Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz bambano #23 üzenetére

    azt nem értem, hogyha berakok a ház elejébe egy radiátort, ami a cpu-t hűti, és ráfújom a meleget a vga kártyára, abban mi a ráció.
    Az, hogy normális méretezést feltételezve nem a "meleget" fújja rá. Egy "normális" vízhűtésben a dT általában 10-15 fok körüli a víz-levegő viszonylatában ami a bordákon még kisebb, mivel ugye nincs 100%-os hőátadás a két közvetítő anyag között. A "Fehér-dög" (2600k), FA-ház v1.0 (2600k) és a FA-ház v2.0 (AMD 1055T) mappákban láthatsz (LINK) vízhőmérséklet értékeket a kijelzőkön általános (net, kis játék, filmezés), tehát nem nagyon kihegyezett (bench, stress test) szituációkban (a helység egy 15 fokos szuterén volt). Az meg, hogy egy 60-80 fokon járatott VGA kap a nyakába ~30 fokos levegőt, az nem oszt nem szoroz, sőt még örül is neki, ahogy a 30-40 fokos de mozgó levegőnek az ember is örül nyáron, mondjuk egy biciklin. Ráadásul ezek passzív hűtések voltak az én esetemben, nem volt ventilátor sem. :N

    Most sem használok ventit, minden passzív. Mondjuk most már nem vízhűtéssel, hanem léggel. Kinőttem a pénzkidobásos korszakomból. :B

    "A meleg felfelé száll" de csak a tápot az alaplaptól elválasztó lemezig. ez, hogy fent van a táp, nem feltétlenül rossz döntés.
    Sőt... Bizonyos helyzetekben és megvalósításban nagyon is jó... Anno tesztelgettem is ugyanazon házat 3 féle képpen átalakítva, hogyan változnak a hőmérsékletek minden alkatrészen infrás hőmérővel mérve (de most nem találom a mappáimban sehol sem). A lényeg, hogy kevés ventis felállásnál (nálam mindig az van) sokszor sokat tud segíteni a felső tápelhelyezés, miközben önnön hőmérséklete és a kifújt levegő hőmérséklete nem, vagy csak alig változik.

    engem még mindig egy normálisan hordozható atx-es ház érdekelne, ami nem platinából van, márcsak az ára miatt is...
    Ez sokakat érdekelne (többek között engem is), de arra jutottam, hogy marad az egyedi házépítés. Remélhetőleg egy hónapon belül le tudok végre költözni a saját műhelybe és akkor végre bele tudok fogni az új tervem megvalósításába (alul a képen), vagy pedig marad a régóta tologatott projektjeim valamelyike.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák