Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    válasz mghltm #3 üzenetére

    Ez benne a lényeg, a levegő eltéved a sok összekócolt borda között, így nagyobb utat bejárva, több hőt átvesz a bordáktól... :D
    Vicces kártya, vicces minőséggel. Nesze semmi, fogd meg jól esete.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz zapok #17 üzenetére

    Épp azért csökkentették az órajeleket, hogy a fogyasztás 75W-alatt legyen, szerinted az ismételt órajel emelés mivel fog járni? :U

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz zapok #20 üzenetére

    Az órajel emelésével növekszik a teljesítmény felvétel, ezért melegedik jobban a CPU, GPU már akkor is ha csak az órajelet emeled. Arról nem beszélve, ha csökkentették a feszültséget a kártyán a referenciához képest, akkor nem sok jóval kecsegtet tuning szempontjából.
    A PCI-E terhelhetősége tudtommal 75w maximum, tehát ha a kártya átlépi, akkor ott bajok lesznek, első körben instabilitási problémák. Attól, hogy nincs +tápcsati a kártya többet igényelne, ha elkezded emelni az órajeleket. Kérdés mennyire van csökkentve a jelenlegi fogyasztása.

    Üresjáratban nem sok értelme van az egésznek, tehát csakis terhelt állapotról beszélhetünk ez esetben.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz zapok #24 üzenetére

    Szóval, neked ilyen kártyád van, és működik a 10-20%-os tuning?

    Ez fizikai tény, hogy emelkedik a fogyasztás, szóval hidd el, így van. :) A gyorsabb kapcsolás miatt több a szivárgó áram és társai, ergo növekszik a fogyasztás. Az, hogy te mit hiszel az egy dolog.

    "amit a rendszer nem enged..."
    Hogy mit csinál? Ez tápellátási kör, ami tudtommal nincs szabályozva, legalábbis nem intelligens vezérléssel. Kb. mint egy elektromos hosszabbító, 16A maximum kb. 3600w, ettől még elmegy rajta a 4000 sőt a 4500W is, csak közben leolvad a vezeték (eltekintve a biztosítók védelmétől).
    A túlterhelés az alaplap esetében instabilitást okoz, mivel nem kapja meg a szükséges kraftot a kártya, és az alaplap áramkörei is túlterhelődnek, ami egyéb területek stabil feszültségértékeit veszélyeztetheti...

    Az, hogy egy adott kártya 60-65W-ot eszik alapórajelen, és órajel emelés után 70-75-öt, semmi gond, persze, hogy működik, mint nálad is.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz zapok #28 üzenetére

    Én nem mondtam olyat, hogy nincs fogyasztás növekedés...

    Átolvasva még egyszer a hozzászólásaid, már látom mit akartál mondani, azt, hogy nem emelkedik 75w fölé a fogyasztás, csak elég pontatlanul fogalmazol. :) Az, hogy nem emelkedik a fogyasztás nem egyenlő azzal, hogy nem emelkedik a fogyasztás 75w fölé... :)

    Ezek szerint, a 75w-os határ alá gyűrték rendesen a fogyasztást, akkor még a passzív hűtés is elegendő lehet neki simán.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz zapok #50 üzenetére

    Most nagyon magad ellen beszélsz. Látszik, hogy elektrotechnika terén nagyon nem vagy napirenden, és szinte minden amit leírtál pontatlan, és rossz irányból közelíted meg.

    Senki nem állította, hogy nálad a kártya nem működik tuning esetén. Ez azért lehetséges, mert a kártya nem lépi át a 75w-os fogyasztást tuningolva sem!

    A szivárgási áramot nem lehet általánosítva leírni! Ez attól függ milyen alkatrészről, kapcsolóról, stb. van szó. Jelen esetben a GPU tranzisztorjairól van szó, mely esetén nincs semmilyen adat (a felhasználó részére nem áll rendelkezésre).
    A PCI-E feszültsége a tápegységen keresztül érkezik, a maximális felvétel a vezetékezés miatt korlátozott. Itt nincs semmilyen vezérlés, elektromos hosszabbító esete, ennyit bír, ne terheld túl! Minden gyártó betartja. Ha egy kártya átlépi a 75w-os határt, akkor + tápcsatlakozóval látják el. Így nincs bibi.
    De arra nem vonatkozik semmilyen garancia, ha te tuningolsz! Az nem rendeltetésszerű használat! Egy kártya alapórajelen 75w-ot fogyasztva nem okoz gondot, de ha Te ezt a kártyát túlhajtod, és a 80-85w-os fogyasztása miatt valami megsérül, az a Te problémád, mivel megszegted a szabványos üzem feltételeit. Azaz Te nem tartod be az előírásokat.

    Az a baj, hogy van aki ezt el is hiszi, hogy akkora feszültségfelvételek és szivárgó áramok vannak egy PCI-E csatlakozón...
    Ez nem így van. A szivárgás magán a fogyasztón (jelen esetben GPU) keletkezik, és nem a tápellátó áramkörön!
    Szerinted miért van az, hogy adott processzorok C1, C2, C3-as steppingjei, azonos csíkszélességgel egyre kevesebbet fogyasztanak? :) Na pont ezért.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz zapok #52 üzenetére

    A tápegység csak úgy, vezérlés nélkül adja le a teljesítményét ugye?
    A tápegység a saját áramköreit "ismeri", honnan tudná, hogy milyen alaplapra kötik? És azokon az ágakon milyen terhelésnél kellene lekapcsolnia? Az ATX 24 Pin-es csatlakozóján nincs erre (PCI-E tápellátás) külön kör tudtommal, tehát ez a jellegű monitorozás lehetetlen!

    Hogyan tudok + tápcsatlakozó hiányában + feszültséget adni?!
    A kártya túlhajtása nem a feszültség emelését jelenti, ismét kevered a dolgokat.

    Hogyan nem tartom be az előírásokat, amiket át sem tudok lépni?
    Már hogyne tudnál átlépni, ezt magyarázzuk már jó ideje.
    Adott egy kártya mely alapórajelen 75w-ot fogyaszt, e kártya GPU órajelét elkezdjük emelni, az emelés miatt növekszik a teljesítményfelvétel, így az 80-85w-os fogyasztást elérhet. Semmilyen feszültséget nem emeltünk. Viszont a kártya már túllépi a szabványban előírtakat. Ennyi. Mi ebben olyan misztikus, meg elméleti?

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz zapok #60 üzenetére

    Akkor a tápegységben lévő összes védelem (pl.túláram védelem, és feszültségstabilizálás) xart sem ér, pedig nem így van! Ezt mindenki tudja!
    Teszt:
    Kipróbáltam - rövidre zártam egy táp kivezetést (többször is) és..., leállította a gépet, ergo működött a védelem

    Te magad adod meg a választ a problémára. Mit próbáltál ki? Hol zártad rövidre? A tápon.
    Próbáld ki az alaplapon rövidre zárni, annak az alaplapnak annyi!
    Ifjú koromban még AT-s háznál egyszer sikerül úgy bekötni az USB kivezetését, hogy a kakaót rákötöttem a földelésre, tudod mi történt? Csúnya füstölés. (Azok a régi alaplapok nem voltak biztosítékkel ellátva az USB porton, mint a maiak.)

    Ez sem így működik, mert nem melegszik a fogyasztó (videokártya) egy jól működő rendszerben, (mint nálam) tunning hatására (tehát nem kér több áramot) egyik alaplapban sem! Ergo nincs túláramfelvétel!
    Minden elektromos fogyasztó, illetve energia "átalakító" melegszik, mivel nincs veszteségmentes átalakítás... Szerintem te még a feszültséget is kevered az áramerősséggel. A nagyobb áramerősség, több hőt generál, és minél nagyobb az órajel, annál nagyobb az áramfelvétel, ha tetszik, ha nem ez így van.

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák