Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ribi

    nagyúr

    válasz sb #30 üzenetére

    Nem teljesen értem mi köze van a rendes hangnak ahhoz hogy az milyen hangos?
    Azért mert elég 2x1W még nem jelenti azt, hogy elég annyi még ha csak szarul szól is.
    Nálunk is van a konyhában ősrégi TV amin nehány műsort meg lehet nézni, de pl a nem túl rég vásárolt monitorban lévő tipikusan 2x1W hangszóró megszólalt amikor bekötöttem hdmi-vel, na ott feltört belőlem a Mijezaszar? Csak fülessel hallgatom a gépet, illetve zenehallgatásra van mellette 2 monitor hangszóró.
    Ha kocsiban zavar a dübörgés sima beszéd közben akkor simán rosszul van beállítva a mély. Pl nálunk is le kellett venni a mélyet az autóban, mert túl van tolva gyárilag, de nem azért mert szar mert képes sok mélyet kiadni, hanem mert túl van tolva. Normál esetben nyugodtan adhat ki mélyet, pont normál szöveg esetén nem lehet ez gond. Csak ha szar maga a hangcucc.
    Szóval a túltolt mélynek nem a 2x1Wos fos rendszer a megoldása. Szerintem.
    Mostani paper TVknél is ha nem raknának soundbart, csak mondjuk 2 kisebb hangszórót, bőven kisebb lenne az a konzol izé. Majd az olcsóbb TVkhez biztos adnak ki olyat.

  • Ribi

    nagyúr

    válasz sb #37 üzenetére

    Bögreszettek tipikusan 6 colos "mélynyomóit" úgy állítják be, hogy amint jön valami ami bekapcsolja akkor HRRRRR HRRR klaffog szerencsétlen, mert a 6 colos kb középnek elmegy. De mélyet nem ad ki.
    Szóval nálad még mindig a hangerő a gond és nem a mély. Nálad az a gond, hogy ha hangos. Emiatt felesleges rendes hangcucc is. De ez ne legyen már a hangcucc hibája.
    Mind1, értem mire gondolsz. Nálam más a szitu. Amikor polc hangszóróval nézek filmet akkor tudom azzal nézni és pont azért nézem, hogy adjon a hang is élményt, ne csak úgy szóljon Szétnormalizálva. Fülessel megintcsak úgy tekerem a hangerőt ahogy akarom, mást nem zavarok és meg van oldva. Én sírva fakadok rendszerint amikor a TVben valami szétnormalizált filmet adnak és semmi élményt nem nyújt hang szempontjából. Mások az igények. De egyelőre nem az vesz majd ilyen oled TV-t aki a rexet meg hiradot nézi rajta. Őket meg baromira nem zavarja az sem, hogy nem is OLED, meg hogy vastag, és van benne hangszóró. Szóval szerintem még mindig más igényekhez terveznek felesleges dolgokat. Lehet ha kiforrja magát és 10 év múlva majd minden oled lesz és az elektronika tényleg annyira kicsi, hogy csak a hangszóró miatt lenne nagy az egész akkor oké. De most még csak techdemo.
    Szűlők néha nézik az M akárhányon az akármilyen zenei vetélkedőt (nem megaszart) és ott belővik a hifit, álló hangfal stb. Na ott is torzul a fejem, hogy elvileg direkt hangmérnökön sokat mókoltak, hogy jól átjöjjön a hang, ehhez képest siralmas. Szóval mostani TV adás miatt tényleg felesleges bármilyen minőségi hangcucc.

    [ Szerkesztve ]

  • Ribi

    nagyúr

    válasz sb #49 üzenetére

    Még mindig nem tudok mást mondani mint amiket leírsz az nem a dinamika és a hangtartomány hibája.
    Főleg, hogy te is írod, hogy 2-3 óra múlva jobb a csend. Ha ez így van akkor az a hangcuccod hibája és bármit is játszol rajta az fáraszt. Sokszor írják hifi tokiban is, hogy a jó hangcucc egyik ismérve, hogy habár hirtelen nem veszed észre, de nem fáraszt. A rosszaké, hogy habár hirtelen hallgatásra jól szól, de ha pár óra múlva lefáradsz tőle, akkor ott valami rossz. Sajna Sony sem egy híresen jó hangszóró gyártó, de nem akarom leszólni. Volt már néhány hétvége hogy 12-14 órát van rajtam majdnem egyhuzamban a füles és nem fárasztott le, de nem is alsó kategóriás. Lehet nagyrészt azért alakult ki benned ez a kép mert rossz a hangcuccod és sajna kissé fals következtetéseket vonsz le emiatt.

  • Ribi

    nagyúr

    válasz laskr99 #53 üzenetére

    Elektrosztatikus hangfalban is egy műanyag membránt cibálnak ide oda és az ad hangot. Mondjuk arra nincsenek ledek ragasztgatva :)
    Én is azért kicsit tartok attól, hogy nagy hangerőn a különféle frekik miatt szétrázódik valami.

  • Ribi

    nagyúr

    válasz sb #63 üzenetére

    Én értem mit írsz, de szerintem ezeknek te olyan okot hozol fel aminek nincs köze hozzá.
    Még mindig ugyan az a zene bögre szetten "szól" valahogy, háttér zenének elmegy. Mert igazából hallgatni nem hallgatod, csak szól. Van a sony hangfal ami egy sejtésem szerint igen elcseszett átvitellel bír. Valószínűsítem, hogy olyan 100-120 Hz-től lefele elkezd masszívan kiemelni és lehet a felső tartományt is megtolja. Tipikus V / U karakter, amit sokan szeretnek, mert "jó ütős" lesz tőle a zene, cserébe pont ha beszélnek az a V alján van. Emiatt az aláfestő zene is jóval hangosabb mint kellene és nehezen érthető lesz tőle a zene. És ez nem az aláfestő zene hibája, nem is a rádió adásé, hanem a hangrendszeré. Sok olcsó rendszer inkább kiemeli a mélyközepet, mert az igazi mélyet képtelen megszólaltatni, de mégis olyan hatást kelt, hogy sok benne a mély. Egy rendes rendszeren ami közel egyenletes átvitelű, akármilyen mélyet is adna ki aláfestő zenének az nincs kiemelve így nem nyomja el a beszédet. Szóval még mindig azt mondom, hogy egy rendes rendszernek hiába nagy a freki átvitele az nem okoz gondot. Az elcseszett átvitelű rendszerekkel van a gond. De amíg valaki nem hallja ugyan azt ilyen és olyan rendszeren addig nem tudja mi is a gond valóságban, csak próbálja valami olyanra fogni a dolgot aminek akár lehet is köze hozzá.
    Nem csak annyiból áll az egész, hogy több vagy kevesebb a hang. Az egy paraméter. Ezek prezentációja ami nagyon sokat számít. Általában 50-10kHz között vannak a zenék, amit minden normálisabb hangfal azért kiad, de mégis teljesen másként szólnak. Mindegyik "ugyan annyi hangot" ad ki, de ahogy kiadják az nagggyon különböző.

    Javasolt belehallgatni ezzel kapcsolatban, csak 5 perc alatt sok hasznosat mond.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák