Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz Male #64 üzenetére

    Elvileg igazad van, viszont a gyakorlat az, hogy mindegyik eset különbözik a másiktól.

    A másik "probléma", hogy NEM annyi a GDPR megfelelés, hogy megfelelő szöveget biggyesztesz sormintának a honlapodra, hanem a teljes adatkezelésednek megfelelőnek kell lennie.
    Ez nyilván nem misztikus - ott vannak a követelmények leírva
    - 88 oldalon (az angol verzióban),
    - plusz az info tv,
    - plusz a 29-es munkacsoport ajánlásai,
    - plusz az ágazati jogszabályok,
    - plusz a másodlagos jogforrások,
    - plusz a NAIH eddigi határozatai
    - stb.
    de azért több annál, mintsem nevet cserélsz egy szöveghalmazban.

    Persze lesz, aki azt mondja neked, hogy igenperszehogydebizony, ugyanaz a szöveg neked is megfelelő, és te ettől rögvest elégedett leszel, hiszen
    1) igazad van, és ez be is bizonyosodott, ami jóleső érzés mindenkinek (nekem is az lenne),
    2) ócsótuti megoldás,
    és kifizeted neki a jutányos X forintot, aztán vagy szerencséd lesz, vagy majd nagyot nézel.

    100% bizonyosság egyébként nincs - aki ezt mondja, küldd a konkurensedhez (szerintem).

  • bambano

    titán

    válasz Male #64 üzenetére

    oké, webshop.
    min fut?
    hol?
    bérelte a webshopot, mint saas vagy paas?
    saját szerverteremben fut a gép? hostingba tette be? vps-en fut? esetleg azúrban? eu-s fennhatóság alatt? amcsi fennhatóság alatt? vannak vállalati kötelező magatartási normák?
    milyen licenszeket kapott a programokhoz, a programokkal kapcsolatban ki milyen garanciákat vállal?
    hogy fizetsz? bankkártyával? paypallal?
    postával küldi a csomagot vagy futárral?

    na ennyiféle mintaászf-et kellene csinálni. itt feltettem hirtelen, komolyabb átgondolás nélkül, van vagy 14 eldöntendő kérdés, meg (most még) 2-3 választható csak ebben a listában. 14 eldöntendő kérdés önmagában 16384 féle variáció. szerinted fognak neked párszázezer féle mintadoksit csinálni?

    nem fog senki.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák