Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #65675776 #15 üzenetére

    Úgy látom átfedésben van a hdmi és a dvi helye, szóval fizikailag nem fér oda mindkettő. Esetleg lehet más változat is belőle, vagy csak kialakították a helyet és a marketinges adatok alapján a legjobbnak tűnő kombinációt feltették.

  • azbest

    félisten

    válasz #65675776 #45 üzenetére

    A hdmi és a dsub tűnik a legelterjedtebb csatlakozásnak a tévék és monitorok közt. Ezeket kivezették, így lefedték a dvi-i lehetőségeit is. A dvi csatlakozáson történő hdmi szabvány szerinti jel nem éppen szabványos. A régi gpu-knál még a kábel vagy átalakító is beleszólt, hogy hajlandó-e kiadni a dvi-re a hangcsomagokat. Szerintem nem tűnik általános elvárásnak, hogy alapból átalakítóval kelljen használni a kimenetet, bár néha van rá érdekes példa (pl a hdmi bemenetes monitoromhoz hdmi-dvi kábelt adtak gyárilag).

    Ezen kívül elég komoly eltérések is vannak a dvi és a hdmi között. Gyorsan átfutva a lényegesebbek: a dvi szabványban nem csomagként továbbítják a pixelek tartalmát, hanem ömlesztve tolják át. A hdmi esetén csomagok vannak, pont ezért lehet két képkocka között más típusú (audio) csomagokat is továbbítani. A dvi csak rgb-t támogat, a hdmi yuv-ot is. A tdms csak a jel modulációját jelenti, az adatok formátuma az adott szabványokon múlik. A dual link dvi opcionálisan támogathat 25-48 bit/pixel színmélységet is. Elektronikailag sem feltételen egyformák, hiszen a dvi leragadt egy állapotban, nem fejlsztik tovább. A hdmi verziókkal nagyon leegyszerűsítve az változik főleg, hogy hány MHz órajelet kell elviselnie a kábelezésnek. A dvi-hdmi emiatt limitáló / hiba okozó tényező lehet nagyobb felbontásokon hdmi-dvi átalakító kábellel.

    A dp a dvi utódja. A hdmi csak kompatibilitási okokból támogatja a single link dvi-d szabványt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák