Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akheron

    senior tag

    válasz venember83 #81 üzenetére

    A bérlet az valóban másként ítélendő meg. De én a bérlet esetében is úgy érzem, fontos, hogy őszinte önmérsékletet gyakoroljon az ember; nemcsak a vonatkozó társadalmi és környezeti tényezők védelméért, hanem saját boldogsága érdekében is. Szomorú dolog azt látni, hogy az ilyen szolgáltatást megváltó személyek túlnyomó többsége úgy tartja, ''jár neki''. Ha ezt elvárások nélküli örömre és tiszteletre cserélnénk, nem lenne ennyi konfliktus a világban - az utasok nem ragaszkodának tíz körömmel a ''jogaikhoz'', így nem okoznának ekkora törést a felmerülő problémák, aminek nyomán a kalauzok is békésebbek, tisztelettudóbbak lehetnének. A poltika és a szabályozási rendszer csak a gyönge társadalmak mankója; ezek a problémák valójában a mindennapos dolgokhoz való viszonyunkon múlnak: apróságok sokaságán. Ezért írtam korábban, hogy a mogorva kalauzt nem tartom rosszabbnak, mint a mogorva kalauz miatt mogorva utast.

    Tudom, utópista gondolkodás. :)

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Új hozzászólás Aktív témák