Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • heidricha

    senior tag

    Sziasztok!

    Mennyire vagyok üldözendően rendszeridegen egy T10-zel? Nemigen találok saját topic-pot hozzá, a slatedroid-os ugyan nem teljesen halott, de mondjuk legalábbis csendes.

    Van pár gondom a rendszerrel...

    - root-olás. Exynosabuse azt mondta, hogy nem sebezhető, nem tud vele mit kezdeni. Ilyet eddig senki nem említett sem a T7, sem a T10 környékén. Végül a framaroot működött, viszont mintha azóta jelentősen romlott volna a stabilitása (nem teljesen reboot-ol, de az Android elszáll gyakran - hot reboot), illetve az mxplayer hardver dekódolásra nem állítható. Mondjuk már felfüggesztettem rendszer-app-okat, törölni nem töröltem semmit. Viszont ha visszatettem mindent, akkor sem lett jobb. Egy fw upgrade még persze hátra van a tisztábban látáshoz.
    - a GPS nagyjából csak dísznek van. Egyszer láttam már összeállni, de leginkább csak mutatja a holdakat, de nem ad pozíciót. Ez mondjuk eléggé hasonlóan van a telefonommal is, ha az A-GPS épp nem működik - itt meg ugye szó sem lehet róla SIM nélkül. fasterGPS megvolt természetesen, addig még a holdakat sem mutatta.
    - ha már SIM: na azt nem ismeri fel egyáltalán, hiába teszek bele eddig akármit. Még a PIN-t sem kéri. Ami azt illeti, még tárcsázó alkalmazás sincs - van egy álomszerű emlékem, hogy a root előtt még volt, de ezt is majd csak a gyári fw visszaállítása után tudom meg biztosabban.

    Amúgy a gyári állapotán nemigen sikerült eddig, csak rontani, bár a GPS eredetileg 100% használhatatlan, most csak kb. 95.

  • heidricha

    senior tag

    válasz Mike88 #751 üzenetére

    Köszi a válaszokat!

    root-nak a framaroot (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276) megfelelt teljesen. nem gondolom, hogy a root-olás magában bármilyen hátránnyal járna, hacsak a framaroot épp nem csinál valami rendetlenséget mellette.

    codec pakkot az mx-ből szoktam telepíteni, de itt nem használt semmit. v7 NEON, ha igaz... még valami külsőleg talált verziót is próbáltam a kézi, telepítés nélküli megoldással. egyébként nincs hátránya sok, a CPU lehet többet dolgozik, de nem tűnik fel az eltérés. Mintha a video méretezése nem menne ilyenkor, de az szintén nem hiányzott eddig.

    A fasterGPS-t kifelejtettem, de rögtön feltettem, mivel a többi Androidomon is kellett, valamennyire ismerem is, eddig minden esetben használt, ez az első, amikor nem. Az is igaz, hogy ez az elspő olyan eszközöm, amiben nincs mobil net. A GXI pl. ennek hiányában kb ugyanazt tudja, mint a Hyundai. Egy helyben tiszta ég alatt 15 perc alatt összeáll, mozgásban valszeg soha.

    Jelenleg abból a kevés tapasztalatból, amit a bátrabbak gyűjtöttek, a 4.2 még nem ajánlott, elég sok baja van, amúgy én is várom, már csak azért is, mert ez lehet az első olyan Robot a családban, amin elmegy a 4.0-nál frissebb rendszer.

    Egyebek mennek szépen. A WiFi teljesen korrekt, BT működik, a kijelző érzékeny. Mivel nincs rezgője, az ikonokat nehéz pakolászni, mert nem tudni, mikor "szakad le a háttérről".
    Kicsit melegszik, ha használatban van, illetve elem bírhatna többet.
    Kijelző teljes nappali világosban még épp látható, nem az igazi.
    Külső pendrive szépen megy a kábellel, amit adtak, ugyanígy a uSD is szépen műxik benne.

    A csatlakozók fedele kb. hány alkalom után törik majd el? Az nagyon ergya szerintem, akkorát pattan, hogy kerülget a szívroham minden alkalommal! Már, ha ugyanolyan az S7 megoldása is...

    [ Szerkesztve ]

  • heidricha

    senior tag

    válasz duni84 #753 üzenetére

    http://www.slatedroid.com/topic/63498-hyundai-t10-quad-core-android-tablet-with-3g-and-gps-connectivity/page__view__findpost__p__988978

    Ebből gondoltam, hogy még nem éri meg próbálkozni. Viszont ugyanott alul friss hírekben pont szerepel egy egészen friss verzió, lehet, hogy teszek egy próbát.

    Amúgy ezek a linkek nekem csak valami proxy hibát hoznak be (bad requesta (invalid hostname)), holott itt nincs proxy, gondolom a reverz proxy lehet a ludas a kiszolgáló oldalon - vagy nincs ötletem.

    pl. ez bejön valakinek? http://www.hyundai-digital.cn/Downloads.asp?Meter=1&ID=110

    [ Szerkesztve ]

  • heidricha

    senior tag

    válasz duni84 #756 üzenetére

    Köszi!

    Sokat profitáltam a dologból, bár nem elsősorban ezzel a ROM-mal. A ROM nagyon béta állapotban van szerintem, remélem a fejlesztő is így gondolja. A slatedroid igen elhagyott topikjában az első tesztelő tapasztalatait 100%-ban meg tudom erősíteni.

    - 1.6Ghz performance governor (ha ilyesmi van az S7-en is, nem csoda, hogy eszi az akksit)
    - Nemigen lehet feloldani normálisan, szinte minden alkalommal valamit senyvedni kellett vele. Sokáig azt hittem, meg is halt az egész, 3x reset-eltem egy órán belül

    Amúgy arra jó volt, hogy rákukkantsak egy JB-re, nekem ő volt az első, és tetszett. Nekem valahogy egészen notebook-os hatása van a fölül elhelyezett tálca miatt.

    És ami a nagy haszon: Miután kiderült, hogy ez így nem maradhat, feltettem egy nem túl régi 4.0-s ROM-ot, ami viszont szinte tökéletes. Eredetileg nem ment az Exynosabuse, ezen simán, utána is rendesen megy a hw+ videó dekódolás az MX Player-ben, SIM kártya működik, korábban meg sem szólította az eszköz.

    Egyetlen bajom a GPS, ami bár működik, de iszonyat igénytelen darabnak tűnik. Lassú (akkor is, ha benne van a SIM, és a mobilnet is engedve van, és működik is), pontatlan - ilyet még sosem láttam, 4-5 holddal fixálta a helyet, csak épp 3 telekkel arrébb! Mindez a szabadban... igaz, hogy a vétel messze nem volt valamiért tökéletes, a tesztre mellette használt másik készülék is szenvedett, mint a kutya - de az megoldotta, és sokkal hamarabb.

    Ez persze lehet, hogy már készülék gond, mert legtöbbeknek a FasterGPS rendbe tette a dolgot. Még alszom rá egyet, de alig hiszem, hogy ezzel visszapostáznám Kínába...

  • heidricha

    senior tag

    Sziasztok! Vett esetleg valaki EU szabvány szerinti aljzatba való töltőt? Hol, és mennyiért?

    Kérem, hogy aki eleve ilyennel kapta, az most kíméljen meg ennek közlésétől! :)

    Köszi!

  • heidricha

    senior tag

    Ezek szerint nem sokan vettek még ilyet, pedig sokan szenvednek ugyanazzal a hulladék átalakítóval.

    Nem is a csúszkálás lenne vele a baj, de egy idő után egyszerűen nem érintkezik. Szikrát én még nem láttam, de tölteni vagy lehet vele, vagy nem. Most előkapartam a nem-annyira-gagyi utazó mindent mindenbe adapteremet, ezzel jobb a helyzet sokkal, de egy natív EU-s dugasz csak kell majd előbb utóbb.

    Van pár ilyesmi, 2, illetve 3A-es is, e-bay, dx.com... nem annyira olcsó, és kicsit aggaszt a csatlakozó. Mi ennek a hivatalos mérete, amit esetleg keresni kellene? Mert ha Hyundai-ra keresek, akkor leginkább nem kapok egy találatot sem, viszont esélyes, hogy nem ez az egyetlen tablet gyártó használja ezt a vékony kis Nokia-szerű csövecskét.

  • heidricha

    senior tag

    válasz heidricha #816 üzenetére

    pl. http://dx.com/p/5v-3a-2-5-x-0-7mm-eu-plug-power-charger-adapter-for-cube-vido-aigo-flytouch-more-black-220702, vagy
    http://www.ebay.com/itm/EU-plug-Mains-charger-F-Hyundai-T7S-T7-T10-Tablet-PC-ac-adapter-power-home-wall-/370827132007?pt=UK_iPad_Tablet_Chargers_Sync_Cables&hash=item565704fc67

    Majd jól lemérem otthon, bár a belsejét nem lesz könnyű.

    Tényleg, csak nekem sikerült a töltőt már nem is egyszer a mikrofonba lyukába illeszteni? Nekem (lányomnak) ugyan T10 van, de azon elég közel vannak egymáshoz, és nagyon is hasonlatosak.

    [ Szerkesztve ]

  • heidricha

    senior tag

    válasz Mike88 #819 üzenetére

    Itt nem ez a gond, a fémes érintkezés nem stimel már egy ideje. Talan, ha összeragasztottam volna, jpbb lenne a helyzet, de az átalakító rugója elfáradt, és kezdettől gyengébb volt, mint egy átlag hosszabbítóé, vagyis minden alkalommal benn maradt az átalakító a hazai aljzatban.

    Ha 1500 egy új, akkor mondjuk nem sok billenytűzést ér meg az egész történet!

  • heidricha

    senior tag

    Sziasztok!

    Volt már valakinek kalandja alkatrész beszerzéssel? érdekelne, hogy egyáltalán hol lehet pl. komplett digitizer-t beszerezni, merthogy a meglévő betört, és nem érzékel semmit. A kijelző látszólag sértetlen, de még nem szedtük szét.

    A cucc T10, de annak kicsi a közössége...

Új hozzászólás Aktív témák