-ból.
    Most egy USB switch van egér/bill kombónak + a monitoron váltok a két gép között.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #9 üzenetére

    "amiket viszont nem tudsz belőlük kivenni ha csak monitornak kell"
    Miért kéne kivenni belőle? Jó, ha nincs benne PC-re optimalizált mód, az valamelyest szívás, de mostanság a legtöbben azért van, és az a TV-s/filmes utófeldolgozókat kiiktatja, és nem mintha drágább lenne egy TV egy azonos kategóriás 4K monitornál miattuk...sőt.
    Az egy bajom a TV-kkel, hogy ritka bennük az AdaptiveSync valamelyik formájának a támogatása, mint a fehér holló, a HDMI VRR meg PC oldalon nem túl gyakori(meg hát még TV-ben sem)...

    A TV oprendszere pont nem érdekel, arra jó, hogy nem kell Netflixhez vagy HBO GO-hoz bekapcsolni a PC-t, de ha az ember monitornak használja, akkor inkább a PC oprendszere a mérvadó. Amiket hiányolsz azok meg egy RasPI beiktatásával kb. mind orvosolhatóak.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #15 üzenetére

    "a benne levő hardver komolyabb egy RPi-nél" - most akkor vagy én nem vagyok naprakész a TV hardverből, vagy te az RPi beltartalmából... vagy mindkettő. Amennyire tudom, a legtöbb megfizethető árú(értsd: 200-250e alatt) TV-be valami filléres MediaTek ARM procit tesznek. Nyilván a csúcshardver más téma, de annak az árában is bőven látszik...

    Komolyan, az egyik cimborám jut eszembe rólad, aki a 2000-es évek elején azt találta mondani: "Az én PC-mben nincsen CD-író! Ha lenne benne, kiszerelném!!!" :D

    Mégis mi a fenének szednél ki belőle bármit? Ha nem kell, ne használd, még mindig jobb, ha benne van, de nem kell, mintha nem lenne benne, de kéne... enni nem kér, ganézni nem kell, miért fáj neked, hogy ott van?
    Inkább vennél dupla áron ugyanakkora monitort?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #23 üzenetére

    "benne lévő ARM alapú számítógépet"
    Ez a te bajod, hogy mindent számítógépnek hiszel... ez céleszköz, nem számítógép, ahogy a konzol is céleszköz. Rengeteg céleszközben használnak ARM Soc-ot, mert olcsó, de attól még nem lesz számítógép.
    Szerintem a DVB dekóder kisebb potenciális hibaforrás, mint bármilyen mókolt firmware, amit esetleg rátennél, hogy PC-sítsed...
    Gondolom, a telefonodon is Ubuntu fut Android helyett, a benne levő "ARM alapú számítógép"-en...
    De te tudod... úgy látszik, e téren abban kell maradjunk, hogy nem értünk egyet.

    Nem tudom, mi az a Samsung SoC ami a TV-dben van, de az aktuális RasPI 4 B-ben "Broadcom BCM2711, Quad core Cortex-A72(ARM v8) 64-bit SoC @ 1.5GHz" van, meg "2GB, 4GB or 8GB LPDDR4-3200 SDRAM", szóval azért nem gyenge az...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz fatpingvin #26 üzenetére

    A számítógép vajommii?

    :D

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz fatpingvin #28 üzenetére

    Tök mindegy, hogy hány bites, mekkora a memóriája, mivel egy C64 is számítógép.

    Ott vannak az okosórák pl. Processzoron fut egy operációs rendszer, ami más programokat futtat. Szerintem ez kimeríti a számítógép fogalmát, még ha elég korlátozottan is használható . :))

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #26 üzenetére

    No, mesélj, mi a tényszerű hülyeség abban amit írtam...
    A termék nem egyenlő a részeinek az összegével. Manapság rengeteg céleszközben van általános(abb) célú részegység(mert olcsóbb azt beletenni és szoftvert futtatni rajta, mint célhardvert tervezni minden funkcióra), attól még a termék egészében véve nem általános célú.
    Persze megpróbálhatod újrahasznosítani általános célra, jó szórakozást hozzá, csak az már elveszti az eredeti jellegét, és nem egy esetben az eredeti funkcionalitását(pl. specifikus, máshol nem előforduló hardverelem driverének hiánya vagy rossz minősége miatt).

