Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz eziskamu #17 üzenetére

    Jójó, hogy fénysebesség, de melyiké? a vörös? az uv? és melyik közegben?

    Meg ilyenek a cikkben: kvantum fizika. A kvantum fizika a teljes fizikatudás egy kis darabja. A kvantumfizika meg a kis darabok fizikája. Hogyan lehet információt tárolni energia nélkül? A több száz oldalas tanulmány mit jelent? van 10-20 darab száz oldalas tanulmányom? vagy többszáz oldalas tanulmányt jelent?
    Az elektronikus információ feldolgozás szókapcsolatban az elektronikus minek a jelzője? ''és terjedés jelentős hőveszteséggel'': milyen terjedés?
    ''természetesen számos más technológia is'': is mi? betörtek az állítmányrablók?

    Jöhet a többi rész, abból is korrektor-blog lesz...:)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Fecow

    aktív tag

    válasz eziskamu #17 üzenetére

    Utána néztem a dolgoknak kicsit, és kösz, hogy szoltál.
    Az elektron vákuumbeli maximális sebessége valóban elég jól megközelíti a fény sebességét vákkumban.
    [link] Nagyjából a lap közepén.
    Én azonban a a vezetés közben elért sebesség arányokra írtam, 1/10. Sajnos nem találom azt a linket ahonnan ezt az adatot vettem :W , de utána néztem egy-két szám adatnak.
    A fény terjedési sebessége üvegben:2*10^8 m/s
    Az elektron terjedési sebessége vezetőkben:10^6 m/s nagyságrendű
    A két számból látszik, hogy a fény sebessége jól meg választott közegben nem változik jelentosen a vákuumban elérhető maximális sebességtől( tehát a közegben való terjedés problémáját kizárhatjuk, nyugodtan vehetjük a fény vákuumbeli sebességét), illetve az arányuk inkább 1/100, tehát az egy tizedes arány még így is alsó becslés.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák