Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Hihetetlen ez így leírva. :Y Már keserű viccként azt mondanám hogy nem volt pénz vízre. :(

    Gondolkodtam már el rajta hogy mi lenne az első amit kimentenék ha a lakásban/albérletben kigyulladna valami és nem lehetne saját kezűleg megfékezni. Én biztosan a gépházból tépnék ki minden kábelt és futnék vele kifelé. :) Nem vagyok kocka, csak vonalzó mentén vágták a fejem, mi? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Muton

    addikt

    válasz DarkByte #2 üzenetére

    ne tudd meg, milyen durva volt. van is róla videóm is, csak szarakodik a net, nem tudtam feltölteni.

    lakástűz esetén a pótolhatatlan cuccal menekülnék: családi képek
    pont most fogom rendszerezni őket és duplikálni, majd odaadni egy sorozatot valamelyik családtagnak, biztos ami biztos alapon

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • DarkByte

    addikt

    válasz Muton #3 üzenetére

    Ezzel teljesen egyet tudok érteni. :K De akinek a fél élete (ez kicsit durva, de bárhogyan is tagadnám rengeteget vagyok a gépem előtt), a munkái és mellesleg a családi fotók többsége is a gépén van.. szerintem megérthető. Na jó a DVD kofferemet is még lehet gyorsan kihajítanám az ablakon hogy hátha megmarad belőle valami. :D

    A videót pedig várom. Kíváncsi vagyok. Sosem láttam még ilyet (lekopogjam, szerencsére). Azt is megnézem a közvetlen mellette lévő lakásokból mi maradt, mert azért van ám ott hő rendesen (bár fene tudja, azért csak beton). Mi csak avart szoktunk égetni tavasszal, de a mellett sem lehet sokáig tartószkódni.

    [ Szerkesztve ]

  • Muton

    addikt

    válasz DarkByte #4 üzenetére

    a mellette lévő jól bírta. a felette lévő és az a mellett lévő (ahonnan a nénit nem tudták kihozni) azt viselte meg inkább.

    amint tudom linkelem a videót

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • marcee

    addikt

    Várom a videót én is, cimborámnak van lakása a szinten és még nem tudott bejutni...

    \m/

  • arcok

    csendes tag

    válasz Muton #5 üzenetére

    szia muton,
    nagyon várom a videót, mert a tűz szintjén a térre néző lakás az enyém. a bérlőim egy étteremben várják, hogy be tudnak-e jutni...

  • Sipi16

    senior tag

    válasz DarkByte #2 üzenetére

    Azért azt az oldalt is megnézhetjük, hogy mi lesz avval a rengeteg vízzel ha kialudt az utolsó parázs is?? Mert a panellemezek között szépen elfolyik... Ki fogja a földszinten lakó embernek a beázási károk helyreállításához szükséges pénzt előteremteni???

    Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

  • Muton

    addikt

    video

    sajnos a memória megtelt, így nincs az egész rögzítve :(

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • GReddy

    tag

    Sajnos itt is láttunk nagyon durvát nemrégiben: Csepel, nyugdíjasotthon. Durván 100 tűzbohóc vonult ki, mégis kiégett a lakrész.. Bizonyára oka volt. Pénzügyi. Emberi. Szakmai. Patópálosan magyarosch. A szakmai dilettantizmusnak egy nagyon egyszerű oka van, nézzétek meg a kiképzőterepet.. szánalmas. Ha az előírásaik is olyanok mint a seregben voltak (és miért lenne másként?) akkor nem is értem, hogy miért a csodálkozás. Nincs (ez sem) átgondolva, józan, paraszti ésszel végiggondolva az ilyen, hogy bazz, ha a kosárba fecskendőt raksz, akkor a mamó már nem fér bele... Mentő, tűzoltó, rendőr, egy hülyeség. (Mielőtt flammelnétek egy bő évig nyomultam mentőkocsiban, vérszállítással. Na az is egy jó kabaré..)

    Dominate the woods... The Bowhunter.

  • Muton

    addikt

    válasz Sipi16 #8 üzenetére

    én nem láttam azt a sok vizet, pedig végignéztük az egészet a tűz kialvásáig

    ha jól tudom azt mondták, h a gáz miatt nem oltottak. erre meg azt lehetne megkérdezni, h miért tart egy gázcsap elzárása fél óráig :F

    mod: a tűz meg akkora volt, h lehetett látni, h az a pici vízsugár, amit használtak, az gőzként végezte. a szemem szar, de van távcsövem, azzal tisztán láttam :)

    [ Szerkesztve ]

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • DarkByte

    addikt

    válasz Sipi16 #8 üzenetére

    Ez is igaz. De szerintem ha leég még két másik lakás, meg esetleg a kedves öreg hölgy hozzásül a korláthoz, az sokkal parább mint hogy sok vizet locsolnak el, és beázik valamelyik lakás.

