Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz sb #34 üzenetére

    Ha profi munkában nagy munkafelületre lenne szükségem, akkor biztosan nem ezeket a dizájnmonitorokat venném, hanem pl. a következőket:
    EIZO FlexScan EV2730Q
    LG DualUp 28MQ780

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz sb #36 üzenetére

    Főleg nem annyira fontos mint ahogy a gyártók intézték és rádobtak sokszor 50% felárat 16:9 helyett 16:10 vagy 5:4-re is.
    ...
    Brutálisan célirányos esetben tudom csak elképzelni, hogy semmi más nem jöhet szóba mint egy adott képarány.

    Egyetértek.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • vicze

    félisten

    válasz sb #34 üzenetére

    Első értelmes monitorom egy 21"-os CRT volt nyilván 4:3-as 1600*1200, nagyon menő volt. :P
    Ez cseréltem egy 32"-es TV-re FHD, majd jött a 27"-os WQHD Dell. Kb. 6-8éves ciklusokban cserélem. Majd 7év 32" után azt tudom mondai, hogy túl nagy és az abszolút ideális méret számomra a 28".
    A Dell-lel két bajom volt(van mert ez a másodlagosom). 16:9 és ez a munkámhoz kevésbé ideális, és a fényerő, ami 350-nel gyenge, mert igen fényes szoba. Fontos még az értelmes színtér és színhűség, a Dell kalibrált volt, de egyáltalán nem túl jó a kontrasztja szerintem.
    Elkezdtem a 16:10-eket hajkurászni, vagy nézni bármi magasabb felbontást. Amik kijöttek olyan brutál árak voltak, hogy teljesen megfizethetetlen. 1év home office után kezdtem el keresni a megoldásokat erre, de tényleg semmi nem volt, ami vagy megfizethető, vagy egyáltalán elérhető, aztán jött a Huvi.
    Pl. AxBattler felhozott monitorok kb. vicc igazából, az Eizo 2x ennyibe kerül, a DualUp meg még nem kapható, de szintén iszonyat drága lesz mint minden Ergo.

    Mivel 400GBP-ért vettem ezért egyáltalán nem olyan rossz a Huawei ára ha azt nézzük, hogy ennyiért tök esélytelen még a 16:9-es 32" is 500nit-tel, értelmes színtérrel.

    Sokszor írtam nyilván elve csak annak jó aki együtt tud élni, az igen erős kompromisszumokkal.

    Hétvégén unatkoztam... :B

Új hozzászólás Aktív témák