Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    "Lényegi változás tehát nincs a Gen7.5 architektúrához viszonyítva"

    32 bites integerek dupla sebessegu feldolgozasa? A slice-ok hatekonyabb leosztasa? Az OpenCL 2.0 tamogatasa? A masfelszeresre novelt meretu L3 data cache? Ezek mind emlitesre sem melto valtoztatasok a Gen7.5-hoz viszonyitva?

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #2 üzenetére

    Te meg ne irj le total hulyeseget, ha kerhetnem. Baromira nem akarom senki s*gget nyalni, de a Gen8 ezuttal _tenyleg_ jelentos fejleszteseket tartalmaz. Plusz, az emlitett fejlesztesek kozul nem sokat lattam a hirben megemlitve.

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #4 üzenetére

    Az "Itt"-tel mar sokkal jobb, koszonom.

    "Gondolom az is észrevehető, hogy nem csak abból a bekezdésből áll a hír, illetve van egy pár oldal belinkelve, ahol minden, amit leírtál digitális papírra van vetve."

    Valahogy le van irva, csak szerintem nem eleg jol, pl.:

    "Mindemellett az alaparchitektúrát érintő finomítás, hogy javult a 32 bites integer műveletek feldolgozási sebessége."

    Nyilvanvaloan igaz ez a mondat, csak epp a "javult" ennyi erovel lehetne 15 vagy 20% gyorsulas is. SZVSZ ez egy olyan jelentos fejlesztes, aminel erdemes lenne hangsulyozni a gyorsulas merteket (100%). Eleg sok compute feladatnal jon jol a 32 bites integer muveletek gyorsitasa, es ha az ezen a vonalon relative lassusag miatt ekeztuk a Keplert, es orultunk a Maxwellnek (ami szinten fejlesztett ezen, a Keplerhez viszonyitva), akkor nem igazan ertem, miert ne kellene orulni annak, ha az Intel ezen a vonalon -- a jogosan elvart modon egyebkent -- megtette a szukseges fejleszteseket. Me'g mindig gyenge az IGP, me'g mindig sok a teendo, de egy 100%-os gyorsulas azert minimum emlitesre melto SZVSZ.

  • Fiery

    veterán

    válasz Dtomka #7 üzenetére

    Nem. A TSX egyelore minden Intel processzorban hibasan mukodik, beleertve a legujabb Haswell-E szeriat es a Broadwellt is. Leghamarabb a Skylake-ben javithatjak ki. "Szerencsere" lenyegeben nincs olyan consumer szoftver, ami TSX-et hasznalna, kiveve a Sandra TSX benchmarkjat.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Crytek #9 üzenetére

    Elso korben a tablet es ultrabook benchmarkok jonnek majd, ott pedig a Temash-sal lehet majd osszemerni, vagy esetleg a Bay Trail-lel. Erdekes lesz, az biztos, de gondolom itt a tobbseg inkabb a magasabb TDP tartomanyu peldanyokra (fokent desktop) lenne kivancsi, azokra viszont varni kell me'g jo nehany honapot, sajnos :(

  • Fiery

    veterán

    válasz Dtomka #13 üzenetére

    A TSX egy eleg jelentos fejlesztes, amit sikerult elso korben el***nia az Intelnek. Majd kijavitjak. A processzorod funkcioi kozul pedig sokat nem hasznalsz, csak nem tudsz rola, hogy nem hasznalod oket, mert nem tudod, hogy leteznek a funkciok :) En pl. nem hasznalom a processzorom IGP-jet, de attol me'g nem problema, hogy ott van a tokban, nem zavar a jelenlete :)

    >Lehet tudni pontosan mikor lesz kapható, pl egy I7 5770k?

    Nem. Me'g az Intel sem tudja, sajnos. A 14 nanos gyartas nagyon nehezen indul (nem mult ido, jelen ido, sajnos) be, es elso korben a tabletekbe es ultramobil gepekbe mennek a procik. A sima mobil es desktop verziok csak akkor johetnek, ha sikerul felporgetni a gyartast. Es mivel a 14 nanos gyartasi problemak jelenleg is leteznek, igy nehez tervezni a jovore nezve. Leteznek persze roadmapek, de en a magam reszerol egyiket sem venném mar komolyan. Az a biztos, amit a kiskerekben mar lehet kapni, minden mas csak porhintes, tulzottan optimista terv vagy epp paper launch.

    Az Intel egyebkent elso korben tervezte, hogy LGA1150-be erkezik Broadwell, majd nem terveztek (lefujtak a tervet), aztan megint elovettek. Ha lesz is LGA1150-es Broadwell (szerintem nem igazan lesz), az sem feltetlenul lesz a teljes desktop spektrum szamara (vagy csak low-end, vagy csak high-end, vagy csak Iris Pro verzio lesz belole), es nem feltetlenul jon elobb, mint a Skylake. Ha megis lesz LGA1150 Broadwell, akkor a Z97 chipsetes lapokkal biztosan kompatibilis lesz, hiszen maskepp nem lenne ertelme az LGA1150 foglalatot megtartani.

    Ha a kerdes a Z97 kapcsan arra vonatkozott, hogy erdemes-e most Z97-es lapot venni csak azert, hogy majd kesobb Broadwellt rakj bele, hogy reszemrol egyertelmuen "nem" a valasz. Ne amiatt vegyel, hanem azert, mert a Z97-es platformok ugy altalaban jo cuccok :) De ne szamits semmire a jovore nezve, sot, en inkabb a pesszimista forgatokonyvre szamitanek, azaz hogy 1 ev mulva mar at "kell" allni LGA1151-re (Skylake).

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #20 üzenetére

    Nem is arra gondoltam, hogy a regi hirt kellene most patchelni, hanem hogy az uj (mai) hirt kellene ezzel kiegesziteni. Vagy ha a mai hir lenyege az, hogy reszben hivatkozik a regi hirre, es azert nem irja le az ujdonsagokat teljes melysegeben a mai hir, mert elvarjatok az olvasoktol, hogy olvassak el a mai hirhez a regi hirt is, akkor viszont a regi hirt kell patchelni utolag. Persze alapvetoen mindegy, hogy a regi vagy a mai hirbe kerul be, csak legyen ott, hogy 100%-ot javult a 32 bites integer compute teljesitmeny, mert SZVSZ ez egy igen fontos fejlesztes, amit erdemes kihangsulyozni.

    Latom, bekerult egy uj bekezdes a mai hirbe, ez igy mar franko :R Koszonjuk, minden OpenCL fejleszto es -rajongo tarsammal egyutt :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz pakriksz #21 üzenetére

    Erre csak azt tudom mondani, hogy az AMD szerint az AVX2-t semmi sem hasznalja, tok felesleges, aztan a Carrizoban megis lesz AVX2. Miert? Ha annyira ertelmetlen, minek vacakolnak vele? :U

  • Fiery

    veterán

    válasz stratova #26 üzenetére

    "A túloldalon hogyan alakul a többlet teljesítmény és fogyasztás aránya AVX-szel?"

    Ha a konkurens termekekre, pl. AMD Vishera es Kaveri gondolsz, akkor azokon a processzorokon AVX kod hasznalatanal eleg eroteljesen beavatkozik az APM. Az APM (Application Power Management) feladata, hogy a CPU-t (vagy APU-t) az elore meghatarozott TDP kereten belul tartsa, annak árán is, ha a processzor orajelet korlatozni kell. Vagyis, pl. tobbszalu AVX kod futtatasa kozben, ha eleg jol van megirva az AVX kod, akkor az APM hatasara a processzor nem tudja kihasznalni a teljes Turbo keretet, adott esetben egyaltalan nem is tud az alaporajel fole menni, mintha nem is lenne Turbo. Az orajelek folyamatos mérésénél remekul latszik, ahogy a processzor erolkodik, probalja egy-egy mag orajelét feljebb nyomni, de az APM mindig visszarantja az orajelet. Az APM kikapcsolasaval a Turbo ujra el tud szabadulni, viszont azzal egyutt eleg komolyan elszabadul a processzor fogyasztasa is.

    Az Intel ezt maskepp oldotta meg, de jelenleg nehez lenne megmondani, hogy melyik megoldas a jobb, plane ha nem egy stressztesztrol hanem egy konkret real-world AVX-gyorsitott szoftverrol beszelunk.

Új hozzászólás Aktív témák