Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Chaser #30 üzenetére

    Aki 900k-ert epit konfigot az egyreszt nagyvaloszinuseggel pontosan tudja, hogy mire/miert kell neki, masreszt nem az a legnagyobb problemaja, hogy mennyiert megy majd el. Ertem en a nagy magyar valosagot, reszben abban elek enis, de azert lassunk mar tul kicsit sajat magunkon. Akik ilyen konfigokat vesznek azok teljesen leszarjak, hogy mennyi lesz a buko rajta, mert nem a penz a szempont. Elmegy, lerak 450et egy rtx2080ti-re mer neki az kell, aztan majd ha jon az uj eladja amennyiert tudja/elajandekozza/elrakja a fiokba aztan vesz egy 3080ti-t mer azzal meg jobb az fps. Ugyan ez igaz a casekinges modokra, aki 40k eur-ert vesz gamer pc az teljesen leszarja nemhogy azt is, hogy mennyiert tud majd megvalni tole hanem azt is, hogy mennyi az ara. Abban azert gondolom egyeterthetunk, hogy aki kirak 13milliot egy pc-re jatszogatni, az 17et is kirakna, ha epp az lenne rairva.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz M107 #34 üzenetére

    "akinek meg nem számít a pénz az adja nekem"

    Ebben sincs tul sok racio. Azt kell itt latni, hogy vannak emberek akik ugy vasarolnak, hogy eloszor megnezi a szolgaltatast amit venni akar ES amennyiben az megfelel, akkor kifizeti annak az arat. Nem arrol van itt szo, hogy csorikamnak egeti a zsebet a 14 milla aztan nem tudja mihez kezdjen, hat vesz egy ilyen cfgt. Itt arrol van szo, hogy emberunk leul, nyit egy chromet es azt mondja : "na, en szeretek pcn jatszani, penzem van, guglim guglim mond meg nekem, melyik az a konfig amin a legvadallatabb beallitasokkal is tudok gamelni barmivel ? Gugli meg aztmondja caseking cfg 40K euro, emberunk meg azt, hogy akkor itt talalkozott az igeny es a szolgaltatas. Ennyire egyszeru.

    Ez nem egy feleslegesen elkoltott 40k euro, hanem a vasarlo altal tamasztott igenyeknek ennyibe kerul megfelelni.

    "Nekem ennyire nem számítana a pénz én inkább kurváznák jut is marad is és nem a szépségre hanem a tudásra mennék :)"

    Erre meg annyit, hogy barmibe le merem fogadni, hogy ennek a pc-nek a felvevoretege olyan emberekbol all, akik a cfg megvasarlasa utan is minden nap elmehetnek kurvazni dubajba 3szor, meg barmilyen tudast ki tudnak fizetni es emellett tudnak szepek lenni.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Chaser #36 üzenetére

    "ezeken túlmenve, a két konfig gazdája akár egyformán is jól járhatott, mert az ő igényeiket az ő gépük kielégítik, azt ugye nem tudjuk, mi a felhasználási terület és mi célból kellett a pc"

    Azt nem ertem, hogy ha ezt te is belatod, akkor mirol szol a hozzaszolasod elso fele ? Csakmert az elso mondat, hogy a 90k jobban jar, majd a hsz vegen leirod, hogy amugy pont ugyan akkora esellyel jart jol mindket ember.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz koko52 #37 üzenetére

    En azt latom a legnagyobb problemanak itt (is), hogy valamiert konkret termekek konkret araban gondolkodunk es ez alapjan vonunk le olyan hibas megallapizasokat , mint a tipikus "ebbol veszek egy rendes X-t, meg egy hasznalt autot" es tarsai.

    Miert nem gondolkodunk szazalekokban ? Mondjuk azt, hogy random pisti evente 2 milliot keres es evente 100ezret kolt pc-re. Az 5%. Namost mas random pistik is kolthetnek igy, csak esetukben a 40K-s konfig az 5%. Tul kellene latni azon, hogy maga a termek mennyibe kerul mert tudsz semmit kontextus nelkul vizsgalni. Az, hogy valami draga vagy olcso az egyaltalan nem egytenyezos, mert ennek megallapitsaban szerepet jatszik az, hogy mibol kell megoldanod. Ha sokat keresel egy mekis menu olcso, ha 60ezret akkor meg draga. Nem tudsz arakat kontextus nelkul ertekelni, ennyi. Lenyegtelen, hogy ki mekkora boltot csinal egy 90 vagy 900k-s geppel, mert aki 900ert vesz az teljesen mast vesz mint aki 90ert es forditva.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák