Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FlekkeN

    aktív tag

    válasz fatallerror #16 üzenetére

    Voltam már moziban és középre vagy hátulra ültem mindig. Az utóbbi 5 évben pedig már nem voltam. Sajnos amikor kijövök mindig fáj a fejem.
    A kijelzők többsége a háttérvilágítás miatt nagyon világos és a legtöbben este lekapcsolják a villanyt és csak a kijelző világít. Ez nagyon rossz ötlet. Kell világítás állandóan a szobában, hogy a kontraszt egyensúlyban legyen. Sötét van a pupillád kitágul, de a kijelző olyan mint egy elemlámpa világít az agyadba és égeti a retinád.
    Továbbá a monitorok kék szine a legtöbb esetben elég erős ami este felé már nagyon zavaró(tovább fennmaradsz miatta) és ez is rosszat tesz a szemednek.
    Ha túl közelről nézed akkor a látótered nagy részét betölti ami konzolos játékra alkalmatlanná teszi, lásd FOV(field of view). Ha a kijelző egy része a periférias letóteredbe esik akkor az agyad összezavarodhat,ha a nem megfelelő képet kapja. Ez fejfájásokhoz, rosszuléthez, szédüléshez és mozgási betegséghez vezethet.
    Az egész látóteredben benne van a kép sajnos még jobban beleragadsz a kijelzőbe és rámeredsz, ami további szemfáradáshoz vezet.

    Ezekre gondoltam amikor megláttam a 1,5 métert. Nálam 3-5 között van.

Új hozzászólás Aktív témák