    Egyébként aktuális a téma, az albérletben amelyikben most is ülök a tetőt nyár végén csinálták meg, és előtte rendszeresen befolyt a víz, szép sárga vízfolyásokat hagyva a falon és a lépcsőházban. A felettünk lévő legfelső emeleti lakónál vödrökkel kellett visszafogni a csöpögést, mert jött ahol talált utat. Úgy jött a férj lakásról lakásra, hogy csináljunk már valamit közösen a tető érdekében, mert nekik még ráadásul kisbabájuk is van és ez tarthatatlan állapot. Hozzáteszem egyébként hogy mivel mikrós netünk van, a WiFi antennáját mikor ki akartuk tetetni a tetőre, akkor nem engedtek kimenni a tetőtérbe; lakótársamnak támadt az az ötlete hogy a közvetlen szomszéd emeletes házban kellene felmenni és onnan már át lehet jutni a mi felünkre. :B

  • DarkByte

    addikt

    válasz Muton #10 üzenetére

    Mérete miatt sajnos most muszály mellőznöm mert lakótárs nem nézné jó szemmel ha töltögetnék. Ha valakinek van egy kis ideje tegye fel YouTube-ra ha megkérhetem.

    #9: ez a szörnyű. :(

    [ Szerkesztve ]

  • marcee

    addikt

    válasz Muton #10 üzenetére

    Köszi Muton!

    Bejutottak időközben a cimbim lakásába az albérlők, állítólag a büdösön kívül más baj nincs. A videóról is ezt a következtetést szűrtem le.

    \m/

  • Muton

    addikt

    válasz marcee #15 üzenetére

    annak örülök. mondjuk sok víz nem folyt :DD :O

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • kozmate

    tag

    Én tudom, hogy nem értek hozzá, de nem lehet egy lakást telenyomni habbal? Padlótól plafonig.
    Nemrég láttam, hogy 10 emeletesben hömpölygött a lépsőházban a víz oltás közben. Meg gondolom a falak mentén is lefolyik.

  • _seth_

    veterán

    "Cseng a telefon a tűzoltóságon.

    - Jöjjenek azonnal, kigyulladt a házam!

    - Próbálta már vízzel locsolni?

    - Igen.

    - És használt?

    - Nem.

    - Akkor fölösleges kimennünk, mi is csak ezt tudnánk csinálni."

    Kb...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • joghurt

    addikt

    A belinkelt cikkben ott a válasz, hogy miért csak ekkora késéssel kezdtek el a lakásban is "oltásnak látszó" tevékenységet folytatni. Azért, mert a hülyemajmok lezárják magukat ráccsal. Méghozzá olyannal, hogy azt ne lehessen csak úgy lerúgni.

    Egyébként meg épp az elázás miatti károk csökkentése és a látszat ellenére hatékonyabb oltás érdekében már régóta nem divat az égő lakás vízágyúkkal való medencévé konvertálása.

    A kosaras emelő késlekedésének is elég gyakran egyszerű oka van: a sok barom, aki különösen a lakótelepek szűk útvonalain beparkol. Én csak egyszer hallottam, hogy egy gazdagréti vonuláson a kosaras szer sofőrje eltolt egy hülyén parkolót - annak sajnos fegyelmi lett a vége, pedig maximálisan meg tudom érteni.

    A t. szerző biztosan nagyon sportos, és valószínűleg teljes felszerelésben (tűzálló ruha, sisak, mentőöv, légzőkészülék, sugárcső, tömlők) egy pillanat alatt felfut a nyolcadikra. Ja, és mindezt füstben és sötétben.

    A tűzőrség közelsége semmit sem jelent. A Dologhúz utcai tűzőrségről (ez van a Köztársaság térhez közel) úgy tudom, hogy nem fér el benne a Bronto Skylift, tehát az messzebbről (pl. XI. kerület) jött.

    Összefoglalva: Lehet anyázni ész nélkül, és előtte lehet egy kicsit gondolkodni is.

    A tej élet, erő, egészség.

  • joghurt

    addikt

    válasz GReddy #11 üzenetére

    Nem azért flame-ellek. Az itthon használatos kosaras emelőknél a vízágyú és a mentés nem zárja ki egymást. Ha jól tudom, max. 8 fő fér bele, ha nagyon muszáj - ez spriccelésnél nyilván kevesebb, de azért legalább 3 így is megvan. Ha jól vettem ki, itt inkább a mami volt az ok, hogy miért nem hozták le.

    MOD: Azóta itt a másik oldal is. langlovagok.hu És ha jól látom a képen, akkor az a XI. kerület Rábára szerelt Simon kosaras emelője.

    [ Szerkesztve ]

    A tej élet, erő, egészség.

  • _seth_

    veterán

    válasz joghurt #19 üzenetére

    + Kosaras emelő: egy ilyen szerkezet nem 1-2 kiló és szüksége van egy bizonyos dologra ami a stabil talaj a tappancsai alatt! Szombathelyen gyakorlaton láttam ahogy egy ilyen emelő működik, a tappancsok alá nagy fa párnákat raktak, hogy a súly nagyobb felületen érintkezzen a talajjal de a gép így is végig sípolt ami azt jelenti, hogy valamelyik lába vagy akár az összes nem stabil és ott is elmondták, hogy hiába egy ilyen jó szerkezet ha 1. nem férnek oda ahova kellene 2. felborulnak a pocsék talajon... (és ott is mint a lajhár úgy emelkedtek az említett okok miatt).

    "Azért, mert a hülyemajmok lezárják magukat ráccsal." Ami azt illeti én bérházban olyan ajtót, zárat, lakatot, rácsot nem láttam még amit 3 megtermet ember perceken belül le ne tudna kapni fejszével-feszítővassal!

    Az említett felszereléssel egészen jól lehet mozogni, próbáltam vegyvédelmi cucc és füstálarccal is az is használható még futni is lehet benne! Az már más kérdés, hogy nagyon fárasztó de a tűzoltóknak eddzésben kellene lenniük :)

    ------

    Én eddig ahogy láttam a tűzoltók még mindig megteszik ami tőlük telik. Rendes emberek és még humorosak is! Hogy imádták a járókelők amikor a tűzoltókocsi tetején a vízágyút feléjük fordítottuk... az a sok sápadt arc :D

    Német ismerősömnél is aki történetesen önkéntes tűzoltó nagyon tetszett, hogy a még teljesen el sem készült tűzoltóságon az egyetlen működő berendezés a sörcsapoló volt :D

    Na jó nem írok többet ez nem az a téma :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • iguana

    őstag

    válasz joghurt #19 üzenetére

    "hülyemajmok", azért ez erős szerintem.
    én sajnálom szegény nénit.
    az ajtóm előtt van rács, de csak akkor zárom be, ha elmegyek otthonról. "magamra" soha nem zárom be, és a kulcs is mindig a hevederzárban van.
    ha menni kell, soha ne kelljen keresni.
    (a wc-m mögött van egy 20 méteres kertislag, amit másodpercek alatt üzembe tudok helyezni. soha ne legyen rá szükség.)

    14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

  • Muton

    addikt

    válasz joghurt #19 üzenetére

    Azért, mert a hülyemajmok lezárják magukat ráccsal

    ha jól gondolom a a társas házak, panelek lakások jelentős százaléka rendelkezik rácsos ajtóval, gyakra még a szinten külön van egy. ebből arra gondolok, h a tűzoltók nem most találkoztak ilyennel először. ha meg gyakran lehet rá számítani, akkor meg felkészülhetnének rá

    Egyébként meg épp az elázás miatti károk csökkentése és a látszat ellenére hatékonyabb oltás érdekében már régóta nem divat az égő lakás vízágyúkkal való medencévé konvertálása.

    én sem kívánom, h mindent szétlocsoljanak, de az a vízsugár, amivel oltottak, kb azonos amivel otthon a füvet locsolom. illetve azt meg mond a tűz felett lakónak, akinek szintén kiégett a lakása (mert nem tudták eloltani a tüzet időben), h ez így természetes, nem baj, h több milliós kára keletkezett, nyelje csak le a békát

    A kosaras emelő késlekedésének is elég gyakran egyszerű oka van: a sok barom, aki különösen a lakótelepek szűk útvonalain beparkol.

    a kosaras emelőt jelen esetben semmi (se fa, sem parkoló autó) sem hátráltatta, kivéve a szakmai hozzáértés hiányát

    A t. szerző biztosan nagyon sportos, és valószínűleg teljes felszerelésben (tűzálló ruha, sisak, mentőöv, légzőkészülék, sugárcső, tömlők) egy pillanat alatt felfut a nyolcadikra. Ja, és mindezt füstben és sötétben.

    ezt pontosan eltaláltad. a t. szerző naponta többször megy fel és le gyalog a 15 emeletes házban, pedig nem tűzoltó, akinek erre számítania kell, és a t. szerző ezért nem kap fizetést sem

    A tűzőrség közelsége semmit sem jelent. A Dologhúz utcai tűzőrségről (ez van a Köztársaság térhez közel) úgy tudom, hogy nem fér el benne a Bronto Skylift, tehát az messzebbről (pl. XI. kerület) jött.

    akkor azt szeretném megkérdezni, hogy az 50 méterről érkező tűzoltók, (a feleslegesen kijövő) kosaras autó megérkezéséig miért nem csináltak valamit? pl miért nem tudták addig elzárni a gázt, stb. ?

