Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bambano #19 üzenetére

    szabvány szerint nem lehet rj45-ös rezes 10 gigás sfp+ modult csinálni, tehát azt a mikrotikes sfp+ modult ne ajánlgasd nem mikrotikes cuccba, mert nem fog működni.

    Én egy mikrotik sfp+ portos switchhez ajánlottam mikrotikes sfp+ modult.
    Szóval especiel ezt a mondatot így nem tudom mire vélni... :F

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • X Factor

    addikt

    válasz bambano #19 üzenetére

    szabvány szerint nem lehet rj45-ös rezes 10 gigás sfp+ modult csinálni, tehát azt a mikrotikes sfp+ modult ne ajánlgasd nem mikrotikes cuccba, mert nem fog működni.

    Végülis, miért van az összes nagy gyártónak ebből sajátja, ha nem lehet... Ne mondjunk már ilyet. Annyi h. hivatalosan cat6 és cat6a kábel esetén is csak 30m-ig garantálják a 10gbps-t. Sima MM modullal 100m, SM-el akár 300m. De jellemző a DAC kábel is, ha csak rack-ben kell összekábelezni a cuccokat.

    Én továbbra is abban latom a problémat, h. smb és home környezetben is kezd igeny formalodni a 10g-re, és mig srv oldalon nem kulnosebb gond az sfp+, addig ezen esetkeben rj45 van, de az rj45 10g switchek horror arban van, ami meg elérhetőbb az meg amugyis sfp+-os.

    Make things work

  • #25954560

    törölt tag

    válasz bambano #19 üzenetére

    ez a felreertesek napja, de lehet en nem ertelek :B
    szoval eleg regota hasznalok rovid (<3m) madzagokat, amik sfp+ sot qsfp veguek, de rez erparok, nem optika. akkor ezek csak siman nem szabvanyosak? mukodni mukodnek. persze ettol meg a nic draga, ami sfp-s.

  • Chal

    addikt

    válasz bambano #19 üzenetére

    szabvány szerint nem lehet rj45-ös rezes 10 gigás sfp+ modult csinálni, tehát azt a mikrotikes sfp+ modult ne ajánlgasd nem mikrotikes cuccba, mert nem fog működni.

    +1

    Nekünk ígérgetett a gyártó rezes sfp+ fejlesztést, meglevő 10G-s blade switchez. Akkor egy kicsit belemélyedtem a témába: a szabványba egyszerűen nem fér bele az az energiafelvétel ami a 10G-hez kéne. Végül közölték, hogy nem fog menni (valószínűleg eljutott a mérnökökig a sales, azok meg kiröhögték őket), és elkezdtek DAC kábelt ajánlgatni. A Mikrotik meg pár gyártó meghágja a szabványt úgy, hogy már maga az sfp slot meg van mókolva az eszközben, ettől persze nem fog menni az sfp modul máshol, és nekem a felől is kétségeim vannak, hogy a sajátjaikban tartósan kiterhelhetőek, és persze ott van a 30m-es limit is.

    Írta itt valaki, hogy minden gyártónak van, tehát működik: ez így van, csak itt SFP+-ról van szó, nem direkt RJ45 portokról. Egy 10G-s RJ45 alapú Cisco switchben pl. nyilván nem kérdés a dolog, mert ott magát a portot, és a mögötte levő elektronikákat nem kötik ennyire a szabványok (elég csak a POE-re gondolni). SFP+-on működő rezes 10G-t viszont maroknyi gyártó kínál csak, mert csak taknyolással lehet megcsinálni.

    Az egész 10G over coppernek amúgy nem sok értelmét látom, vergődés. Túl nagy az energiaigénye, e miatt switch/router oldalon nagy a hőtermelés. Ezen kívül ha tényleg ki is akarja valaki használni, akkor arra is figyelni kell, hogy hol és hány fokban töri meg a kábelt, stb..

    Szerintem a jövő úgy fog kinézni, hogy 2.5/5Gbps-ig bezárólag ott lesznek (vannak) az új szabványok, felette meg optika. E miatt én mindenkit lebeszélnék inkább arról, hogy otthonra 10G rezes ethernetbe ruházzon be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák