Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz MZperX75 #47 üzenetére

    A nicknevemben a 76 a születési évemet jelöli....tehát az 50-től még odébb vagyok :)

    A szüleim állandóan zenét hallgattak , innen a zene szeretete.
    Ők még a Tesla B 101-s modellt nyüstölték valamint egy lemezjátszót aminek a típusára már nem emlékszem.
    A Tesla B 101-s modellben beépített széles sávú hangsugárzó van de lehet rá kötni külön hangfalakat is.

    Akkoriban Hajdúszoboszlón csak egy bolt volt : " A Műszaki " ahol az öregem dolgozott.
    Ott árultak a csavartól a Babetta-ig mindent.
    Onnan hozta haza a különböző hanglemezeket , amiket a Tesla-val szalagra másolt.
    Valamint édesanyám a rádióból vett fel zenéket.

    Örökölni nem volt kitől mert egy szem öcsém van.
    A titok a "Nyári munka" volt....
    Életem első fizetéséből egy Technics SL-PG 100-as CD lejátszót vettem.( 19.990 Ft. volt ) A mai napig megvan....sőt az RS-BX626 is megvan még !!!

    Később használtam vettem a már említett Technics SU-V8 erősítőt ( Megszerzése külön Blogbejegyzést érdemelne ! ) , az Akai GX 4000D szalagos maagnót majd került hozzám egy Amphiton 50АС-022 típusú , orosz gyártmányú hangfalpár is.
    Volt még sok más kütyüm is de nem emlékszem mindre valamint sok van olyan aminek nem tudom a pontos típusát....

    Egy idő után eljutottam arra a szintre, hogy építek is magamnak hangfalat.
    Arról csak annyit, hogy elkészülte után többször is kölcsönkérték...szabadtéri koncert hangosításához.
    Az ismerősöm azzal pótolta ki a keresetét nyaranta, hogy rendezvényeket hangosított.
    Nem egy alkalommal kölcsönkérte a motyómat...mondván az övé kevés lesz....

    Egy dolgot nagyon-nagyon sajnálok : nincs róla egy fotóm sem emlékbe !!!

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Új hozzászólás Aktív témák