    Összefoglalva: Lehet anyázni ész nélkül, és előtte lehet egy kicsit gondolkodni is

    végre valamiben egyetértünk :R

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • joghurt

    addikt

    válasz Muton #23 üzenetére

    Rács: Attól, hogy a lakások jelentős százaléka zárja be magát, attól az még illegális. Olvass utána! Ennyi erővel arra is fel kellene készülniük, ha valaki pár kannányi benzinen ücsörögne a mentésig.

    Sugár: Irigyellek, ha te többszáz liter/perces slaggal öntözöd a kerted. A tűzoltóságnál levő tömlők és sugárcsövek adottak, a világ legtöbb országában ezek vannak rendszeresítve, mert vélhetően megfelelőek a tüzek eloltására. Nem tartom valószínűnek, hogy csak ennek a lakástűznek a kedvéért előtte beugrottak volna a Fogarasi úti Obiba egy kerti slagért, hogy ne tudják rendesen eloltani.

    Felső lakás: A számottevő tüzeknél a felette levő lakás szinte mindig kiég, ugyanis a melegnek megvan az a hülye szokása, hogy felfelé terjed.

    Emelő: Mint _seth_ is írta, egy emelő megfelelő letalpalása sem két másodperc. És én is írtam, hogy kicsit messzebbről kellett jönnie.

    Mászás: A t. szerző hány kilós felszerelésben mássza meg az emeleteket, és közben valóban füst és sötétség van-e? (Ld. a belinkelt képeket a langlovagok.hu-n, ott az egyiken nagyon jól lászik, hogy kukkot sem látni.) És a 15 emeletes háznak vajon az első vagy a tizenötödik emeletéről van szó? (Ld. még "csúsztatás".)

    Gázelzárás: Pl. azért, mert a gáz elzárását nem ők végezhetik el, hanem kizárólag a Főgáz szakemberei. Amúgy szerintem bőven csináltak dolgokat, még ha te sok házzal odébbról, kívülről nem is láttad. Pl. lekísérték, kiküldék, levitték a házban tartózkodó embereket (így is többen szenvedtek füstmérgezést). És ez egyben a "kiégni hagyott" felső lakásra is részben magyarázat: Az elsődleges cél az emberéletek mentése. A fenti lakónak nyilván a saját sokmilliós kára a lényeges, de talán még mindig a kisebbik rossz.

    Kb. húsz éve voltam kapcsolatban tűzoltókkal, de ha ennyire rosszindulatú, szemellenzős hozzáállásra vagy csak képes, istenbizony elintézek neked egy látogatást valamelyik gyakorlópályára, hogy meglásd, a fene nagy sportosságoddal milyen sebességű közlekedésre lennél képes mentési körülmények között.

    A tej élet, erő, egészség.

  • joghurt

    addikt

    válasz Kalandor #25 üzenetére

    Ez utóbbira értettem, mert ez a jellemző: lezárják a folyósót, telepakolják mindenféle kacattal, így nem csak nehéz átjutni rajta, de még jól be is gyullad.

    A saját ajtón levő, belülről zárt rácsot is meg tudom érteni valahol. Egyedül élő nyugdíjas, bizonyos környékeken meg nem a legfényesebb a közbiztonság. Csak egy kicsit életveszélyes megoldás.

    A tej élet, erő, egészség.

  • Muton

    addikt

    válasz joghurt #24 üzenetére

    lehet olyan apróságokon vitatkozni, hogy ki ölt meg kit, mondjuk, h fel kell készülniük a rácsra és a kanna benzinre, meg a kb 20 kilós feleslegemmel lépcsőzök a fsz-ről a 15-ig (nem ott lakom), de vannak tények: minden leégett, holott több tűzoltó volt a helyszínen, mint egy kis falu lakossága.
    emellett lehet azt mondani, h én sem tudnám jobban csinálni. lehet. mondjuk nem is engem képeztek ki és nem én kapom érte a fizut.
    ha meg nem cél a lakosság kimenekítésével _párhuzamosan_ a tűz eloltása, akkor szerintem a legcélszerűbb egy mindenre kellő mértékben kiterjedő biztosítást kötni, minrt ahogy a címben is írtam. és nem érzem magam rosszindulatúnak és szemellőnzősnek. :)
    nyakam rá, h az USÁban fele ilyesmiért hülyére perelték volna a tűzoltóságot :)

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz Muton #27 üzenetére

    Látom már kicsit régen volt az utolsó hozzászólás, de nem hagyhatom szó nélkül ezt a sok baromságot.
    Na csak az USA-át ne kavartad volna ide.Mert ott a tűzoltó szinte bármit csinálhat pl:ha akadályozzák a vonulásban, vagy mentésben akárhány autót rongyátörhet hogy vonúlhasson,menthessen.
    Drága kis hazánkban pont az ellenkezője jellemző, jól meg kell gondolni hogy én most berughatok-e egy ajtót, mert a végén még engem rángatnak meg mert jogilag aggályos volt az ajtó berúgása.Tűzoltó nem áramtalaníthat, nem zárhat el gázt ott ahol ő akar, csak szakember.És még hosszan lehetne sorolni a megkötéseket amik sokszor akadályozzák a mentést.
    Te onnan láttad hogy mi történik bent a házban?
    Tudod van egy aranyszabály: ha valamihez nem értesz, ha valaminek a mikéntjét nem ismered akkor abba nem ugatsz bele.
    Ha ekkora király vagy akkor gyere tűzoltónak és tanítsd meg hogy hogyan kell csinálni.Lehetőség adott.Fizetést kap a tűzoltó?Kap hát!90-100 ezret ezért.
    Látogasd meg a lánglovagok.hu-t amit már kicsit feljebb belinkeltek de olvass is ne csak a bötüket számold.
    Hivatásos tűzoltó vagyok.Szívesen mesélnék neked a tűzbohócokról.
    Volt már élményem rendesen az ilyen nagyon okos állampolgárokkal.Egy közös van bennük: MINDEGYIK JOBBAN ÉRT A TŰZOLTÁSHOZ ÉS A MENTÉSHEZ MINT A 10-15 ÉVES TAPASZTALATTAL RENDELKEZŐ TŰZOLTÓ!

    Egy dolog vigasztal.Mégpedig az hogy az ilyen okoskodokból azért nincs olyan sok.Elégedett és térdre roskadva zokogó emberek akik nem győznek hálálkodni hogy kimentettem őt vagy egy közeli hozzátartozóját tűzből, roncsból, viszont annál többen vannak!Amikor minden évben kapok köszönőlevelet attól akit megmentettem....hát ezt ne keljen tovább ecsetelnem.
    Köss biztosítást!A biztosító majd megment ha bajban vagy! :C :D

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz Muton #27 üzenetére

    Még valami.A tűzoltó is ember.Nem mindenható, nem isten, nem démon, nem boszorkány.Nem kell tőlük csodát várni.Egyszerű halandó ember.Aki arra tette fel az életét hogy másokon segítsen.
    Attól hogy kimegy 100 tűzoltó meg még egy faluravaló, a tűz nem alszik ki rögtön, bár lehet hogy ez neked kicsit furcsán hangzik.Egy lakástűzben ahol ég a bútor, szőnyeg, ruhák, esetleg parketta olyan hőterhelés van hogy beton szétmállik meg elolvad benne a vas.Láttam már ilyet is.Bejutni a lakásba sem olyan mint a filmekben hogy ajtó berug oszt mán benn is vagyunk.Ebben az esetben a rács volt akadály.Ezeket a rácsokat meg nem csak úgy odatámasztották, hanem sokszor 10-es átmenő csavarral van felszerelve, amit még a tűzoltók sem tudnak csak úgy hipp-hopp leszedni.
    Szívesen megmutatom neked hogy mit tud a tűzbohócok által használt kertislag :DDD szerintem te nem élveznéd annyira mint én :DDD Egy kis pancsoláson minden tűzoltó átesik amikor bohócnak áll, úgyhogy tudom milyen érzés amikor 400liter/perces 15 báros kötöttsugárral hasbaveretnek.[link]

    Csak egy kérdésre válaszolj ha esetleg erre jársz.Ha kimegy hozzád valamilyen szerelő egy olyan szakterületen amihez te nem értesz (hoppácsak ez hülye kérdés, mert hiszen TE MINDENHEZ ÉRTESZ de ha máshoz nem a tűzbohóckodáshoz biztos, de ahhoz nagyon) szóval ha kimegy egy szerelő akkor attól a kiérkező szakitól is jobban tudod hogy mit kell csinálnia?

  • enerdzsájzer

    tag

    Érdekességnek néhány videó a bohócokról.
    [link][link][link]
    Még egy film:Ladder49-A tűzből nincs kiút. Nem gagyi, érdemes megnézni.

  • jasszer

    senior tag

    válasz Muton #27 üzenetére

    Kár beleszólnom, mert nem értek hozzá, de az hogy ott volt n+1 tűzoltó nem jelent semmit. Jön a lakossági bejelentés - a nyugger ráhúz a szívgyógyszerre két kávét meg egy kevertet, aztán rögtön úgy látja hogy ég a fél kerület - naná hogy kint van az összes mozdítható tűzoltó, nehogy leégjen a kontinens.

    Apokalipszis? Ezeknek?!

  • Muton

    addikt

    válasz enerdzsájzer #28 üzenetére

    Te onnan láttad hogy mi történik bent a házban?
    az láttam, ami kint történik: a kosaras kocsinál egy csiga hamarabb felért volna

    ha valamihez nem értesz, ha valaminek a mikéntjét nem ismered akkor abba nem ugatsz bele
    ha nem tudsz személyeskedés helyett fórumozni, akkor máshol ugass, ne itt. thx.

    Ha ekkora király vagy akkor gyere tűzoltónak és tanítsd meg hogy hogyan kell csinálni
    ügyes vagy. király. idézz már kérlek, h hol mondtam, h jobban csinálnám. az meg hogy én nem vagyok erre a feladatra alkalmas, az a jelenlévő tűzoltók nagyrészének alkalmatlanságát* nem mentesíti.

    többi:
    senki nem vitatja az életmentést, stb. itt arról van szó, h az életmentéssel párhuzamosan nem volt semmi értékmentés. ezért kell a biztosítás. ha a tűzoltóság nem tudja garantálni, hogy nem csak az emberi életeket menti meg, hanem az anyagi javakat is, akkor miért zavar, ha biztosítást szeretnék. lehet itt lekezelően hőzöngeni, viszont van egy két tény: a kapitányság 50m-re van és minden szétégett. ha itt nem tudták a lángokat megfékezni, akkor egy több km-re lévő lakásnál meg még kevesebb az esély.

    Volt már élményem rendesen az ilyen nagyon okos állampolgárokkal.
    nekem okos tűzoltóval ez az első :DDD

    29:
    az a szerelős duma nagyon szar volt, ennek az adekvát helye kb az oviban van. :( az egyéni szoc probléma, h nem tudod felnőtt emberhez illően feldolgozni, ha lehúzzák a munkádat, még akkor is ha te nem osztod ezt a véleményt.

    *ide értem persze azt is, ha nem megfelelő a felszerelés, nem elegendő a jogkör, illetve gondolom elég egy béna parancsnok is, tehát mindent, ami a siralmas végeredményben szerepet játszott

    [ Szerkesztve ]

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz Muton #32 üzenetére

    Akkor vegyük sorra.

    Kosaras kocsi: 26 tonna és majdnem olyan hosszú mint egy csuklósbusz. Rohadt nagy hely kell a megtelpitéshez, nagyon körűltekintően kell telepíteni mert ha mentés közben felborul......persze mindezt kurvagyorsan.De te ezt úgyis tudod mert már sokszor végeztél magasból mentést emelőkosaras szerrel.

    Namost. Te írtál egy nagyon szép kis cikket az alkalmatlan tűzoltókról mint hozzá nem értő, távcsővel messziről nézelődő (!!!) emberke. Halvány fogalmad sincs arról, hogy hogyan kell beavatkozni egy paneltűznél, hogyan kell megtelepíteni egy kosarast, nem ismered a taktikáját szóval semmit sem tudsz róla. DE AZT NAGYON TUDOD HOGY AMIT CSINÁLTAK AZ EMBEREK AZT ROSSZUL CSINÁLTÁK!Te ezt most tényleg komolyan gondoltad?!
    5 éve vagyok tűzoltó, ~2500 káresetnél mentettem meg már néhány életet és pár milliónyi értéket.De még nem találkoztam két egyforma káresettel, amikoris azt tudtam mondani hogy ezt is úgy kellett csinálni mint a múltkorit.Nincs két egyforma!Rögtönözni kell, dönteni a másodperc törtrésze alatt.És a döntésen életek múlhatnak.

    Szívesen leírnám neked hogy hogyan zajlik le egy ilyen beavatkozás de nincs kedvem itt gépelni órákig (mert lenne mit írni róla kívülről bármennyire is egyszerűnek tűnik) meg hát nem tudnék neked újat mondani.De ami lényeg: elsődleges az életmentés!!!Ez egy paneltűznél nagyon sok embert kíván mert az összes lakást végigjárni pillanatokon belűl ahhoz nem elég egy ember.Főleg ha menteni is kell.És a szóban forgó esetben pár életet megmentettek.Ha már van kapacitás oltani és nincs bent ember, akkor kezdik. A szerkocsik körűl nézelődő tűzoltók: szolgálat parancsnok és helyettese, szerkezelő aki a szivattyút kezeli, továbbá előfordúlnak tűzoltásvezetők, háttérparancsnokok, hírvivők, valamint kell néhány tartalék ember is mert nem küldünk be mindenkit egyszerre a tűzbe.Ők segítik a mentést végző embereket ha kell valami mondjuk hidraulikus feszitő a rácsot leszedni, akkor ők kiveszik a szerből a közel 40 kilós felszerelést és felszaladnak vele a 7.-re.Továbbá táplálást szerelnek (vízutánpótlás tűzcsapról) alapvezetéket és sugarat szerelnek, esetleg felviszik a gyorsbeavatkozót ami 60 méter, 250 liter/percen 40 báros nyomással hatékonyan és VÍZTAKARÉKOSAN lehet oltani.Valószínűleg ezt nézted kertislagnak :F Holott ez az eggyik leghatékonyabb eszközünk amivel viszonylag gyorsan és jól lehet tüzet oltani.A viznek van egy olyan hülye szokása, ha ráöntöd valami forró dologra, akkor az elpárolog-gőzzé válik és közben HŰT.1 liter vízből kb 2700 liter tehát majdnem 3 köbméter göz keletkezik.Azt a hőmennyiséget nem tudod elképzelni amit ott hirtelen le kell hűteni.Lehetett volna vízágyúval is oltani de azok minimum 2000 liter (!) tehát 2 köbméter/perces teljesítménnyel bírnak és egy ilyen tűz eloltásához kb 15-20 köbméter vizet huggyozott volna ki.Tehát az egész tömböt lakhatatlanná teszi 10 perc alatt.Ehelyett a hülye óvodás tűzoltó a gyorsbeavatkozóval és 2-3 köbméter vizzel elotja a tüzet.Hát normális??A habbal oltást már had ne részletezzem mert már látom hogy nagyon hosszú hozzászólást fogok írni.
    Egy paneltűz első 10 perce nagyon lényeges.Akkor még "meg lehet fogni" de aztán elszabadul a pokol.Max. 5 percenként lesz egy újabb lakás a tűz martaléka menthetetlenűl!!Tehát a hülye tűzoltók már nem tudják visszacsinálni azt ami elégett.
    Nagyon lényeges az első lángnyelv és az észlelés, a tűzoltók értesítése közt eltelt idő.Erről csak példaképp annyit hogy egy esetben a lakók szaladgáltak összevissza mire valakinek eszébe jutott megkérdezni másokat: te! szólt már valaki a tűzoltóknak?Egymásra vártak, mindenki azt hitte hogy a szomszéd Pista mán szólt és mire erre rádöbbentek már égett az atyaúristen is.Volt olyan is hogy éjjel 2-kor a riasztástól számított 6 (!) perc alatt a hülye tűzoltó felöltözött, kivonult 1 km-re lévő lakástűzhöz, felrohan a 9.-re, eloltotta a lángoló franciaágyat és kimentette a lakót aki megúszta füstmérgezéssel.

    Na.Hát gyorsan dióhéjba ennyi.Pedig még lenne mit beleírni a dióhéjba.Most rohanok másodállásba dolgozni mert a hülye naplopó tűzoltó túl van fizetve.

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz Muton #32 üzenetére

    Még egy szösszenet.

    Általánosítottál: láttál egy szerinted rosszul elvégzett beavatkozást, amiből aztán levontad a "logikus" következtetést hogy inkább köss biztosítást. :C Mert a tűzoltóságra aztán nem lehet számítani.

    Szerinted te le tudsz húzni egy olyan hivatást amihez tök hülye vagy? :W :Y
    Ha egy mezei tűzoltó kiáll hogy a tűzoltóhivatás szar, a tűzoltók szarul dolgoznak kiröhögi mindenki mert hát kicsoda ő?Senki.
    De ha kiáll egy tűzoltó "kapitányság" (ilyen nincs) parancsnoka és ő mondja ezt, az is kevés.
    Ha ezt mondjuk az országos parancsnok teszi, akkor az már valami.Ő lehúzhatja.Érzékeled?

    Félreértés ne essék, magasról leszarom hogy te kötsz-e biztosítást.
    Engem nem ez dühített fel.Hanem az amit más szakterületen és más hivatásokban sem tudok elviselni: amikor hozzá nem értő emberek kritizálják meg beleszólnak a szakemberek munkájába és nagyon okosnak képzelik magukat.

    Ha legközelebb ilyet látsz, először kérdezz meg egy hozzáértőt mielőtt fórumokba irkálsz hülyeségeket.THX

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz Muton #32 üzenetére

    Jajj bocsánat.Még nem válaszoltam mindenre.

    Nem volt értékmentés?Menny be egy neked teljesen idegen égő lakásba teljes felszerelésben és hozd ki az értékeket.Megtalálod az értékeket úgy hogy ha a látótávolság akkora hogy ha a kezed kinyújtod akkor a könyöködet már nem látod?Persze közben emberek kiabálnak segítségért és nyaldosnak a lángok és a hőség kutyafasza egy gigamega szaunához képest is.

