Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokov

    tag

    Én lennék a vevő.
    1156 tokozáson van i7-em a felsőházból. Nekem kéne 1156-ról menekülni ugye. Egy fullos UD7-es giga lap telepakolva mindennel sata3-tól kezdve usb3-ig az alap. Lassan már száz éves lesz az i7860 procival együtt, de ha most megnézem 1150-en mennyi egy i7-es proci keményen fogott a ceruza ha azt veszem, hogy száz éve vettem 40k-ért a 860-am tálcásan, szóval már hatalmas bukóban vagyok a procicserén is. Utána megnézem mennyi egy jobb lap és elképzelésem sincs, hogy mi az a különbség a gyakorlatban, amire Intel szerint nekem ki kéne perkálni vagy 100 rongyot. Lövésem sincs. Az egyetlen érvágásként értékelhető dolog, hogy az én öreg alaplapom még nem támogatja a virtuális gépet. Ennyi.
    SSD-ről egy pillanat alatt feláll a rendszer sata3, 3TB HDD-n a cuccok sata3. Az i7-860 4GHz-et azért simán megy stabilan a csurig pakolt UD7-es lapban, ha alap órajelen netán kevés lenne. Egy normálisabb VGA-val a játékok is lazán mennek bármikor. Nem értem ki az, aki ennek ellenére ezt meglátja és azt mondja, hogy a kukába az egésszel és cserél lapot meg procit és rádob vagy egy százast úgy a gépére, hogy utána ott ül előtte és meg se tudja mondani, hogy mi az a különbség, amire költött. Lehet, hogy szintetikusan ki lehet hozni a különbséget, hogy erősebb a proci, de annál gyorsabb gépindulás, mint ami nekem most van szerintem nem kell senkinek. Konvertál meg tömörít is ez a 860 még mindig, nem kell annyira félteni.
    Nálam meg kinek van öregebb gépe, akit ez érdekelhet? Páran pörgetik még a 920-as D0-t a PCI-E sávszél miatt több VGA-val, őket esetleg meghatja az usb3 is, mert talán az ő lapjukon még nincs. Hű, hát ez aztán... Ha azt veszem mennyi az apróban egy 920-as procival együtt egy alaplap akkor áááááááh, sehol nem éri meg egy Z97-es újonnan.
    Irreálisan drága. Mindig drága volt a friss cucc a hardverpiacon, de mostanában annyira semmit nem kapsz a pénzedért. Nevetséges ficsőrök.

  • kokov

    tag

    válasz Male #34 üzenetére

    Ha valakinek van egy i7-es procija egy a sorozatában legfullosabb alaplapban, annak azért van ilyen gépe, mert régen is ezt a kategóriát nézte. Tök normális, ha most is ezt nézi. Ritkábban cserél, mert fullosat vesz nem? Én csak azon lepődtem meg, hogy mennyi idő eltelt és még mindig mennyire semmit nem tudnak adni a pénzért cserébe, holott nem alacsony különbözetről beszélünk, hanem szép kövérről.
    Kapok egy virtuális gép támogatást, sata express ami nagyon korai, teljesen felesleges CPU számítási kapacitást, hiszen még a játékokat is lazán viszi egy 860, teljesen felesleges PCI-E sávszélt, hiszen még egy 7870 is elvisz bármit stb.
    Gyakorlatilag az jön ki, hogy olyan számítási kapacitások meg sávszélek kerülnek szóba kizárólag a különbözetért, amit max 3D-s játék meg több monitoros felbontás, szóval csak totál réteg ficsőrök követelnek meg, csak azokkal tudod kiélvezni. Ha nincs akkor teljesen értéktelen erőforrástöbleted van. Delux munkagép? Ne nevettess! Szóval az alaplap+proci árkülönbözete csak a kezdet, utána még nagyon-nagyon-nagyon keményen levesznek a sok kis VGA-dért, mert minimum kettőt kell venned, de azt is a legtetejéről és a 4k-t még úgy is felejtsd el, de a 3x FullHD már mehet szóval totál rámentek erre az überpécé vonalra, hogy minimum 3 monitorod legyen és még azon is full natívban legyen a kép és még úgy is jól fusson minden.
    Az egyszerű halandó magyarnak meg totál semmit nem kínálnak már. Ha nem akarsz valami überpécé gamergépben kilyukadni, akkor látod rögtön, hogy igazából számodra teljesen felesleges számítási kapacitástöbbletet árulnak horror áron, hiába játszol egy TV-n vagy egy monitoron, mert ahhoz ez egyszerűen nem kell. Ha meg nekiállsz annak megépítéséhez, amihez kell, jön multi GPU, mindenen víz és utána még jön a két projektoros 3D és repkednek a millák. Nagyon durván kinyílt az olló. Ma már eleve arra tervezik az erőforrást, hogy egy monitoron már csak a hülye játszik, annak meg elég mindenből a legszarabb is valami erős közepes dedikált VGA-val, aztán csók. Hihetetlen, hogy pár éve még a vonatkozó sorozat legfullosabb alaplapja került hozzám gyári vizesblokkal és hasonló felesleges cuccokkal és erre ehhez képest most mennyire semmi esély sincs, hogy költeni fogok. Nagyon durvát zsugorodhat a tetején a piac. :)

    (#36) RECSKA

    Ja, csak egy 7870 mellé minek? Mire nem elég a 860, oké hogy száz éves, de mire nem elég?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák