Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bigz #37 üzenetére

    "Ha valaki eledall, es azt mondja, hogy tudna egy keveset sporolni a gyartasi koltsegeiden, ha csak osszevont jacket pakol a gepre, majd elohuz egy abrat, ami az okostelefonnal ES headsettel rendelkezo emberek es az elobbiekkel NEM rendelkezo emberek aranyat mutatja az elore vetitett vasarloi bazisbol (fogyasztoi profiling es modellezes utan, amibol kiderul, hogy tobb, mint 80%-a azoknak, akik ezt a gepet megveszik majd, az elobbi csoportot boldogitjak), akkor meg fogod neki koszonni, es rabolintasz."

    1: amikor már azon megy a spórolás hogy jack aljzat akkor az azért elég szánalmas, tudom hogy százezres vagy milliós gyártási tételnél már nem elhanyagolható az az 50 cent se , de akkor is. ez nettó sz@rrágás. nem azt kéne a marketingeseknek megnézni hogy hánynak van, hanem hogy normális fülesek amik normálisan szólnak azok két jacken mennek. annyira nem bonyolult a képlet. kinek kell fülhallgató mikrofonnal, amikor a laposba eleve van mikrofon? aki skypol meg videokonferenciázik? annak elég a gyári... vagy ne legyen mikrofon csati vagy legyen két dugó. a tervezési és logisztikai történetet megértem de lesajnálom. vásárló vagyok, és nem a gyártó logisztikai problémái miatt kell aggódnom

    2: sikerült marketingesekkel együtt dolgoznom egy ideig. a csoportvezető szlogenje volt hogy arról csinál nekem olyan statisztikát amiről csak akarok és olyan végeredménnyel. az említett esetben ha a használható hangzású, két jack véggel rendelkező, normális fejhallgatók piaci részesedét vetíti elő akkor meg azt mutatja a képlet hogy tegyenek rá minimális ráfordítással kettő dugót mert több érdemben használható eszközt kezel. tudom hogy a marketinges azt is megmagyarázza hogy a laptopot a nagy többség azt a telefonjának a vezetékes mikrofonos fülhallgatójával fogja használni, csak azt nem fogom soha megérteni hogy mire. azon az 1 méteren amit a vezetékes cucc enged bőségesen elég a gyári kam mellé adott mikrofon. pont.

    3: szabad választás régóta nincs. veszed amit kapsz. én is így vettem a mostani hp-m. bár hatra bukik a monitor, de cserélhető aksis, vannak ajtók, normális hűtés, két jack, gumírozott a teljes alsó- oldalsó lemez, stb. nem lehet az eladásokból messzemenő következtetéseket levonni olyan szinten hogy jó a tükröződő felületű kijelző mert az fogy. nem egy árszegmensben versenyeznek, nem csoda hogy +100-200k-s üzleti modellek eladásai a consumerek mögött marad.

    más kérdés hogy bent matt kijelzőm van, az itthoniban meg fényes, és nekem ezzel sincs igazán bajom, kint is szoktam használni, jó hogy kompromisszumos, de nem lehetett ilyen árban mást kapni, és végülis van olyan fényereje hogy olvasható maradjon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák