Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sohajda90

    tag

    Szerintem amúgy kicsit alúl van értékelve a 8-as széria. Az tény, hogy design-ban nem változott sokat és eléggé szembe megy a mai "kávamenets" trenddel. (Bár szerintem az i8plus az egyik legszebb jeleneleg kapható telefon, az egyik legjobb kamerával és nagyon jó kijelzővel /itt nem pusztán spec-ekre gondolok, hanem tényleges képminőségre.) Azonban azokat a hozzászólásokat nem értetem, hogy "jobb poci nem számít annyit ha a 7-es olcsóbb". Vagy akkor tényleg a nagyon NEM technokrata rétegekről beszélünk.

    Processzor szinten most az AI támogatás miatt történt egy olyan előrelépés ami nagyon sokat fog számítani a jövőbeli iOS verziókkal és funkciókkal való kompatibilitás szempontjából. Ez pont olyan szintű előrelépés, mint anno az i5 és i5s között, ahol áttértek a 64-bites architektúrára, meg lehet nézni az i4s és 5 mikor fejezte be hivatalos pályafutását, miközben az 5s még most is kap frissítéseket (jó, arról már megint lehet vitatkozni, hogy ez mennyire szándékos kivezetés/lassítás, egyébként én nem hinném hogy az lenne, csak tényleg korosodik az a vas, de még mindig köröket tud verni egy középkategóriás droidra, és 5s-et azért már konkrétan azért az árért árulnak, ahol még árulnak).
    ÉS pont, hogy sajnos itt azért az előző széria kapcsán nem lehet akkora árvágásról beszélni, mert kb. ha hivatalos iCenteres független árakat nézel van köztük kb. 40 ezres különbség, ami ha csak így említed, hogy van-e felesleges 40ezred vagy nincs nagy tételnek számít, de ha arról beszélünk, hogy új mobilt 250ezerét vagy 290ezerért veszel azért már nem akkora különbség. Szolgáltatónál különböző konstrukcióban még elenyészőbb a különbség, mert kb. legjobb konstrukcióban i7 0 Ft i8 meg 10e kb. Akik most ezen spórolnak és hosszú távra terveznek ezzel a készülékkel, mondván az "iPhone évekig iPhone" azok azért elég rendesen fognak koppanni azon hogy most ezen spórolnak minimális összegeket. Én sosem szerettem senkinek a zsebében turkálni, mert mért ne vehetne magának az is iPhone-t aki normálisan mérlegelve nem engedhetné meg magának, ha erre vágyik és 1 év alatt tud összepróbolni ennyi pénzt, természetesen vegye meg ha ettől boldogabb lesz, de pont ebben az esetben én azt butaaágnak tartom, hogy valaki hajlandó kiadni ~250kt egy i7Plus-ért, de itt megáll a lelki limit és 290 már no way az i8Plus-ért, mert itt a külsőt leszámítva van lényeges különbség, ami később ki fog ütközni, az ár meg annyival nem több...

    Amivel nem értek egyet marketing szempontból az az árazás, mert viszont ha tényleg itt tartogatják tallonban az X-et, akkor kicsit pofátlanság 290et elkérni újonnan az i8Plus-ért, akkor a korábbi csúcsmodell áráért kellene az X-et kínálni és alálőni a 8-at, de ezt meg ugye pont a kifutó 7-es széria miatt nem tudják megtenni, mert akkor annak hatalmasat kellene vágni az árán, azzal viszont tényleg nagyon maguk alá tennének, mert a fentebb említett réteg, aki nem tudja ezt az összeget zsebből kipengetni és kuporgat az iPhone-ra (holott az az idő már elmúlt, hogy ez státusz szimbólum legyen, ma már gimnazistáknál alap felszereltség szinte, ami mondjuk szomorú...) az tényleg meg sem fontolná a drágábbat, holott ha csak az van, akkor meg arra kuporgat...és ugye itt van a patt helyzet, hogy megléphette az Apple, hogy emelett az árazás melett döntött, de akkor meg nyelje le, hogy ezt mutatják az eladási muatátók. Szerintem megint az kellett volna meglépni, mint anno az 5s/5c bevezetésénél, akkor a sima 5 volt annyira 5c gyilkos illetve nem tudták úgy belőni az árakat, hogy az 5c-t ne nyírja ki a sime 5-t, hogy az utóbbit inkább ámblokk kivonták a forgalomból, holott csak 1 éves kszülék volt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák