Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemusz

    addikt

    válasz Apollyon #9 üzenetére

    Nem is olyan öreg 4 magról minek váltanál ismét 4 magra? Ráadásul kb csak 5 ezerrel drágábban ott a 6 mag. Arról nem is beszélve, hogy brutál órajeles K-s proci alá nem lehet majd a leghitványabb lapot venni...

  • bteebi

    veterán

    válasz Apollyon #173 üzenetére

    Hasznos infó, köszi :R. Akkor lehet, hogy az lesz az én barátom. Mondjuk ha nem akar az ember tuningolni, akkor bőven elég lehet a 8100. Valószínűleg az lenne, hogy megvenném a 8350K-t, aztán meg nem húznám, úgy meg nem feltétlenül lenne sok értelme.

    #169: A bátyámnál az én korábbi gépem van, egy Athlon64 X2 3800+, 2 GB DDR2-vel, még 2006-ból vagy 2007-ből. Netezéshez alapvetően még nekem is elég volt a mai napig, de másra már tényleg nem nagyon jó. 10-15 éves játékokhoz többnyire elég. Talán idén fogom lecserélni valami elfogadhatóbb használtra, valószínűleg i5 4440 vagy 4570-re. Beteszem mellé a nem használt Radeon 7770-emet, az is elég lesz a 19"-os SXGA monitor mellett a legtöbb újabb játékhoz is. Max. majd nem full grafikán tolja :U. Anyósomékhoz vagy 3 éve vetünk egy leselejtezett céges Dell Optiplex valamit, talán E2180-as procival, 2 GB RAM-mal, dVGA nélkül. Netezéshez, Pasziánszhoz az is kiváló :DD. Egy épp meghaló, még pont elviselhető asztali Celeront, meg egy szintén tönkremenő Celeron M420-as (1,6 GHz, 1 mag!) ASUS laptopot váltott, ami a talán 512 mega RAM-jával meg a 60 gigás, talán még PATA-s HDD-jével tetves lassú volt még XP-vel is :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Apollyon #177 üzenetére

    Világos, hogy jobb az órajele (bár látszólag turbó nincs a 8350K-nál se), itt pusztán az a kérdés, hogy jobb-e annyival, amennyivel drágább (117 vs. 168 dollár, nem kis különbség, több mint 40%-kal drágább). 400 MHz nem kevés, de nem biztos, hogy megér ennyit. Persze árnyalódik a kép, ha hozzáveszed az alaplap és a RAM árát, mert akkor az az 51 dollár megérheti azt a 400 MHz-et. Persze majd a tesztek (és tuningolhatóság) alapján lehet dönteni. Nem feltétlenül lesz (pl. játékokban) baromi nagy különbség köztük, vagy lehet, hogy az neked pont nem szempont, mert max. FHD-n játszol, és így a 4K-s teljesítmény egyáltalán nem szempont. Nekem a 8350K a legszimpatikusabb egyelőre, de a 8100 az ára miatt jobban tetszik :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák