Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz stratova #12 üzenetére

    Akkoriban volt ez divat, amikor jelentős különbség volt az ATI és Nvidia karik képminősége között. Az intel nemigazán volt komoly játékos - bár a kodekminőség mindig is kérdés volt és engem is érdekelne. Illetve a modernebb igp-knél a játékokban tapasztalt képminőség.

    "Amilyen eszméletlen tempóban a "milyen notebookot vegyek" topik pörögni szokott, nem lepne meg, ha ez záros határidőn belül megváltozna."

    Bizony. Akiknél számít az IGP teljesítménye, aligha fognak 6-800-1200W-ot ölő asztali gépekbe ruházni.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Fiery

    veterán

    válasz stratova #26 üzenetére

    "A túloldalon hogyan alakul a többlet teljesítmény és fogyasztás aránya AVX-szel?"

    Ha a konkurens termekekre, pl. AMD Vishera es Kaveri gondolsz, akkor azokon a processzorokon AVX kod hasznalatanal eleg eroteljesen beavatkozik az APM. Az APM (Application Power Management) feladata, hogy a CPU-t (vagy APU-t) az elore meghatarozott TDP kereten belul tartsa, annak árán is, ha a processzor orajelet korlatozni kell. Vagyis, pl. tobbszalu AVX kod futtatasa kozben, ha eleg jol van megirva az AVX kod, akkor az APM hatasara a processzor nem tudja kihasznalni a teljes Turbo keretet, adott esetben egyaltalan nem is tud az alaporajel fole menni, mintha nem is lenne Turbo. Az orajelek folyamatos mérésénél remekul latszik, ahogy a processzor erolkodik, probalja egy-egy mag orajelét feljebb nyomni, de az APM mindig visszarantja az orajelet. Az APM kikapcsolasaval a Turbo ujra el tud szabadulni, viszont azzal egyutt eleg komolyan elszabadul a processzor fogyasztasa is.

    Az Intel ezt maskepp oldotta meg, de jelenleg nehez lenne megmondani, hogy melyik megoldas a jobb, plane ha nem egy stressztesztrol hanem egy konkret real-world AVX-gyorsitott szoftverrol beszelunk.

  • hugo chávez

    aktív tag

    válasz stratova #29 üzenetére

    "Viszont Haswellnél már összességében egészen szép számú proci kapta meg: i3, i5, i7 (bár most sem mindegyik)."

    Némileg javulóban van az ügy, de pl. az egyik legelterjedtebb négymagos mobil, a 4700MQ pont nem kapta meg. Vagyis a négymagos "teljesítményorientáltak" között az MQ-knál (vagyis a nem BGA, hanem PGA érintkezősöknél) csak a 4800MQ-tól felfelé jár. Ez így elég nagy k.cs.gség...

    (#30) t72killer:

    "3. DirectX 12, fejlettebb GPGPU képességek - remélhetőleg..."

    A Skylake már full OpenCL 2.0 támogatásssal fog bírni, ugyanis megkapja a Platform Atomics-et is (amit a Broadwell még nem), tehát GPGPU szempontból rendben lesz. A DX12 támogatásról meg Crytek linkelt valahol egy hírt [link], a dia szerint elvileg meglesz a teljes, FEATURE_LEVEL_12_0 szint.

    [ Szerkesztve ]

    "sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

Új hozzászólás Aktív témák