Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Márton #27 üzenetére

    Csak azért nem értettem már az eredeti "rakhattak volna rá egy kijelzőt" felvetést sem, mert tényleg olyan súly és akkora macera magával vinnie akárkinek is egy mini kijelzőt, ami ellenérvként valid? Úgyis vinnie kell tokot/zacskót meg egyéb pár apróságot ha nem akarja összekarcolni stb. a gépet (akár csak pót akksit is, főleg ha már túráról beszélünk), hogy ezek mellett röhögve elfér ez a mini kijelző...

    Egyrészt a "tökéletes kompozíciót kereső" felhasználás szerintem egy akciókameránál semennyire nem releváns a mindennapokban és az átlagembernek... Ilyen mindennapi felhasználásnál tökéletes a szokásból/rutinból rögzítünk pont a széles látószög miatt...

    Másrészt ha mégis annyira fontos ez a "mindent tökéletesen lássak", akkor van rá egyszerű, gyári megoldás, (akár több is).

    Harmadrészt ha még ennél is tovább megyünk és az általad felvetett komoly "filmes" minőség a cél, akkor meg úgyis lesznek az embernél egyéb kiegészítők, pl. tartalék objektívek, gimbal vagy steady, egyéb állvány, színszűrők és egyéb előtétlencsék, vagy úgy igazából akármi más is. Ekkor már megint csak nem kifogás egy plusz kis méretű kijelző "cipelése" a dobozban vagy a karon, sőt mint látható, ott ahol komolyan veszik a dolgot, ott a kijelzős akciókameránál is használnak plusz egy másik külső, nagyobb kijelzőt...

    Szóval nem értem. Én használtam kijelzős és kijelző nélküli modellt is akciókamerákból és elég sokrétűen használtam őket, de nem éreztem igazán különbséget a funkcionalitásban és egy idő után már csak a felvételek minőségét néztem választásnál és nem azt, hogy van-e kijelző, vagy sincs...

    rottenbull:
    Ez ugye a szokasos sony camcorder forma, ami evszazados hagyomany naluk kb. Azokon egy kihajthato lcd van az oldalukon, es az elozo akcio kamerajuknak is volt egy ilyen kelleke, amit a 8. kommentben linkeltek is. Ha az kaphato lesz ehhez is, akkor a problema megoldodott.
    Tudom, több kamerájukat is használtam... De ha egyszer tudod, hogy a Sony-nál már tök régóta ilyen a forma, akkor miért is rovod fel nekik a kijelző hiányát? Vagy egy oldalra rakott kijelzőt jobb lenne használni? Ami pedig extraként jött régebben az jöhet extraként most is, szóval megint csak nem értem... És legfőképp már most láthattuk, hogy lesz gyári megoldás a kijelző felcuppantására és ez semennyivel nem foglal több helyet, mint a régi kihajtható változat, sőt (mondjuk nem forgatható, OK)...

    Mondjuk nekem meg mindig fura, ugy beharangozni egy csucs akciokamerat, rohadt sok penzert, hogy elso blikkre kompromisszumos.
    Én pont ezzel nem értek egyet. Lehet, hogy kompromisszumos a kamera (majd jön a teszt meglátjuk), de szerintem pont nem ettől lesz az, az emberek 90%-nak. Főleg mivel alapból jár hozzá a csukló-kijelző, amit akár kormányra, táska vállpántjára, vagy akárhova máshova fel tudnak tenni...

    DE hangsúlyozom ez a saját értetlenkedésem. Nem meggyőzni akarlak, csak valahogy így 4-5 évnyi akciókamerázás után nem érzem ezeket igazán komoly ellenérvnek... :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák