Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mexildos

    aktív tag

    Én inkább azt vettem észre, hogy a tároláshoz szükséges HDD-k piaca állt be és az év vége felé még az árak felfelé mentek. Szerintem ez lesz az egyik olyan piac ami hamarosan, de lehet már 2019-ben elindul felfelé.

    Igazából a PC komponensek drágulását a gyártási költségek mellett az is befolyásolja, hogy a piac megváltozott. Míg 2010-ben is viszonylag korlátozottan lehetett egy mobillal vagy egy korabeli táblával ügyeket intézni vagy netezni addigra ma már a legtöbb ember ezzel végzi a dolgát. A PC piac pedig kiürül. Sokan már mobilon játszanak vagy táblán vagy konzolon.
    Így a kieső bevételek miatt is drágulás kezdődik.

    Bár szerény véleményem szerint egy asztali PC-nél kényelmesebb és gyorsabb környezet nincs, de ez ma egyre inkább háttérbe szorul.

    Egy első generációs I7-es egy akkori legfelsőbb kategóriájú xeon CPU-val vagy a 990x CPU-val ma is bevethető akár játékra is méghozzá nem is a belépő szintről beszélek. Ez valamikor 2009-2010-ben volt. Mármint a megjelenés.

    De nevetséges az is, hogy a 2011-es foglalatba megjelent xeon cpu-k ára már a V1 és V2-es-eké hulladékárba került. Egy V2 E5-2687w cpu már 50-ért kifogható ami 10 magos. Egy V3-asért pedig 75 körül kell fizetni 12 maggal. Az alaplapok ugyan drágábbak (WS) de ha egyszer megvan az a rendszer garantáltan kiszolgálhat 10 évet. Egy bányalázból kivett kártya most rendkívül olcsó ha nem szeretne valaki venni 1060-as GTX-et 123e-ért boltban. Persze kockázat de ha van garancia rá akkor meg lehet kockáztatni. De egy pár éves Quadro kártya is nagyon baráti. Olcsóbb még mindig valamivel mint egy most kapható rendszer, igaz használt de ha tanulni is szeretnél Adobe termékekkel és videót is szeretnél vágni, 3D-znél és esetleg játszanál is akkor nagyon is ideális egy ilyen gép.

    Semmi pénzért nem vennék a mostani 1151-300-as szériából a 87xx CPU-kat, még a sok csili vili újítás ellenére sem. A fentebb leírt termékek 0-24-es munkára lettek tervezve így ekkora rizikó belefér a használt termékek bevállalásába. Nekem legalább is bejött. Xeon CPU-kat ritkán húznak és nagyon nem is döglenek meg maguktól.

    Szóval az alig 4-5 éves termékek használtan rendkívül olcsók. A V1-V4-es WS xeonok annó pár éve még fél milliónál is többet kóstáltak. És ez mindig így van. Pár év múlva meg olcsóbb mint az aktuális középkategória. A magok száma pedig nem emelkedik olyan nagyon hétköznapi használatra szánt CPU-knál, szóval garantáltan egy most 12 magos CPU 2027-ben is versenyképes lesz. Ha azt nézzük hány évnek kellett eltelnie, hogy a középkategória 4 magjából 6-8 mag legyen. A mostani 2066 foglalat és a Scalable (socket 3647) - platinum, gold, ezüst bronz xeonok is itt végzik.

    Nekem a gép vérfrissítés mindig a felső kategória 4 évvel ez előtti modelljeiből történik. Hiszen a cikk is ezt említi, fejlődés kb nincs. Az első generációs i7 is bevethető lenne általános munkára úgy mind egy E5-ös xeon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák