Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz Rickenstein #16 üzenetére

    de nem is fognak feltétlenül sokáig tartani a cuccaid :)

    A vér nem válik VAZZE!™

  • Eastman

    őstag

    válasz Rickenstein #16 üzenetére

    Üdv Rickenstein!

    Vártam már a hozzászólásod!
    Sokat gondolkoztam azon, hogy benthagyjam-e az idézett mondatot.

    Nem az volt a célom, hogy dicsekedjek a tárgyaimmal. Arról beszélek, hogy kis utánajárással - és szerencsével - olyan kincsekre lehet akadni ami lehet, hogy már valakinek nem kell viszont másnál tovább szolgál. Persze a fogyasztói társadalom nem erről szól.
    Az én használati tárgyaim 20%-a is Ázsiában készült. Ezt nem tudom elkerülni.
    Cipőt, zoknit és alsónadrágot pl. soha nem vennék használtan. Ez alap.
    A cipőre nem sajnálom a pénzt. Főleg miután ortopédiát tanultam és tudom, hogy egy rossz cipő a fejem tetejéig gondokat okozhat. Járás, tartás, térd, derék, hát, váll, nyak, fejfájás.
    Pólóból bármit veszel az lényegében kínai.
    De mondok egy egyszerű példát: Katt ide! Miután átszámolgattad az árakat elmondom neked, hogy 4000 és 5000 HUF között vásárolok olyan amerikai 501-eseket amiről nem mondanád meg, hogy valaki hordta egy percig is az életben. A mai mosószerek meg sokszorosan túlbiztosítják az ember normális higiéniai igényeit. Miért amerikai? Mert más a szabása és az anyagminősége mint a !Magyarországon! készítettnek amit 20k-ért kapsz meg.

    Tudnod kell, hogy a "no lóvé" rám is erősen jellemző. Tehát egy farmer útja nálam: utcai-> "játszó"-> melós-> a végén meg festek benne. Minimum 4 év. Jó, mákom van mert 10 éve 72 kiló vagyok. 5000 osztva 4-el? A nadrág amit 1250-ért kapsz meddig tart? Ha van 3-4 jó nadrágod az nem használódik annyira mint, ha egyet hordasz, de ez evidens. Tehát 20.000 egyenlő 4 farmer egyenlő sok év.

    Azt vallom hogy a "drágább" sok esetben olcsóbb! Persze, ha körültekintően, ésszerűen vásárol és utána odafigyel a tárgyaira az ember.

    u.i.: A nadrág példát behelyettesítheted kabátra, késre, erősítőre, fényképezőgépre. A TV-m 16 éves és gyönyörű a képe. ...jó, nem 2 centi vastag, de hiba nélkül működik. A CD-m 1995 óta megy, a hangfalak '98 óta.

    u.i.2.: Egyszer menj ki a PeCsa bolhapiacra. Tavasszal, csak kirándulásképpen. Ott pl. minden van! Ami nincs azt meg jövő szombatra meghozzák.
    De - remélem Tiv. megerősít benne, mert én csak a filmekben láttam - az USÁ-ban a kertvárosi részeken ki szokták vinni az emberek a megunt holmijaikat a ház elé és szinte "fillérekért" árulják egymásnak. ...és nem ciki, ha történetesen a szomszédod horgászbotjával ülsz le a folyópartra a kertészed ételhordójával a fiad osztályfőnökének a megunt kalapjában.

    Recycling.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák