Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZperX75

    addikt

    válasz dezz #59 üzenetére

    :U

    Ha te tudnád,hogy hivatalosan egy munkahelyen ,mi az előírás monitor méret ergo
    nézési távolság ,monitor magasság üllőhely pozíció között,meglepődnél(persze azt hozzáteszem,hogy ez kifejezetten film videó nézésére vonatkozó nem programokon dolgozókra),plusz hogy mi a kényelmes egy embernek,persze azt nem vitatom ,hogy ilyen vagy olyan távolságról kiszúrja az ember a különbséget FHD 4K HD SD között,de valószínű onnan TV műsort BD lemezt vagy HD-t nézni sem kényelmes,sem nekem sem a szememnek.

    (képátlóx3.5x4 a nézési távolság) a szem 20-fokban lát élesen a többit csak szemmozgással,mindegy hogy mi van,meg mit mondnak, mindenki szeme ennyit lát élesen.

    Ebből ki lehet következtetni ,hogy 100cm képátlójú TV(monitort) 3.5-4m távolságról látód a teljes képcsövet élesen,onnan meg a kutya nem mondja meg (sasszemű Pistin kívül ,hogy HD FHD vagy netán 4K)
    OFF

    sértődés ne essék,ez csak az én véleményem, lehet ........aki akarja 5cm-ről is nézheti a filmjeit engem az hidegen hagy,meg be lehet linkelni egy fehér alapon fekete átlós csíkot ,hogy milyen jól látszik a rece a csíkon,az sem érdekel,ritka egy jó fotón 2 szín inkább 16millió+ szín ott meg a kutya sem mondja meg.

    Bár Monitornál szívesen látnék idehaza már FHD-től nagyobb felbontást Fotoshop-nál nem jönne rosszul,főleg egy 27" 4K.

    [ Szerkesztve ]

  • MZperX75

    addikt

    válasz dezz #61 üzenetére

    Nálam a "Házi mozi" = projektorral, ami min 2-2.5m átlót jelent ,a többi az az 59-82-100-127cm az csak sima mezei TV,az "átlag" ember ,legalább is az a néhány száz ,kinél megfordultam ,átlagban a 100cm-es TV-jét 3-4m-ről nézi,hiába SD HD FHD különbség az nincs.
    Persze itt a PH tele van átlaggal,hát nem,az az nincs.

    Azt ,hogy linkelsz egy ilyen kalkulátort,ami ilyen olyan számításokat végez(pl:100cm TV 1.6m-ről nézzük? :U ) ez nem jelent számomra semmit,mivel ma a gyártóknak el kell adnia a termékeit ,így muszáj mindenféle trükkel élni,hogy eladást generáljanak,különben ki venné meg termékeiket

    Persze féligazságok mindig vannak (nézőpontok szerint),a tény az ,hogy megszokásaink alól nincs felmentés ,a legkönnyebben keresünk valamilyen kifogást vagy kibúvót(ez azért mert,az meg azért mert),szerintem itt sincs 1 igazság,de jó erről diskurálni. :))

    [ Szerkesztve ]

  • MZperX75

    addikt

    válasz dezz #73 üzenetére

    Na csak belököd a fehér alapon fekete ábráidat. :DDD Nem bírod ki.....

    1. Egy jó film SD-ben is jó
    2. A rossz film 4k-ban sem lesz jobb.
    3.Tv műsort nem nézek......szerencsére,így az nem érdekel.
    4.van már laser 3D projektor is,majd az is elterjed ....egyszer.

    Nagy felbontásban vagy 3D-ben csak természetfilm,a többi az csak vakítás.

    atok666 ahogy mondod 3XFHD az kisebb 4K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák