Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #96 üzenetére

    Csak a magyar nagykerek raktárát látom. Nem mindben, de lehet kapni Radeon HD 5800-at. Szándékosan megnéztem a készletet. Lehet hiánycikknek nevezni, de beszerezhető, ha akarod. Nekem is van egy. :)
    Ezekből a drágább kártyákból nem szoktak hazánkban sokat rendelni. Az olcsóbb megoldások a keresettebbek. A HD 5700 sorozatból sokkal nagyobb mennyiség van. 100-as tételben mérhető. A HD 5800-ból igazából elég 10-20 darab is magyarhonba, nálunk nincsenek a fizetések elrugaszkodva.

    leviske: Biztos többet tud így eladni. Ez a letiltásos biznisz jó politika. A HD 4800-nál azért nem támogatták, mert kiforrott volt a gyártástechnológia, és kicsi is volt a lapka. Gondolom a TSMC-vel nincs megelégedve az AMD a 32 nm-ről is baljós pletykák vannak. Talán ez vezérli őket arra, hogy már 2011-re átvigyék a GPU gyártás egy részét a GlobalFoundries-be. Nem tom mi van most a TSMC-vel ... gyanítható, hogy a gazdasági válság elbocsájtásait érzik, meg az sem tett jót, hogy egy csomó vezető mérnököt elszívott tőlük az ATIC.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • adorjant

    senior tag

    válasz TTomax #100 üzenetére

    ilyen értékű kártyából kiskerek nem tartanak több darabot polcon :)
    ha kérsz,1-2 nap és hoznak,amit meg is tudnak tenni,mert ahogy abu is írja,van a nagykerekben.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #100 üzenetére

    [link] - írtunk régebben a hiányról. Azóta nagyon sokat javult a helyzet, nálunk biztosan. A TSMC szarul áll a gyártással, ennyi az oka, de folyamatosan javul a helyzet és ez tényleg látható a készletek alapján.

    Bemész a boltba és megmondod, hogy szeretnél egyet rendelni. Aki kapcsolatban áll minden magyar nagykerrel, annak a boltnak ez nem probléma. Lerendelik és el lehet vinni.
    Régebben én is számtekboltban dolgoztam. Van ismerősöm ezen a területen. Nálunk a HD 5700-at keresik szarásig, a HD 5800 annyira nem kedvelt az ára miatt. Erre láthatóan a nagykerek is rájöttek ezért van HD 5700-ból rengeteg, míg a HD 5800-ból kevés.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #103 üzenetére

    Ez nálunk Magyarországon nem így működik. Az IT boltok eléggé kivannak. Kicsi a kereslet, kevés a bevétel. Sajnos nem engedheti meg magának egy bolt, hogy hozzon raktárra Radeon HD 5800-at. Ha a külföldi viszonyokhoz mérhető kereslet lenne megtenné, de kis hazánk és a nyugat nem hasonlít. :) Én egy jól működő boltban dolgoztam még a PH! előtt. Tényleg komoly volt a vevőkör és a bevétel. Ettől függetlenül a 50k+ termékek tabuk voltak. Egyszerűen nem hoztunk raktárra, mert félő volt, hogy nem viszik el. Most még rosszabb a helyzet általában a 30k-s nettó nagykernél a magyar boltok meghúzzák a határt. Aki ennél drágább terméket akar, annak többnyire a rendelés marad.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #108 üzenetére

    Igazából az AMD, így is eladja a teljes készletet. Nyilván ha olcsóbban adnák, akkor kevesebb lenne a bevétel, de piacot nem nagyon nyernének vele. Most a heti szintű rendeléseket ki tudják elégíteni, ergó már nem áll a sor a kártyákért, nyilván ha jövőre a TSMC normális irányba fejleszti a gyártást, és több lesz a készlet a rendelt mennyiségnél, akkor talán elgondolkoznak az árak mérséklésén. Bár nem hiszem. Konkurens nélkül, inkább felhalmoznak.
    Nyilván az RV770-nél még gesztenyét kapartak, most már ők szállítják a technikai csúcsot. Ennek mindig ára van ... lásd Core i7. A Fermitől nem hiszem, hogy félnek. Nekik biztos több infójuk van róla. Igazából ha Cypress verő lenne a chip, akkor az NV már bemutatta volna a teljesítményét. Illetve biztos többet mutattak volna egy Heaven benchmarkos képnél, ahonnan még az FPS-t is kitakarták.

    Én kipróbáltam a Dirt 2-őt. Észrevehetően szebb DX11-ben. A jobb minőségű a HDR ... na meg a víz nagyon tuti.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz TTomax #108 üzenetére

    A második bekezdéshez:
    Pont ezt gondolom én is. Most kéne szórni kifelé a dx11-es kártyákat a HD4 széria féle árazással, hogy telítődjön a piac. Hogy mire a fermi jön a kutyának ne kelljen, mert mindenki gépében már ott virít a radeon. De nem. Ott az AMD-nél valaki nagyon fordítva van bekötve. Ők inkább felhagytak a korábbi vásárlóbarát árazással és pofátlan nagy haszonnal eladnak pár darab kártyát. De ezzel csak azt érik el, hogy ellenszenv alakul ki a vásárlókban az AMD-vel szemben és egyre többen mondják, hogy inkább megvárják az Nv-t vagy egyáltalán nem cserélnek vagy csak úgy szimplán várnak. Ezt akarta az AMD? Hogy mindenki (leszámítva egy nagyon kis réteget, akik rögtön bedőltek a dx11 marketingnek) várjon? Hogy az nv fanok maradjanak továbbra is nv-fanok? Hogy ne növekedjen a részesedésük? Hogy ezzel az árazásal lassítsák az általuk annyira reklámozott dx11-re való átállást? Ezt akarták? Mert ezzel a stratégiával elérték. Gratulálok nekik. Te meg Abu csak nyomod, hogy milyen frankó is ez a stratégia. Nem gondolsz bele a dolgokba, csak véded, mert AMD.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Gyuri27

    félisten

    válasz TTomax #149 üzenetére

    Az a találgatós totyikban volt és ott mindenki találgatott ha jól emlékszem.
    Ill egy: elmondtam a véleményem, kettő: azt veszek a szárnyaim alá akit akarok (még ha szükség sincs is rá), három: az ő beosztásába nem fér bele, hogy a válasz gombot meg sem találó púposkodó újoncot kicsit helyre rakja (nekem belefér), négy: ne mond meg mire, hogy reagáljak légy oly bátyám. ;)

    Off end.

    Amd - Radeon - Ryzen

Új hozzászólás Aktív témák