Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Muerte68 #2787 üzenetére

    Én direkt tejes cuccokhoz, teákhoz, kakaóhoz vettem (és rokonoknak, asszonynak akik nem tudják a másik főzőmet kezelni), nekem úgy nem volt meglepetés hogy mik és mennyiért elérhetőek hozzá. Akkor is olcsóbb volt a Nespresso aftermarket kapszula., na de ez volt 2019 végén talán, és nem is volt ennyi a DG kapszulák ára... és ez most rohadtul kiakaszt hogy ennyire megszaladt az egész. Néha lát barátnőm kínai boltban 1600-1800 körül kapszulát, akkor vesz nekem de... ennyi amit használom igazából.

    Nekem ott a karos gép a darálóval, a Nespresso legjobb esetben is közepes kávéja nem kell így egyértelműen, nekem tényleg csak az számított hogy tudjak pikk-pakk szép latte macchiatot csinálni (meg ne bassza szét más azt a gépet) . De jelenleg ez nincs a kényelem-ár tengelyen ott hogy megérje, itthoni mentalitást ismerve meg ezek az árak nem fognak lemenni ha végre vége lesz ennek az állítólagos válságnak.. szóval all in all simán jobb és gazdaságosabb döntés egy tejhabosító (legyen az french press, Aerocchino vagy más) és egy legolcsóbb Nespresso gép bárkinek szvsz. És nyilván nem a topik ellen akarok beszélni, de meglátásom szerint így áll jelenleg a helyzet (de tévedhetek persze).

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • lmno

    őstag

    válasz Muerte68 #2787 üzenetére

    Azért a Nespresso (gyári) kapszulák még mindig drágábbak. A 3rd partyk lehet hogy nem, de nem is biztos hogy jobbak ízre. Egyébként webshopokon rengeteg nem gyári DG kapszulát is lehet kapni, mondjuk én azokat inkább kerülöm, mert valamelyiknél még a kapszula minősége sem volt a legjobb (folyt mellette a víz).
    A DG kapszulákat is le lehet adni, igaz csak a Media Marktokban.
    Ettől függetlenül már én se nagyon találom jó alternatívának, én is gondolkozok váltani (ESE podra, hogy az egyszerűsége megmaradjon), annak ellenére hogy decemberben vettem az új DG kávéfőzőt még jó áron; és magát a gépet szeretem, mert egyszerűen és jól működik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák