Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz bambano #10 üzenetére

    Elnézést a sarkos véleményért, de ha a sarki pék kóstolót ad a briósából, nem üvöltök az arcába, hogy hogyan képzeli a brióst csak így, szalvétában, amikor én lattéval szeretem.
    Sok kiadvány hasonló módon érhető el a digitalstandon, szinte hétről hétre más újságok, magazinok férhetőek hozzá ingyenesen; tehát ez a regisztráció utáni "ingyenes letölthetőség" a digitalstand üzleti modelljének része.
    A "ma" ingyenes kiadvány a digitalstand és a jogtulajdonos döntésétől függően lesz majd "holnap" is ingyenes - vagy sem. Aki regisztrált, azt a változás már nem érinti, azaz ha a felhasználó a kiadványt akkor töltötte le a kiadványai köz, amikor ingyenes volt, az számára továbbra is ingyenes marad, akkor is, ha egyébként már "holnap" van, és az új érdeklődők már csak díjazásért férhetnek hozzá.
    Ismétlem, a leírtak a digitalstand üzleti modelljének részei - azért írtam, hogy aki nem akarja a FAQ-ot olvasni, megkapja az infot itt és most, egyenesen az "arcába".
    A letöltés digitalstandon belüli letölthetőségéről az Egyesület hozott döntést - talán majd elmondják, miért így oldották meg, és nem az Egyesület honlapjáról tették letölthetővé.
    Részemről arra gondolok, hogy az utófelhasználás valamilyen keretek közé szorítása miatt lett a digitalstandon keresztül hozzáférhetővé téve a GDPR-kötet, azaz talán így akarta gátolni az Egyesület, hogy az általuk összeállított, sok szerző által ingyenesen a rendelkezésükre bocsátott tartalmat valaki(k) továbbértékesítsék, pontosabban értékesítsék, hiszen sem a kiadvány szerzői, sem az Egyesület tagjai ennek a kötetnek az összeállításáért nem kaptak díjazást, "emberbaráti" célzattal, a hazai társadalom jogszabályi megfelelőségének támogatására készítették, tették közzé a kötetet; a "jutalmuk" mindössze annyi, hogy a kiadványban meg van említve valamennyi forrás, és valamennyi szerkesztő.
    Ha nincs védelem a dokumentumokon, tartalmakon, sajnos előfordulhat, hogy a tartalom előállításában részt nem vevők a dokumentumot, tudást úgy adják tovább, mint saját terméket.
    Személyes példám, hogy az előző munkahelyünkön általunk kb. negyed évig fejlesztett oktatási anyagot egy munkahelyváltó szakember "újrahasznosította" az új munkahelyén, majd az ottani főnöke logócsere után egy országos konferencián büszkén prezentálta, mint általuk kemény munkával készített oktatási anyagot.
    Ugyanígy láttam már szembejönni bizonyos információ gyűjtő megoldásunkat, vagy általunk készített szabályzatokat.
    Az ilyen "okos megközelítésekben" az a bosszantó, hogy nekünk idő és energia (azaz pénz) ezeket elkészíteni, ezért hadd ne más keressen ezeken. Ha valakinek ingyen adom, azt megtehetem, de az legyen az ÉN döntésem - s ha nem keresek rajta, attól az még hadd maradjon az ÉN pro bono tevékenységem. A szellemi orrgazdaságon ne profitáljon más, se anyagilag, se erkölcsileg.
    Visszatérve az alapkérdéshez: nem tudhatom, csak találgatom, hogy mi az oka a digitalstandos disztibutálásnak - én erre tippelek, ez az én saját és senkivel sem egyeztetett véleményem, az Egyesület meg majd megszólal és elmondja a hivatalos álláspontját, akkor és ahogyan kívánja, már ha szükségét érzi.
    Addig is javaslom, aki érdeklődik, olvassa el a kiadványt; aki később is tutira olvasni akarja, az pedig regisztráljon és "töltse le".
    Akit nem elégít ki, hogy egy ingyenes kiadványt csak olvasni lehet, az
    - regisztráljon és "töltse le", vagy
    - képezze magát és gyűjtse össze a szükséges információkat önmaga.
    Szép hétvégén e hosszú kifakadás után mindenkinek. :)

Új hozzászólás Aktív témák