Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boz

    csendes tag

    válasz szasanyi #1 üzenetére

    Csak azt felejted el, hogy ha te nem is - a gyártók szépen átépítgetik helyetted a konzolokat is. Frissítgetik, betesznek, kivesznek belőle ezt-azt. Milyen jó lett volna, ha az eredeti PS3-ban benne hagyják a PS2-es hardvert? Gondolom neked már a lightos kiherélt verzió van. Aztán meg - szerintem - nemsokára lesz PS4, PS5, ésatöbbi. Veheted az újat megint. Nem lesz itt 10 évig ugyanazzal a hardverrel fogod tolni a gammákat koncepció szerintem. Aztán mi lesz a a visszafelé kompatibiltással??? Gyorsulnak itt is a dolgok, nem jó irányba szerintem.

  • feka007

    nagyúr

    válasz szasanyi #1 üzenetére

    Azért nem kell túloznunk, mai játékokkkal egy konzolon se fogsz tudni 10 évig játszani, csak épp annyira, mint egy 10 éves pc-vel. Egy majdnem 5 éves gépen is elfut a Crysis, igaz, nem lesz olyan szép, de egy konzol grafikája is ugyanennyire elavul 4-5 év alatt.

  • rudi

    nagyúr

    válasz szasanyi #1 üzenetére

    De ott az érem másik oldala is. A konzol mellé a többségnek kell egy normál PC, tehát máris fel lehet számolni vagy 100-150 000 forintot. Ha nem warezolsz, akkor minden új játéknál van pár ezres extra költséged a konzolra. Ha havonta veszel egy játékot, az egy év alatt akár 48 000 forint is lehet, ami elég a PC szinten tartásához. A másik dolog, hogy sokank - pl én is - egyáltalán nem tudják megszokni a gamepados irányítást. A harmadik dolog meg, hogy az ember szépen kinő az egész játszós témából, szóval nem is biztos hogy PC-ről konzolra kell váltania, hanem egyszerűen regisztrálja, hogy őt már nem hatják meg a játékok egyik platformon sem. Szóval eléggé árnyalt a kép, de az tuti, hogy elsőre a konzolok tűnnek nyerőnek.

    Leírom az én példámat, Wii-t vettem lassan egy éve.
    Alapgép 65k
    Zelda 15k
    Wii Play 12k
    Smooth Moves 12k
    extra kontrollerkek 4 játékosra bővítve 40k
    classic kontroller 5k
    további 4 új játék az olcsóbb angol piacról 31k
    klassik játék 3k

    Egy év alatt összesen 183k, ebből 110k a hardver. Volt még 4-5 olyan játék (további 40-50k), amit megvettem volna, de már nem vagyok az a játékos típus, és/vagy nem lettek olyan jók mint vártam.

    Amikor a konzolt vettem A64 X2-s, 2 GB RAM-os gépem volt GeForce 6800 GS-sel, ami lényegében elég volt minden játékhoz. Ha akkor inkább 50k-t költök és felfrissítem a VGA-mat GF 8800 GTS-re, akkor most is elég erős játékgépem lenne, és további 60k figyelne talonban, plus néhány ezressel olcsóbban jöttem volna ki játékos vonalon is.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • faber24

    őstag

    válasz szasanyi #1 üzenetére

    Azért ehhez had tegyük hozzá, hogy a konzol hiába bírja évekig lejátszani a cuccokat,
    1. A fejlődés megy tovább, 1-2 év után a konzolok már messze nem ütik meg a mércét, újat venni meg több pénz, mint PC-ben ezt-azt lecserélni.
    2. 2-3 évente a konzolokból is kijönnek újak. Ugyan ki játszik manapság a ma már 8-10 éves (nem tudom pont, mikor jelent meg) PS1-el pl?
    3. Ha a géped normálisan karban tartod, fél-1 évente beleölsz egy kis kp-t, bírja az annyi ideig , mint a konzol.
    4. Tény, hogy pár dologban (blue ray, stb) jobb a konzol, de pl. játékon és filmen kívül én még mindig nem tudnám sok mindenre használni, és az meg, hogy a cikkben is írták, vegyek még mellé egy laptopot is...na nem...
    5. Én azt hiszem, a PC-s játékok még mindig alatta vannak valamennyivel a konzolosnak, talán több is van kicsit...még akkor is inkább amellett voksolok, ha esetleg (ld. Gears of War) várni kell 1 évet a PC-s portra...

    Ez mondjuk személyes vélemény részemről, úgy, hogy minidg is PC párti voltam és maradok is, mivel ez a munka- és tanulási eszközöm is, amellyett, hogy szórakozási forrás (konzolból csak PS1 volt ezer éve, nem is lesz más mostanság, jöhetnek akármilyen csili-vili extra vackok...)

    Ja, és most rendeltem meg egy elég jó közepesnek mondható (C2D 6550, Gigabyte lap, GF8800 GT, 2 giga 800 MHz ram, 320Giga winyó, Logitech egér, Cooler Master ház, Chieftek táp) konfigot, billentyűzet, monitor és DVD nélkül -ezekből jó a régi is- cakumpuder 195k-ért, tehát szerintem reális pénzből is lehet jó gépet összerakni...

    [ Szerkesztve ]

    i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

  • JoeYi

    őstag

    válasz szasanyi #1 üzenetére

    és ami másik fontos dolog, és mindig elfelejtik a konzol vs pc összehasonlításban, hogy a PS3 Xbox360 gamék átlagosan 5000 forinttal drágábbak PC-s társaiknál, ami évi 10 játék esetében 50k, két év alatt 100k, és ha az alapgép 100k-s árát is hozzávesszük akkor már 200k-nál járunk, TV nélkül. Ennyiből már lehet korrekt PC-t venni.

    Szerintem így teljes a kép.

  • H.O.D.

    senior tag

    válasz szasanyi #1 üzenetére

    Én azért nem vagyok ennyire biztos ebben. Kb. egy konzolra is annyi ideig fejlesztenek játékokat, amíg egy PC egy játékgenerációt kiszolgál hardver tekintetében. Én ha akarom, a mostani gépemen tudok játszani a friss, illetve a 10-12 éves játékokkal is. Te pedig megveszed a PS3-at, mert a PS2-re már nem készítik el az adott játékot. Plusz a konzolos játékok még inkább zsebbenyúlósak, mint a PC-s vonal.

    A cikkért amúgy respect :R

    Where do you want to go today?

Új hozzászólás Aktív témák