Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66

    őstag

    válasz ufonauta #560 üzenetére

    Amikor a bankkártya adatokat akarta elmenteni egy pillanatra én is megtorpantam, de nem igazán találtam ellenérvet, miért ne adjam meg a világ (akkor még) legnagyobb mobiltelefon gyártójának. Mellesleg az Aliexpress-en is ott vannak a kártya adataim. Soha semmilyen negatív tapasztalatom nem volt egyik esetben sem. (Van ellenpélda is: a fiam egy híres nyugati (vagy írjam úgy: nemkínai) online játék felületen adta meg a fizetési adatait....kis idő múlva szépen le is emelgettek a számlájáról napi 3 dollárt, amíg elfogyott a 12 ezer Ftja amit a számláján volt, így nem tudtak többet lenyúlni. Jobban utána nézve a neten elég sok hasonló esetet találtunk. Reklamálás után az OTP bank visszatérítette az összeget. Saját példa: az Ebay-en vásároltam volna angliai eladótól, de az elküldött nem kevés összegért (hatszámjegyű összeg) semmit nem kaptam, és az összeget sem kaptam vissza soha, pedig hetekig leveleztem az Ebay-el)
    Az árakat nekem is jüanban adta meg, amit hivatalos árfolyamon át lehetne számolni, de felesleges, mert a vásárlás előtt az alkalmazásban forintban látod az összeget, és annyit is fognak levonni. Egyébként ez nem ördögtől való, hiszen sok külföldi vásárlásnál találkozni olyannal, hogy a fizetendő összeget jüanban, dollárban, euróban, fontban stb. adják meg.
    Ha az a kérdés megadjam-e kínai cégnek az adataimat, az én véleményem az, hogy inkább a kínaiaknak adom meg, mert azok hiába tudják minden adatomat, nem tudják befolyásolni az életemet. Ellentétben pl a nyugati cégekkel, amelyek átszövik a mindennapjainkat, és már ott tartunk, hogy nem a cégek igazodnak az életünkhöz, hanem a cégek igazítják az életünket a saját kedvük/érdekük szerint. Pl. a Google a saját gms rendszeréhez kötötte az online banki utalásokat (ahhoz a gms-hez amit akkor és attól vonnak meg akitől akarnak). Szóval a kínai minden adatom ellenére semmit se tud kezdeni velem, de ha President Demens gondol egyet, a teljes európai online fizetési rendszert meg tudja bénítani ha a gms-t nemcsak a Huaweitől vonja meg hanem Európától is. Most akkor kinek vagyunk kiszolgáltatva?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák