Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz satz18 #15 üzenetére

    Szerintem ezt notebookja válogatja. Az tuti, hogy a Broadwell valamivel kevésbé melegszik és kevesebbet is fogyaszt, de ha úgy hangolják mellé a hűtést, hogy melegedjen, akkor az is vissza fog venni nagyon hamar (lásd ThinkPad L450, amit korábbi kommentben említettem). Illetve az 5Y10 sem feltétlenül nyerő, mert pl. az Acer Switch 12-ben (igaz, ott 5Y10a volt, de minimális az eltérés), annak is ingadozott az órajele, csak rövid ideig tartotta a turbót.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • sb

    veterán

    válasz satz18 #15 üzenetére

    Core-M tesztnél már ezt írtam, hogy várható sajnos. 3x TDP-ből nem lesz 3x teljesítmény. De viccen kívül: alig lesz a felépítés miatt.

    Én is egyedül azt vártam, ami viszont nagy pozitívum lenne, hogy a throttlingot viszont hírből sem fogják ismerni. Nem úgy, mint a Haswell 15W-osak.

    Ez viszont a teszt és rudi leírása alapján akkor sajnos nem sikerült maradéktalanul, mert inkább a hűtés határozza meg ezek szerint, nem a TDP limit. Bár utóbbiban is javult biztosan, de ezek szerint max terhelésnél jönne ki csak a különbség.

    Azért erről egy részletesebb tesztet megnéznék, maxra terhelt cpu, gpu és cpu+gpu vmi jó hűtésű környezetben hogy viselkedik a Haswell, Broadwell. Így lenne-e különbség. Természetesen hosszabb távon, nem 30mp tesztekben. Azért a Core-M játéktesztekben mutatott teljesítményét ezután még többre tartom. :)

    Rudi: Köszönjük a desktop procit a tesztbe. :) :R

    szerk:
    Amúgy nincs gond, mert a Skylake-et már fél lábon is ki bírja várni az ember.
    Ill. azért a GT3-ra én is kíváncsi vagyok mit villant. Azzal már lehet sokkal előrébb a Haswellnél (már akinek kell az IGP valamire).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák