Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    "Cseng a telefon a tűzoltóságon.

    - Jöjjenek azonnal, kigyulladt a házam!

    - Próbálta már vízzel locsolni?

    - Igen.

    - És használt?

    - Nem.

    - Akkor fölösleges kimennünk, mi is csak ezt tudnánk csinálni."

    Kb...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz joghurt #19 üzenetére

    + Kosaras emelő: egy ilyen szerkezet nem 1-2 kiló és szüksége van egy bizonyos dologra ami a stabil talaj a tappancsai alatt! Szombathelyen gyakorlaton láttam ahogy egy ilyen emelő működik, a tappancsok alá nagy fa párnákat raktak, hogy a súly nagyobb felületen érintkezzen a talajjal de a gép így is végig sípolt ami azt jelenti, hogy valamelyik lába vagy akár az összes nem stabil és ott is elmondták, hogy hiába egy ilyen jó szerkezet ha 1. nem férnek oda ahova kellene 2. felborulnak a pocsék talajon... (és ott is mint a lajhár úgy emelkedtek az említett okok miatt).

    "Azért, mert a hülyemajmok lezárják magukat ráccsal." Ami azt illeti én bérházban olyan ajtót, zárat, lakatot, rácsot nem láttam még amit 3 megtermet ember perceken belül le ne tudna kapni fejszével-feszítővassal!

    Az említett felszereléssel egészen jól lehet mozogni, próbáltam vegyvédelmi cucc és füstálarccal is az is használható még futni is lehet benne! Az már más kérdés, hogy nagyon fárasztó de a tűzoltóknak eddzésben kellene lenniük :)

    ------

    Én eddig ahogy láttam a tűzoltók még mindig megteszik ami tőlük telik. Rendes emberek és még humorosak is! Hogy imádták a járókelők amikor a tűzoltókocsi tetején a vízágyút feléjük fordítottuk... az a sok sápadt arc :D

    Német ismerősömnél is aki történetesen önkéntes tűzoltó nagyon tetszett, hogy a még teljesen el sem készült tűzoltóságon az egyetlen működő berendezés a sörcsapoló volt :D

    Na jó nem írok többet ez nem az a téma :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák