Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gusztáv

    addikt

    @effendi2: azért az E5420 háza sokkal gyengébb, mint ennek a Lenovonak. A touchpad előtt kimondottan hajlik (meg műanyag az egész, E6xxx után nagy csalódás volt számomra). Plusz kinyitva számomra kimondottan ronda a nagy hely a bill felett/körül. A billentyűzet jó masszív, nem hajlik és garancia vesztés nélkül szétszedhető.

    A design kérdésben én is azon a véleményen vagyok, hogy ezt főleg a vásárlói igények alapján alakítják ki. Ha megkérdezel random 100 embert, hogy mondjon egy szép laptopot, garantáltan a többség a említeni fogja a MacBook-ot, a Thinkpad-eket meg nem. Ez egy consumer gép, ahol nagyon fontos szempont hogy az aktuális divatnak megfeleljen. Az emberek többsége ezt figyelembe veszik vásárlásnál.

    Én még olyan laptopot nem láttam, ahol opció volt a fényes vagy matt kijelző, pedig pl USA-ban elég jól testre lehet szabni a rendelendő gépeket. Valószínűleg logisztikailag komoly pluszköltségekkel járna (pl nagyobb készletet kéne raktáron tartani). Még business vonalon is max. a nagyobb felbontású kijelző az opció.

    Laci

  • Gusztáv

    addikt

    válasz Tikakukac #48 üzenetére

    Az egybejack szerintem praktikus, így tényleg lehet a telefon headset-ét használni. De gondolom lehet átalakító kábelt is kapni, ha esetleg valaki már beruházott egy drágább headset-be. A beépített akkumulátornak is vannak előnyei: kisebb helyet foglal, könnyebb, a ház masszívabb. Egy átlagos felhasználónak eszébe sem jut belenyúlni a gépbe, így neki nem igazán probléma ez. A tükröződő kijelzőre nincs 5letem :)) .

    Laci

  • Gusztáv

    addikt

    válasz #56573440 #52 üzenetére

    1: még személygépkocsiknál is képesek egy-egy kapcsolón spórolni, pedig ott az összárhoz képest még jelentéktelenebb a megtakarítás. Alapvetően elég a beépített mikrofon, de ha pl nyilvános helyen kell valamire használni a skype-ot, akkor nagyobb valószínűséggel van az embernél a telefon headsetje, mint egy számítógéphez való. Ahol még hasznos a headset, az például egy egylégterű iroda. Ilyen helyeken általában a vezetékes telefonokhoz is használnak fejbeszélőt, azokon is 3,5-es jack van. Plusz ez nem épp egy gamer gép, szóval valószínüleg az ő igényeikkel nem számoltak.

    3: szabad választásod van, rengeteg laptop közül válogathat az ember. Max a véges budget miatt kompromisszumokat kénytelen kötni :) .

    @Tikakukac: én most kipróbáltam az LG-m headsetjével, és tényleg működik :DD . Persze otthon jó a beépített mikrofon is. De az irodában profi fejbeszélők vannak (30+ ezres kategória), így ezeket is lehet használni az új gépekkel (pl softphone alkalmazással vagy Lync-el)

    Az akkucsere érdekes kérdés. A gyártót persze nem izgatja, hogy nehezebb cserélni ;] . De az userek egy nagy részét sem, lásd Iphone (pedig a telefonoknál talán még természetesebb dolog volt).

    [ Szerkesztve ]

    Laci

  • Gusztáv

    addikt

    válasz #56573440 #65 üzenetére

    Pedig külföldön sokszor csak a szálloda halljában van free wifi. Nem pont webkamerás dologra gondoltam, de egy hang alapú csevegés / megbeszélés belefér.

    Laci

Új hozzászólás Aktív témák