Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HookR

    addikt

    válasz zsigus #60 üzenetére

    "De szigorúan elméleti síkon, a burkolat szélességét (és a kis magasságot) nem számolva: [link] (elvileg méretarányos, annyira nem szépítgettem, és rendezgettem, csak Gimp-el összedobtam 2 perc alatt) egy SFX táppal elférne ekkora alapterületen egy ATX konfig is."

    Jó, csak vegyük észre, hogy azért, hogy elmondhasd ekkora területen elfér és kihasználható az ATX alaplap, beáldoztad a ház magasságát (minimum 30mm többlet), ezzel literekkel növelve a térfogatot. És akkor a mindössze +30mm esetén feltételezzük, hogy nem kerül olyan dVGA a házba, aminek a hűtése felfelé túllóg a nyákján (aminek amúgy hagytak helyet az RVZ01-ben és anélkül a 382mm is 2-3cm-rel kevesebb lehetne.). Illetve azt is érdemes megemlíteni, hogy a rajzodon felvázolt elrendezésben az ATX alaplapnál hosszabb dVGA-kat is kilőtted és a kábelezést sem vetted figyelembe, főleg a tápét nem.

    Eredendően arra próbálok rávilágítani, hogy a vezérgondolat, miszerint ekkora helyen ATX-es konfiguráció is elfér valójában féligazság, objektív összehasonlítás keretein belül egyszerűen nem helytálló. Ha az ATX-es konfigot is olyan ráhagyással méretezed, mint ahogy az RVZ01 van méretezve, akkor literekkel nagyobb ház lesz a végeredmény, ami már eltérő felhasználói követelményeknek fog megfelelni.

    "De igazából annyi a lényeg, hogy ez mini ITX-hez nagy... (szvsz)."
    Abban egyetértünk, hogy az RVZ01-et lehetett volna valamivel szűkebbre méretezni, de nem büntetlenül. Például a szerelhetőség sem utolsó szempont.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák