Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz bambano #19 üzenetére

    szabvány szerint nem lehet rj45-ös rezes 10 gigás sfp+ modult csinálni, tehát azt a mikrotikes sfp+ modult ne ajánlgasd nem mikrotikes cuccba, mert nem fog működni.

    +1

    Nekünk ígérgetett a gyártó rezes sfp+ fejlesztést, meglevő 10G-s blade switchez. Akkor egy kicsit belemélyedtem a témába: a szabványba egyszerűen nem fér bele az az energiafelvétel ami a 10G-hez kéne. Végül közölték, hogy nem fog menni (valószínűleg eljutott a mérnökökig a sales, azok meg kiröhögték őket), és elkezdtek DAC kábelt ajánlgatni. A Mikrotik meg pár gyártó meghágja a szabványt úgy, hogy már maga az sfp slot meg van mókolva az eszközben, ettől persze nem fog menni az sfp modul máshol, és nekem a felől is kétségeim vannak, hogy a sajátjaikban tartósan kiterhelhetőek, és persze ott van a 30m-es limit is.

    Írta itt valaki, hogy minden gyártónak van, tehát működik: ez így van, csak itt SFP+-ról van szó, nem direkt RJ45 portokról. Egy 10G-s RJ45 alapú Cisco switchben pl. nyilván nem kérdés a dolog, mert ott magát a portot, és a mögötte levő elektronikákat nem kötik ennyire a szabványok (elég csak a POE-re gondolni). SFP+-on működő rezes 10G-t viszont maroknyi gyártó kínál csak, mert csak taknyolással lehet megcsinálni.

    Az egész 10G over coppernek amúgy nem sok értelmét látom, vergődés. Túl nagy az energiaigénye, e miatt switch/router oldalon nagy a hőtermelés. Ezen kívül ha tényleg ki is akarja valaki használni, akkor arra is figyelni kell, hogy hol és hány fokban töri meg a kábelt, stb..

    Szerintem a jövő úgy fog kinézni, hogy 2.5/5Gbps-ig bezárólag ott lesznek (vannak) az új szabványok, felette meg optika. E miatt én mindenkit lebeszélnék inkább arról, hogy otthonra 10G rezes ethernetbe ruházzon be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák