Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz george11 #35 üzenetére

    Na ja, de az a baj az egészben, hogy a feketegazdaságot nem lehet teljesen megszüntetni, ill. nem is meri senki se felvállalni, hogy lépjen az ügyben.
    Még talán az is jó megoldás lenne (nem tudom hogy van-e ilyen), hogy az a cég amelyik hajléktalant alkalmaz extra kedvezményeket kap (pl.: utána befizetett járulékok, stb.), esetleg az állam csengethetné a bérének a felét.

    Vidéken tényleg nagyon nehéz melóhelyet találni, nekem is sok barátom aki otthon maradt minimálbérért dolgozik (jó persze olyan helyeken, ahol innen-onnan mindig jön vmi. plusz lóvé is), és ők ugye még csak nem is hajléktalanok.

    Habár én a legtöbb homeless-t a nagyobb városokban látom, pl.: Szentesen a 35k-s lakosságra szerencsére alig jut pár (gondolom ez az öszlakosság százalékos megoszlásával is jár, de vhogy. mintha a nagyvárosokban ezeken az arányokon túlmutatna a számuk).

    Hiába ez egy ilyen kegyetlen világ. És az a baj, hogy tudom, ha pl.: velem történe hasonló én se sok emberre számíthatnék sajnos (család+2-3 barát össz-vissz).

Új hozzászólás Aktív témák