    #29-=RelakS: az hogy valami számítógép-e vagy nem, szerintem nem a benne levő részegységektől függ, hanem a tervezett rendeltetésszerű felhasználásától. Ahogy fentebb is említettem, ma divat általános célú SoC-okat vagy CPU-kat célhardver "szimulálására" használni, pusztán költség szempontok miatt(illetve néha még támogathatóság/igényre szabhatóság is belejátszhat). Attól még, mert egy betonkeverőbe 486-os procit tesznek vezérlőnek egy PLC helyett, nem lesz belőle PC... szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #34 üzenetére

    Az ARM SoC egy potenciális alkatrésze a számítógépnek(egész sok olyan számítógép van, amiben ugyebár nincs ARM SoC, hogy többségükben vagy kisebb részükban az attól függ, az okostelefont annak tartjuk-e), mit nem lehet ezen érteni. Egy olyan alkatrésze, amire lehet építeni olyan terméket is, ami nem számítógép, például hűtőgépet, routert stb, stb...
    A számítógép az a teljes rendszer minden összetevője, általános célú oprendszerrel együtt, egy szerves egységet alkotva. A VGA nem számítógép önmagában, a proci sem, a RAM sem, de egy Nintendo Tetris gép sem, vagy akár egy Nokia 3210 sem. Az okostelefon már határeset, a tablet, laptop, desktop, szerver stb pedig egyértelműen számítógép, még ha nem is személyi(ugyebár a PC az Personal Computer).
    Nagyon fontos része ennek a szerkezet célja/rendeltetése, tehát hogy nem csak lehet vele valamit csinálni, hanem arra való. Konzolból pl. lehet(ett) számítógépet csinálni, számítógépből lehet konzolt, csak az a konzol amiből számítógépet csináltál, megszűnt konzol lenni, ahogy a konzollá tett számítógép se számítógép már.

    De akkor megpróbálom a te definíciódra reflektálva definiálni.
    Te ezt írtad: "azt érdemes annak tekinteni ami alkalmas azoknak a szoftvereknek a futtatására amik ezt a felhasználási területet adják"
    Ehhez képest az én szemszögemből: azt érdemes annak tekinteni ami azoknak a szoftvereknek a futtatására van tervezve/szánva amik ezt a felhasználási területet adják.
    Kiemeltem a lényegi különbséget.

    Sarkított hasonlat:

    Az én definícióm szerint ez egy fakanál, mert annak van tervezve.
    A tied szerint fakanál, pingpong-ütő, gumibot, tőr, buttplug, kalapács, vagy ezernyi más, amire szintén alkalmas(nyilván eltérő hatékonysággal).
    Szerintem az én definícióm jobban működik a gyakorlatban, de nyilván nézőpont kérdése...

    Egy kicsit olyan ez, mint hogy ha van egy szöged, mindent kalapácsnak nézel...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #42 üzenetére

    Bájos, hogy azt hiszed, egy pillanatig is az volt a szándékom, hogy befolyásoljam a "vasaid" használatát... dehogy!
    Csak fárasztó hogy mindenhova beírod, hogy "ezek se hagyják hogy Linuxot tegyek rá, pedig száámítógép, ééérted?", ráadásul full off... de majd megpróbállak nem triggerelni a jövőben, hisz végül is rám sincs semmi kihatása annak, hogy mit csinálsz a vasaiddal...
    További jó szórakozást velük, písz meg miegymás! :R

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák