Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #33907968

    törölt tag

    válasz kuk@c #32 üzenetére

    Ez nagyon nem igy müködik, főleg shared hostingnál.
    A tárhelyszolgáltató mondjuk a fülöp szigeteken van bejegyezve, kb. le se sz@rják ha a magyar rendőrség megkeresi őket, de ha mégis, maximum egy paypalos számlát tudnak felmutatni vagy azt sem (teljesen kamu adatokkal is lehet weboldalt létrehozni, ők csak annyit ellenöriznek hogy kifizetted az árát valahogy, akár bitcoinnal).
    Aztán lehet menni a paypalhoz, akivel jó esetben megint csak nem lesznek sokkal beljebb, és ne felejtsük itt nincs büncselekmény, ez nem btk-s eset, nincsenek rendőrők sem a képben, szóval ezek a szolgáltatók simán ignorálhatják a hatóság kérését.

    A végeredmény ugyanaz: ha minimális ügyeséggel jártam el, senki nem képes megmondani hogy a weboldalt én csináltam, vagy valaki más a nevemben.
    Tehát a kérdés még mindig adott, a hatóság hogy tudja bizonyítani hogy a weboldal az enyém, én hogy tudom bizonyítani hogy nem az enyém csak valaki visszaél a nevemmel.
    (hangsúlyozom, most nem nagy cégekről van szól, nem az a kérdés hogy kihez tartozik a microsoft.com, hanem arról ha én a helyi kisvállalkozói konkurenciát igy akarom kicsinálni, ami elég tuti biznisznek tünik, hisz egy shared hostingos weboldal éves költsége kb. 30 dollár, az igy megszívatott vállalkozóra meg kiszabható bünti 20 millió euró...).

    "kovacspista.atw.hu"
    GDPR szempontjából teljesen irreleváns hogy kovacspista.atw.hu vagy kovacspista.hu.

Új hozzászólás Aktív témák