Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz koko52 #1 üzenetére

    Nincs ebben semmi. Nekem is volt monoblock-om ITX-en és volt teljesen egy körön is vízhűtés (CPU+VRM+VGA) és ott sem jelentett ez gondot egyáltalán, pedig i7+GTX680 volt a két legforróbb komponens.

    Egy hasraütve 2-5 fokkal alacsonyabb lehet a vízhőfok körönként a nagyobb komponenseket külön körökre téve, és mondjuk 5-10 fokkal a komponensek maghőmérséklete is, de összességében (és komoly tuning nélkül) majdhogynem mindegy, hogy most egy VGA 50, vagy 70 fokon, vagy egy CPU 50, vagy 60 fokon megy.

    A Swiftech (vízhűtéseket gyártanak) cég csinált erről egy átfogó tesztet. És abban is az látszik, hogy lényegében mindegy, hogy min és hány komponensen megy végig a víz (természetesen észszerű határokon belül, SLI-nél pl. már jobb egy kicsit a dual-loop) alig van különbség a hőfokokban. Sőt sok esetben az egy körös rendszerben alacsonyabbak a hőfokok. Két pumpával pedig az egykörös rendszer még megbízhatóbb is a redundancia miatt. Persze sokan a látvány miatt építenek két kört, ott nincs miről beszélni... ;)

  • imibogyo

    veterán

    válasz koby11h #6 üzenetére

    Egyértelmű, hogy még sohasem vizeztél számítógépet, de úgy látszik, hogy még csak egy komolyabb cikket sem olvastál el a témában ami vízhűtéssel foglalkozna, mégis terjeszted a negatív előítéleteidet a témával kapcsolatban. :B

    Megfelelő hűtőfolyadékot használva (ioncserélt viz + fagyálló, vagy gyári hűtőfolyadék) nagyon minimális a rövid-zár esélye. Én vagy 8-10 gépet vizeztem már életem során részben és egészben, mindegyik épített víz volt és nem AIO (most mondjuk én is léghűtést használok, ráadásul fél-passzívan, de ez most mindegy) és volt egy-kettő amelyiket sikeresen el is áztattam, de még egyszer sem nem történt semmi említésre méltó dolog a vízhűtéssel kapcsolatban. Nem azt mondom, hogy "ezazzz folyassuk teli az egész gépet, úgy sem lehet semmi baja", de azért kontrollált körülmények között (értsd a feltöltés ideje alatt és utána mondjuk egy fél órát áramtalanítva hagyod a gépet, miközben a szivattyút járatod, majd a gépet bekapcsolva is figyelsz az első fél-egy órában, hogy szivárog-e valahol) nagyon-nagyon kicsi az esélye a műszaki hibának... ;)

  • imibogyo

    veterán

    válasz koby11h #8 üzenetére

    Egyéni preferenciaként OK, de azért akkor sem ördögtől való dolog ez. Ioncserélt vízzel, vagy gyári folyadékkal pedig még egy eláztatott gép sem feltétlenül a világvége. Nekem pl. a CPU-ba menő cső durrant szét, mindent beterítve a lötyi. Egy alapos szárítás és csőcsere után még kb. 2 évig használtam tovább ugyanazt a konfigot. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák