Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sleeper987

    csendes tag

    Szerintem akinek valaha volt dolga kiönött szennyvízzel az nem nevet ki.
    Én sem.
    Néhány tapasztalat:
    -Egyetértek azokkal akik a WC-be nem öntenek darabos ételmaradékot, ha mégis akkor a lehető legnagyobb fazékban 8-10l-es forralj vizet és öntsd rá, hogy feloldódjon a zsír és olajréteg hagyd egy 10 percet állni, majd alaposan öblítsd le.
    -Én a szintén dugulásos tapasztalataim miatt úgy mosogatok ha 3-4 tányérnál több van, hogy bedugom a lefolyót, de FOLYAMATOSAN engedem a meleg vizet, és ha már majdnem tele van a tálca, leeresztem, megint bedugom a lefolyót és kezdődik minden előről. Ilyenkor nagyobb nyomással és nagyobb adag víz folyik át a rendszeren jobban áttisztítja a lefolyót.
    -Ha mosogatógépet használsz én csak folyékony mosószert javaslok. Saját tapasztalat hogy a lefolyót 4 év mosogatótabletta mennyiség (amelyet a gép kinyomat, de fel nem olvadt) úgy eltömíti a rendszert, hogy csak bontással csőcserével tudtam megoldani. A mosogatógépet csak 50 C felett használd.
    -Ha kijön a dugulás elhárító akkor csak fix díjasat hívjál, ne azokat akik méterre adják az árat, hiszen nem tudhatod hol van a dugulás, lehet az első 2 méteren de ha az megvan lehet hogy van 10 méterrel később is egy.
    -A dugulás elhárításnál ahol falon kívül megy a csatorna ellenőrizd mert a fej szétverheti a rögzítéseket, vagy kilazíthatja. Akár a fali akár az összeillesztéseket.

    A fentiek mind saját tapasztaltok. De természeteen mindíg utólag okos az ember. :)

    Kitartást a munkához!

    Együttérzek.
    :R

  • Sleeper987

    csendes tag

    válasz Chaser #7 üzenetére

    Értem.
    Ezért mondtam hogy saját tapasztalat.
    Nálunk a ház kialakítása olyan, hogy nagyon hosszú éppen hogy lejtős csatorna szakaszok vannak. (10-15m)
    ezért énnekem ezek váltak be. Egy 10 emeletes ház legfelső szintjén én is bevállalnék mindent( evvel nem állítom hogy ott élsz!!! csak a példa kedvéért írtam) mivel a lendület úgyis levisz mindent az a 80 cm csatorna ami pedig a lakáshoz tartozik elvisel mindent.
    A mosogatógépeken a rövid programot szerintem is érdemes figyelmen kívül hagyni.
    :)) :))

Új hozzászólás Aktív témák