Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz Jansze #35 üzenetére

    "Ugyan akkor egy szó, magyarázat nem olvasható arról az egyszerű kérdésről, hogy ha magán ember készít kép/hangfelvételt, mi a teendő? "

    Azért is írtam, hogy lényeges, milyen felkészítőt választasz, mert lesz, aki előránt mindenféle nemzetközi legjobb gyakorlatot meg szabályhivatkozást, aki meg ért hozzá, rögtön megmondja, hogy a háztartási adatkezelésre teljesen más elvárásrendszer vonatkozik.

    Kérdés persze, mi történik azzal a felvétellel, amit magánember készít. Ha lát az utcán egy szép menyasszonyt, lefényképezi, majd eladja esküvői kiállítás címlapfotójának, az bizony nem háztartási adatkezelés.

    "Feltétlen álszent dolog, mivel egy telefonbeszélgetés felvétele nem csak arra szolgálhat, hogy azzal valaki visszaéljen, hanem arra is, hogy a kapott információt később lejegyezve saját maga céljára..."

    Kérdés, hogy a hangfelvételről annak megkezdése előtt tájékoztatta-e a másik felet, a felhasználás céljával egyetemben, kérte-e a másik beleegyezését stb.
    Szerintem erősen aggályos "csak úgy" rögzíteni a felvételt, "majd csak jó lesz valamire" - ezt a GDPR erősen bünteti is, szerintem nagyon helyesen.

    A szülővárosomban volt egy fazon, aki mindenhová diktafonnal és fényképezőgéppel járt, még a piacra és a háztájijába is. Ha úgy ítélte, bármilyen érdeke sérül, előkapta az eszközöket és rögzített. Néha úgy, hogy adott egy pofont a haragosának, aztán elkezdte rögzíteni, amit az mondott neki.
    Szóval ez a "rögzítek valamit aztán felhasználom" dolog elég aggályos, mert nem mindegy, honnan lehet rekonstruálni a történteket: a pofon előttről vagy utántól.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák