Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz joghurt #19 üzenetére

    + Kosaras emelő: egy ilyen szerkezet nem 1-2 kiló és szüksége van egy bizonyos dologra ami a stabil talaj a tappancsai alatt! Szombathelyen gyakorlaton láttam ahogy egy ilyen emelő működik, a tappancsok alá nagy fa párnákat raktak, hogy a súly nagyobb felületen érintkezzen a talajjal de a gép így is végig sípolt ami azt jelenti, hogy valamelyik lába vagy akár az összes nem stabil és ott is elmondták, hogy hiába egy ilyen jó szerkezet ha 1. nem férnek oda ahova kellene 2. felborulnak a pocsék talajon... (és ott is mint a lajhár úgy emelkedtek az említett okok miatt).

    "Azért, mert a hülyemajmok lezárják magukat ráccsal." Ami azt illeti én bérházban olyan ajtót, zárat, lakatot, rácsot nem láttam még amit 3 megtermet ember perceken belül le ne tudna kapni fejszével-feszítővassal!

    Az említett felszereléssel egészen jól lehet mozogni, próbáltam vegyvédelmi cucc és füstálarccal is az is használható még futni is lehet benne! Az már más kérdés, hogy nagyon fárasztó de a tűzoltóknak eddzésben kellene lenniük :)

    ------

    Én eddig ahogy láttam a tűzoltók még mindig megteszik ami tőlük telik. Rendes emberek és még humorosak is! Hogy imádták a járókelők amikor a tűzoltókocsi tetején a vízágyút feléjük fordítottuk... az a sok sápadt arc :D

    Német ismerősömnél is aki történetesen önkéntes tűzoltó nagyon tetszett, hogy a még teljesen el sem készült tűzoltóságon az egyetlen működő berendezés a sörcsapoló volt :D

    Na jó nem írok többet ez nem az a téma :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • iguana

    őstag

    válasz joghurt #19 üzenetére

    "hülyemajmok", azért ez erős szerintem.
    én sajnálom szegény nénit.
    az ajtóm előtt van rács, de csak akkor zárom be, ha elmegyek otthonról. "magamra" soha nem zárom be, és a kulcs is mindig a hevederzárban van.
    ha menni kell, soha ne kelljen keresni.
    (a wc-m mögött van egy 20 méteres kertislag, amit másodpercek alatt üzembe tudok helyezni. soha ne legyen rá szükség.)

    14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

  • Muton

    addikt

    válasz joghurt #19 üzenetére

    Azért, mert a hülyemajmok lezárják magukat ráccsal

    ha jól gondolom a a társas házak, panelek lakások jelentős százaléka rendelkezik rácsos ajtóval, gyakra még a szinten külön van egy. ebből arra gondolok, h a tűzoltók nem most találkoztak ilyennel először. ha meg gyakran lehet rá számítani, akkor meg felkészülhetnének rá

    Egyébként meg épp az elázás miatti károk csökkentése és a látszat ellenére hatékonyabb oltás érdekében már régóta nem divat az égő lakás vízágyúkkal való medencévé konvertálása.

    én sem kívánom, h mindent szétlocsoljanak, de az a vízsugár, amivel oltottak, kb azonos amivel otthon a füvet locsolom. illetve azt meg mond a tűz felett lakónak, akinek szintén kiégett a lakása (mert nem tudták eloltani a tüzet időben), h ez így természetes, nem baj, h több milliós kára keletkezett, nyelje csak le a békát

    A kosaras emelő késlekedésének is elég gyakran egyszerű oka van: a sok barom, aki különösen a lakótelepek szűk útvonalain beparkol.

    a kosaras emelőt jelen esetben semmi (se fa, sem parkoló autó) sem hátráltatta, kivéve a szakmai hozzáértés hiányát

    A t. szerző biztosan nagyon sportos, és valószínűleg teljes felszerelésben (tűzálló ruha, sisak, mentőöv, légzőkészülék, sugárcső, tömlők) egy pillanat alatt felfut a nyolcadikra. Ja, és mindezt füstben és sötétben.

    ezt pontosan eltaláltad. a t. szerző naponta többször megy fel és le gyalog a 15 emeletes házban, pedig nem tűzoltó, akinek erre számítania kell, és a t. szerző ezért nem kap fizetést sem

    A tűzőrség közelsége semmit sem jelent. A Dologhúz utcai tűzőrségről (ez van a Köztársaság térhez közel) úgy tudom, hogy nem fér el benne a Bronto Skylift, tehát az messzebbről (pl. XI. kerület) jött.

    akkor azt szeretném megkérdezni, hogy az 50 méterről érkező tűzoltók, (a feleslegesen kijövő) kosaras autó megérkezéséig miért nem csináltak valamit? pl miért nem tudták addig elzárni a gázt, stb. ?

    Összefoglalva: Lehet anyázni ész nélkül, és előtte lehet egy kicsit gondolkodni is

    végre valamiben egyetértünk :R

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • Muton

    addikt

    válasz joghurt #24 üzenetére

    lehet olyan apróságokon vitatkozni, hogy ki ölt meg kit, mondjuk, h fel kell készülniük a rácsra és a kanna benzinre, meg a kb 20 kilós feleslegemmel lépcsőzök a fsz-ről a 15-ig (nem ott lakom), de vannak tények: minden leégett, holott több tűzoltó volt a helyszínen, mint egy kis falu lakossága.
    emellett lehet azt mondani, h én sem tudnám jobban csinálni. lehet. mondjuk nem is engem képeztek ki és nem én kapom érte a fizut.
    ha meg nem cél a lakosság kimenekítésével _párhuzamosan_ a tűz eloltása, akkor szerintem a legcélszerűbb egy mindenre kellő mértékben kiterjedő biztosítást kötni, minrt ahogy a címben is írtam. és nem érzem magam rosszindulatúnak és szemellőnzősnek. :)
    nyakam rá, h az USÁban fele ilyesmiért hülyére perelték volna a tűzoltóságot :)

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Új hozzászólás Aktív témák