Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz McSico #2 üzenetére

    Mert a 10Gbit-es megoldás az Enterprise felhasználókat célozza még mindig, nekik meg nagy haszonkulcsal el is lehet adni... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz plömplöm #6 üzenetére

    A legtöbb Cat5e kábel lazán megugorja az 5Gbit-es sebességet is 30 méteren belül, sőt, árnyékoltaknál találkoztam olyannal, hogy még a 10Gbit-es sebességet is megbírja rövidebb távon. A fali szerelékekkel már persze vannak gondok.

    De hozzáteszem a Cat6 és Cat6A kábelek olyan 15 éve vannak itt velünk, hatalmas árdifferencia sincs, szóval especiel ha valaki az elmúlt 10 éven belül Cat5e kábelt húzott be kábelezésnél a falba, akkor magára vessen. A sima kábeleknél pedig aligha ez a visszatartó erő arra, hogy 10Gbit-ed legyen...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sb #9 üzenetére

    Saját tapasztalat: nyiss meg egy 4K-s videót az SSD-s NAS-ról (fájlszerverről) és tekerj bele. Csináld meg 1Gbites hálón és csináld meg 10Gbites hálón... Eléggé észrevehető a különbség.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #72042496 #15 üzenetére

    Saját vélemény: falba falikábelt érdemes húzni. Az adott oldalról a legolcsóbb javasolt ez a kábel lenne. Én az U/UTP-t azért nem javasolnám, ha megoldható, legyen inkább árnyékolt (és a szerelék is). Nekem még gigabites hálónál volt olyan, hogy U/UTP kábel és árnyékolás nélküli szerelék felszerel, örül, boldog, aztán káromkodik, mert minden eszköz csak 100Mbit-en hajlandó kommunikálni (ott is végül S/FTP volt a megoldás... :(). Drágább, de megbízhatóbb.... ha jó.

    Azért feltételes mód, mert én itthon most tavasszal S/FTP Cat6A kábelt húztam be, és Cat6-os árnyékolt szerelékkel dolgoztam, ám az istennek se sikerült a bekötés, a kábelteszter folyamatosan jelezte azt, hogy a 6-7-8-as csatornán és a földelésen áthallás van. A baj csak az, hogy nekem Classic fali szerelékek vannak a házban, ami tavaly kifutott, tehát már úgy kellett így is összevadásznom árnyékolt fali szerelékeket...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz TeeJay #26 üzenetére

    "vidéket meg optikázza be Telekom ezerrel szóval lett ott is gigás hamarosan"

    Igen, a fő utcán vonul végig a T optika, de én egy utcával beljebb lakom, itt csak ADSL van. Nem tudják megmondani, hogy mikor lesz, ha lesz egyáltalán leágazás. Marad a UPC (hamarosan Vodafone), és a reménykedés, hogy vagy áttérnek ők is hamarosan az FTTH-ra, vagy legalább a DOCSIS 3.1 / 4.0-ra (az előbbire sem feltétlen van sok esély, az utóbbihoz eszköz se nagyon van) és kidobják végre azt az átkozott Connect Boxot...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz TeeJay #52 üzenetére

    mondom no para Telekom tolja vidéket optikával

    Én meg mondom, hogy több helyről tudok, ahol az optikát végigvitték a fő utcán, esetleg a(z új) lakóparkokig elviszik, de azzal nem foglalkoznak, hogy teljes lefedettséget adjanak. Mint említettem, a saját lakhelyem is ilyen. Ott az optika egy utcával odébb, de ki tudja, valaha eljut-e hozzám...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz koanla #93 üzenetére

    Írtam erről már korábban.

    1.: 28-30e Ft körül kapható boltba egy vadonatúj 10Gbit-es PCI-Express hálókártya.
    2.: Ha most felnézek az eBay-re, akkor 10 ezer forint alatt is kapni 10Gbit-es, SFP+ csatis ConnectX-2 kártyát, 16 ezer forinttól ConnectX-3-asokat. Ezekhez pár ezer forintért kapni max. 3-5 méteres DAC kábelt, de két 10Gbit-es optikai SFP+ modul és 20m optikai kábellel együtt is két gépet össze tudsz kötni 30-50 ezer forintból.

    Szóval a kérdés inkább az, hogy akarod-e. Ami nagyon hiányzik valóban, az a switch-ek esete, még egy Mikrotik CRS305-1G-4S+IN is alsó hangon 43 ezer forint, abba pedig még kell SFP+ modul.

    Meg lehet oldani, az biztos, hiszen én is megoldottam. Hogy ki lehet-e használni? Azt nem állítom, hogy mindenkinek megéri vele szöszölni. De tény, hogy ki lehet használni otthoni körülmények között is...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz koanla #98 üzenetére

    Egy átlagos szimpla HDD jó 5-8 éve alsó hangon tud már 150-180MByte/s sebességet, ami cirka másfélszerese az 1Gbit/s sávszélességnek. Szóval már itt elvérzett a gigabit. Nem ma, nem holnap, hanem 5-8 évvel ezelőtt...

    Ha SATA SSD van a NAS-odba, akkor ugye akár 550MBytes/s is rendelkezésre állhatna, és még a raid tömböket nem is kezdtük el. Szóval ha csak SATA-s SSD-id vannak, akkor is minimum 5Gbit/s-es hálózatra lenne szükséged, hogy értelme legyen - sima gigabites hálóra kis túlzással felesleges SSD-vel felszerelt NAS-t vagy fájlszervert rakni (azért kis túlzással, mert azért hatalmas mennyiségű kis fájloknál előfordulhat, hogy 100MByte/s alá esik a sebesség, még SSD-n is).

    Szóval a helyzet az, hogy a hálózat van lemaradva az elméletileg kihasználható igényektől, már SOHO szinten is simán kihasználható lenne a több gigabites háló, de ezt eddig leginkább csak az Enterprise szegmensbe nyomták, mert (szerintem) ott akkora felárral tolhatták, hogy nem akarták veszélyeztetni a nyereségrátát holmi kispiaci lehetőségekkel.

    Ma is ott tartunk, hogy a gyártók hozzák ki a papíron 4-5 Gbit/s (össz)sebességű WIFI routereiket, amikbe viszont gigabites vezetékes háló megy. Ez ugyan az a kategória, amikor 150 meg 300Mbites WIFI sebességet hirdettek, 100Mbit/s vezetékes csatlakozással. Látható, hogy a marketing áldozatai vagyunk megint. A vásárlók meg rohannak a boltba, és veszik meg a méregdrága routereket, amiket sehogy sem tudnak kihasználni...

    Ez van, a tudatos vásárlók meg vakarják a fejüket... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sb #104 üzenetére

    Szerintem már ezerszer leírtam, hogy a saját felhasználásnál milyen gyakorlati tapasztalatokat gyűjtöttem (nagy méretű dokumentumok gyorsabb betöltése és mentése, nagy fájlok mozgatása, 4K videó beletekerés vagy mondjuk a videó könyvtárban a bélyegképek betöltése, stb.). Ha valakinek ezek nem számítanak vagy a saját otthoni rendszere a saját érzése szerint tökéletesen kielégíti az igényeit, akkor nincs szüksége gigabitnél gyorsabb hálóra.

    De ismét (sokadszorra) azt is leírom, hogy ezer más felhasználói szinten is mennek a hajszolások a több mag / magasabb freki / több FPS, stb. témákban. Ott valahogy nem nagyon vannak olyan hangok, hogy de kevesebb mag, alacsnyabb freki vagy kevesebb FPS is elég. Ha van is ilyen, megjegyzi maximum, hogy tök jó, de ő elvan 2-4-6 maggal / megvan 4Ghz alatt is / elvan 60FPS-el, ne adj isten harminccal. Téma lezárva.

    Sokadszorra a hálózatos témánál előjössz azzal, hogy otthoni környezetben ez aligha fontos bárkinek is.

    Miért fáj neked, hogy van olyan, aki gyakorlati hasznát veszi a gigabit fölötti sebességnek otthon? :F

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Shkiz0 #114 üzenetére

    Ohh, az ilyeneket (pláne képekkel) nem akarod majd azért bemutatni? Engem legalábbis érdekelne nálatok hogy lett megoldva. ;)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Kábel téma: Én a Conrad-tól 500 Ft / méter áron vásároltam S/FTP Cat7A (1500MHz) kábelt, 50x 500 = 25 000 forint, négy Cat8-as szerszám nélkül szerelhető árnyékolt hálózati csatlakozó összesen volt 12 ezer, szóval ez így összesen volt 37 ezer forint, és talán még 40 Gbit-re is jó. Nem olcsó, nem vitatom, de időtálló, és mivel a festő azt javasolta, hogy a fal mellett vezessük el, úgy is jön az eredeti padlóra ill. járólapra laminált padló, ahol meg nem, ott vágott nekem egy kis "árkot" a járólapban. Eredetileg csak az első szoba - nappali - hátsó szoba között akartam 1-1 Cat7A kábelt, plusz egy-egy optikát a három helység között. Aztán a sors úgy hozta, hogy rádöbbentem, mennyire olcsón vannak Cat6A és Cat8 kábelek az eBay-en meg a kínai webshopokban. Így végigvittem ezekből bizonyos átfedéssel az első szoba két vége (ahol bejön a UPC és átellenbe, ahol a számítógépasztal van) illetve a nappali között különböző típusokban (U/FTP, S/FTP vegyesen). A kábelek célja egyfelől biztonsági tartalék, másfelől sok eszköz összekötésének lehetősége (nem kellett így a végpontokon plusz switch). 1Gbitet még úgy is tudja az egy szem U/UTP-s kábel is, hogy közben mellett a másik kábelen megy vissza a jel (tehát nincs áthallás / zavarás).

    Ezen kívül a nappali és a hálószoba között a fali csatlakozók között húztam ki sima Cat7-es kábelt, sajnos a fal csatlakozóknál adódtak gondok, konkrétan a nálam használtak kifutottak, úgy kellett mindenfelé vadászni, sikerült Cat6-os szereléket beszerezni, de aztán a műszer szerint a hálószobainál a 7-8-árnyékolás áthallatszik, amit két napnyi szenvedés után úgy hagytam a fenébe. Ez mondjuk amúgy is csak aféle vésztartaléknak lenne, ha a hálóba valamiért kellene számítógép vagy TV, de azért eléggé elszontyolodtam azon, hogy nem jött össze...

    Sajnos 1Gbit felett még nem tudtam tesztelni őket, leginkább azért, mert a 10Gbites hálóra az optikát találtam ki...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák