Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz pakriksz #40 üzenetére

    Olyasmit írtak hogy az nvidia új kártyái miatt lehet egyáltalán benne a 2-es szint, csak nvidia nem teszi nyilvánossá.

    Egyébként túl van pörögve ez a directx dolog, ott vannak a konzolok, a jó nagy semmit mutatták meg máig. Nem hiszem hogy az új directx világmegváltó, a korábbiakra is ezt mondták. Aztán directx 9 is elég lenne a legtöbb mai játékhoz, az hogy 1-2 effekt más (egyáltalán nem biztos hogy szebb) az engem rohadtul hidegen hagy, egy játékban ha végig effektet kell bámulni az már rég rossz. A textúra, modellek, környezet, fizika területen ragadtak le a játékok, az AMD nagyon az effekteket nyomja, az nvidia meg röhög és optimalizál a mostani szintre, mi meg közben jó szarul járunk. Csak becsomagolják ugyanazt újra és újra ilyen olyan elmosódással, csillogással, de alatta ugyanaz van mint 4 éve és ezt mindenki látja aki akarja.

  • Peat;)

    veterán

    válasz Gainka #45 üzenetére

    Mindkét gyártó hülyének néz, én ezt írtam, nem azt hogy melyik a jobb. Szerintem egyik sem, mindkettő hasonlót nyújt nagyon sok éve, csak nagy néha van számottevő különbség a két gyártói termékei között felhasználói szempontból. Nekem még volt 3dfx kártyám, (meg s3 trio is), geforce 2 mx, ati 9800, 6750, szépen sorban azt vettem ami tetszett. Az ati\amd és nvidia párharcban szerintem hosszú évek óta patthelyzet van lényegét tekintve, csak az adott oldal tesztelői hergelik a népet, aztán jön esetleg nagy néha egy elfogulatlan tesztelő mint Oliverda és igazolja amit írok. A támogatott programok elkészítőinek hibáit is baromság bármely vga gyártóra fogni, tipikus csőlátás esete, amikor a tömött bkv buszon a sofőrt szidják mert hát az ő hibája hogy szétesik a busz.

    Most épp az egyik ki van kiáltva bűnbaknak, miközben a konzoloknál ahol nincs semmi akadályozó tényező tökéletes tükre a technológiai tényállásnak. Ott nem sikerült hamar áttörést elérni, akkor pc-n több gyártóval, alkatrésszel, adott gyártón belül is, egy majdani directx-el pláne nem lesz gyors áttörés, nem kell úgy túllihegni semmi directx tiereket, mert jó eséllyel alig lesz jelentősége. Nyilván sokan máshogy látják, de az elmúlt években egy olyan gyakorlati példát tudok mondani aminél lehetett volna valami, a mantle mód pár címben, de sikerült azt is elrontani a felhasználónként más működési tulajdonságaival. Van aki örült neki, van aki csalódott, mindkét tábor elég nagy. Ilyen hol a piros jelleggű fejlődésből én nem kérek.

  • Peat;)

    veterán

    válasz ÁdiBá #96 üzenetére

    A 660-as vgam is cicereg ezer körüli fps-nél, de nagy néha netezés közben is. Nvidia vagy ha a másik oldalt is érinti akkor általános vga betegség.

  • Peat;)

    veterán

    válasz 7time #99 üzenetére

    Gondolom ők választják meg a partnereket, akiknek minőségi előírásokat kellene teljesíteniük. De ha látják hogy ez probléma akkor nekik kell felszólítaniuk a partnert hogy a termékét megfelelő minőségben prezentálja, vagy felbontani a szerződést. Ez pontosan az ő hibájuk is, ne mentsd fel őket mert akkor azt éred el hogy marad is ez az állapot.

  • Peat;)

    veterán

    válasz 7time #104 üzenetére

    Nem értek egyet, mert úgy tudom mindig van egy referencia követelmény a nyákra meg ki tudja mire vonatkozóan, azokat szemmel láthatólag nem kezelik elég komolyan a chipgyártók illetve a partnerek sem veszik komolyan a betartását. Ha a minőségi problémák teljesen általánosak, márpedig azok, akkor a chipgyártóknak is fel kéne lépniük. Azonban mivel a fogyasztók megvonják a vállukat hogy a chipgyártók nem tehetnek róla, nem kapcsolják össze a kettőt ezért nem teszik. Persze a partnerek meg is látták a rést, már külön kiadásokat terítenek elénk alaposan megemelt árral, ami nyilván nem annak köszönhető hogy a nyákra egy két dologgal többet raktak, inkább a mi hülyeségünknek amiért szerintünk ezen nem lehet változtatni. Ha mindenki úgy állna hozzá mint én akkor lehet hogy 5%-al drágább vga-k lennének, de nem cincognának.

Új hozzászólás Aktív témák