    A tűzoltóság nem tudja garantálni....?????????? :W Itt nincs garancia mert ez nem egy autószerelő műhely vagy fodrász szalon ahol garantálják hogy a kocsid jó lesz meg szép lesz a hajad.Ennek az oka pedig nagyon egyszerű és ha elolvastad a fentieket remélem rájössz magadtól is.Hidd el nekem hogy a tűzoltók mindent megtesznek ami csak tőlük telik hogy segítsenek.De azt ne feledjük hogy a tűzoltó is ember.

    Na és mi minden égett szét?Leégett az egész tömb?Az semmit sem jelent hogy közel volt a "kapitányság" mert ha a tűzoltókat nem hívják időben, (mint ahogy azt egy példával próbáltam érzékeltetni kicsit feljebb), nem észlelik a tüzet időben vagy az is megesik hogy az egységek valahol máshol vannak éppen bevetésen akkor egy másik "kapitányságról" küldenek egységeket.Ami sok plusz értékes perc.Sajnos nincs minden sarkon tűzoltóság, vannak helyek ahova a segítség legkorábban is csak max. 25 perc alatt érkezik meg.

  • zeoos

    tag

    Igen-igen! Nekem is a cikk elolvasása után rögtön az jutott eszembe, hogy egy olyan dillettáns ember szódiaréját olvasom, akinek fogalma sincs ilyen esetek megoldására, csak valami belső kinyilatkozási kényszerből megszólítja a közérdekűt és még a ok gombra kattintás előtti visszaolvasásnál sem súgta fülébe a jótündér: "ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna".
    De tovább megyek: miért feltételes módban történt ez az én hamarabb felmentem volna a lépcsőn, mint a kosatasautó gémje? Miért nem tetted? Jahh, hogy egyszerűbb volt a távolság biztonsáágából katasztrófatúristaként >mosolyalbumot< készíteni?
    Kedves szerző: egy olyan embertől aki nemsokára az értelmiség mérnöki szintjét fogod erősíteni a társadalmat, egy kicsit több intelligenciát feltételezne a "halandó".
    Én a helyedben nem lennék büszke a publikációmra ... hacsak valójában nem egy biztosító üzletkötője vagy és ezért tetted ezt a förmedvényt.
    Magam részéről tisztelem mindazon embereket, akik életüket is veszélyeztetve azon munkálkodnak nap mint nap, hogy a többi ember nyugodtam aludhasson.
    Szégyeld magad (de ne kicsit) !!!

    [ Szerkesztve ]

    "... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

  • zeoos

    tag

    válasz zeoos #36 üzenetére

    Gyorsan válaszolok is a felmerülő válaszra:

    Természetesen abban a részben amikor a társadalom értelmiségi erősítéséről írtam, csak szatírikus utalás akart lenni egy másik irományodra mutatva.

    De biztos értetted a célzást :)

    "... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

  • Csemike

    csendes tag

    A biztosító talán két percen belül megfékezi a lángokat? Ne álmodozz, a biztosítónak az első dolga lesz, hogy kimagyarázza magát, miért is nem fizet... Biztosítók... phha...

  • Muton

    addikt

    válasz zeoos #36 üzenetére

    most direkt égeted magad ezekkel a "miért nem oltottál tüzet te" gondolataiddal? remélem hozzád még időben kiérnek a tűzoltók. :P

    szövegértelmezésre kellene gyúrni személyeskedés helyett ;) mivel ez láthatóan nem megy, segítek, pedig egy ilyen megmondó embertől egy kicsit több intelligenciát feltételezne a "halandó"
    a lényeg az, h ha az sem garancia, h a szomszédod egy tűzoltó állomás, akkor már előre leírhatsz mindent veszteségnek egy tűzben és ekkor jól jön egy biztosítás

    Magam részéről tisztelem mindazon embereket, akik életüket is veszélyeztetve azon munkálkodnak nap mint nap, hogy a többi ember nyugodtam aludhasson.
    ezt hol zárja ki az előző gondolatmenet :F

    illetve vegyük észre, h full nem a te hatásköröd eldönteni, h mire vagyok büszke és mire nem*, inkább koncentrálj egy kicsit a saját írásaidra és te szégyeld magad!

    * nem a témához tartozik, de miért kellene büszkének lennie az embernek, ha ír valamit (eltekintve a maradandó, fontos dolgoktól). gondolom vannak olyanok (mint valószínűleg te is), akik évfordulót is tartanak egy cikk, blog, stb megírása után, de meg kellene érteni, h van akinek ez full közömbös

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • Muton

    addikt

    válasz zeoos #37 üzenetére

    inkább látok benne perspektívát mint benned, aki egy ctrl+c cltr+v-t és egy megáll az ember esze (itt valszeg magadra gondoltál) című produkciót hoz össze ;)

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Új hozzászólás Aktív témák