Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Sanyix #80 üzenetére

    Szerintem nem ismered a szem korlátait. Esetleg olvasd el a #79-es többi részét is és nézd meg a linkeket. Azt mondani, hogy a full-HD alapvetően felesleges, hatalmas nagy hülyeség, a megfelelő távolságból egy átlagember is teljesen jól látja a különbséget (már ha nem eleve életlen a képanyag), nem hogy egy jobb látású.

    Még 1-2 érdekes adat: a retina fizikai felbontása átlag 100 megapixel (a teljes látómezőre). Ez 10000x10000-es felbontást jelent! De ez még nem a vége az érzékelésnek, a szem mikromozgásai ezt tovább növelik úgy 500 megapixelre, amit utána az optikai hibák rontanak le, személyfüggően. (Bár ebbe nem tudom, hogy van beleszámolva az éleslátás és a periférikus látás eltérő felbontása, de ha pl. szabadon nézelődhetünk egy nagy képernyőn, akkor mindenhol egyformának kell lennie.)

    Én pl. 2m-ről még jól láttam egy 1080p-s és egy 720p-s 42"-es között a különbséget (távolabbról nézni nem volt hely). Mint ahogy egy 23"-es, full-HD-s monitoron is látom a különbséget egy 720p-s és egy (normális) 1080p-s anyag között 1 méterről, nem beszélve a 60 centiről, ahonnan nézni szoktam. És nekem közel sem "tökéletes" a látásom! Egy jó látással rendelkező egyén pl. jobban látja nálam az utcatáblákat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák