Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    Lassan 3 hónapja használom. Képarány és felbontás miatt, ugye csak ez van a piacon.
    Nem tökéletes de se képminőséggel se mással túl sok probléma nincs. A termék általános összeszerelési minősége több mint kiváló.
    Amik negatívumok:
    - A beállítási lehetőségek borzasztó korlátozottak. (mondjuk direkt nem raktam netre vagy frissíttetem le)
    - Miracast reklámozás nem kikapcsolható, így állandóan ott egy +hostspot értelmetlenül.
    - BT nem kikapcsolható.
    - Az USB hub sávszélessége igen korlátozott sajnos (Gbit Ethernetből 150MBit marad sajna)
    - Nincs MST ami ezért az árért illene azért.
    - Nincs VESA opció, és az állványa túlságosan "fix". Ezzel tisztában kell legyen mindenki aki gondolkodik rajta, mert ahogy a teszt is írja egy óriási hátrány és kizáró ok sokaknak.

    Jelenleg egy második beszerzésén gondolkodok annyira bejött.

    "Az USB Type-C porton keresztül nem sikerült rá képet és hangot eljuttatni"
    Most erre mit mondjak? Nem a terméket jellemzi... :U
    Így használom 2 hónapja 65W-vel gond nélkül tölti a laptopot.

    "Vezeték nélküli adatátvitel is csak egy Huawei eszköz esetében valósult meg"
    Ez konkrétan nem igaz, megy bármi Miracast gond nélkül, használtam, még Windows-ban is Wireless displaynek is.

    "Elméletben ez egy nagyon elegáns megoldás, de egyszerűen (még) nem működik elég jól."
    Konkrétan 0 problémám volt vele, és messze a legjobb leggyorsabb kezelőszer monitoron amivel találkoztam. Nyugodtan másolhatja bárki.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz mad823 #3 üzenetére

    Elég sok elektronika a talpban van, így nem. Ezért sincs Pivot se.
    A formáért sajnos ok minden fel lett áldozva.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Acélfarkas #5 üzenetére

    Nyilván nem az ennyimét használták. De a tesztben borzasztó ostobaságok vannak állítva.
    USB-C kimenet pontosan úgy működik ahogy kell minden gond nélkül, DP Alt és USB-PD-vel.

    Még egyszer a Wireless rész egy mezei Miracast, ami elég sok TV-ben megtalálható és gond nélkül működött minden eszközzel ami támogatja a Miracastot, köztük pl. a cikkben említett S10-zel is.

    Igen az 10bit az 8bit+FRC ennél sajnos, mint a kamu HDR-ek általában.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz eszterencs #8 üzenetére

    Nekem meg itt van előttem és működik hónapok óta, minden nemű frissítés vagy internetes kapcsolat nélkül. Mind a töltés megy gond nélkül, mind a Miracast olyan eszközökkel amik támogatják. S10, S22, Tab S5e, Tab S8, Windows 10, minddel ment gond nélkül.

    Ez épp egy S10, ha már említve volt.

    Nem mondom Miracast egy elég szar protocol(pontosabban a WiFi Direct az amire épül) alapból és lehetnek vele gondok, de resetartok általában megoldják.

    "totál dilettáns nálunk"
    Ha valaki számára valami új és nem ért hozzá, akkor elég könnyen lehet dilettáns hozzá, így nem zárnám ki.
    Pl. Realme GT 2-n Android 12-vel már nincs Miracast support, csak Android 11-en. (Ez lassan tűnik el minden androidból, mivel Google nem támogatja.) Valamint Realme GT 2-nek nincs MHL támogatás, így hiába dugdostok bármit is rá.
    Mindenki maga eldöntheti, hogy ez dilettantizmus vagy sem, a puszta tudatlanság nem feltétlen az.

    Az NFC-s "párosítás" valóban csak is kizárólag Huawei készülékekkel fog működni, de ezt tiszta volt a specifikációkból nekem.

    Az USB-C-t meg még csak felfogni se tudom, hogy ne működne kb. bármivel, ami támogatja is. S10-et rádugva egyből jön is a DeX.
    gyakorlatilag végig screenshotolhatom az összes említett esetet.

  • vicze

    félisten

    válasz AxBattler #13 üzenetére

    Ez annak a függvénye mire kell. Nincsen az egész piacon másik 3:2-es monitor, így ha ez a munkádhoz jobb, akkor lehet bármennyivel jobb a ProArt (az, egyedül 350nit vs. 500nit ebben jobb a Huawei, így a kamu HDR is jobb.) egyszerűen nem alternatíva.
    Jelenleg ez a monitor a saját kategóriájában játszik, pusztán a felbontása miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz qnadam #15 üzenetére

    "van legalább egy példány a monitorból, amin ezek nem működtek?"
    Magán vélemény alapján elég esélytelen, amennyiben a csatlakozó nem sérült. Ha pedig hibás a termék akkor pedig értesíteni kell a gyártót hogy küldjön egy működő teszt példányt és nem valótlanságokat állítani a tesztben. Ugye ez elég alap dolog. (Na meg ha első eset lenne tesztekben...)

    Lehet olyan laptop ami nem támogatja lehet olyan telefon ami nem támogatja stb. Ezeket a tesztlő kell tudja, ez a munkája.

    És itt hozzátenném, hogy Huaweit mint gyártót ki nem álhatom ezért soha nem is fogom netre engedni, és ahogy leírtam borzasztó sok negatívuma van, de nem azok amik említve vannak.

    Aki pedig a vásárláson gondolkodik és az ár a problémája, várjon mert egyre olcsóbb hisz egy kifejezetten népszerűtlen termék, így egyre több akció lessz rá.

  • vicze

    félisten

    válasz qnadam #18 üzenetére

    Mert nagyon nagyon kicsi esélyt látok rá, hogy így van.
    Amúgy ha megnézed HP-kal nagyok sok probélma van USB-C alt mode-dal és sokszor SW/FW frissítés kell hogy működjön.

    Amúgy nagyon sok mainstreamebb kevésbé hozzáértő tech oldalon ugyan úgy rengeteg wireless kapcsolódási probléma volt, mert Huawei csak saját termékeire írja a támogatást és képzelen odaírni, hogy sima Miracast, me marketing BS.

  • vicze

    félisten

    válasz sb #34 üzenetére

    Első értelmes monitorom egy 21"-os CRT volt nyilván 4:3-as 1600*1200, nagyon menő volt. :P
    Ez cseréltem egy 32"-es TV-re FHD, majd jött a 27"-os WQHD Dell. Kb. 6-8éves ciklusokban cserélem. Majd 7év 32" után azt tudom mondai, hogy túl nagy és az abszolút ideális méret számomra a 28".
    A Dell-lel két bajom volt(van mert ez a másodlagosom). 16:9 és ez a munkámhoz kevésbé ideális, és a fényerő, ami 350-nel gyenge, mert igen fényes szoba. Fontos még az értelmes színtér és színhűség, a Dell kalibrált volt, de egyáltalán nem túl jó a kontrasztja szerintem.
    Elkezdtem a 16:10-eket hajkurászni, vagy nézni bármi magasabb felbontást. Amik kijöttek olyan brutál árak voltak, hogy teljesen megfizethetetlen. 1év home office után kezdtem el keresni a megoldásokat erre, de tényleg semmi nem volt, ami vagy megfizethető, vagy egyáltalán elérhető, aztán jött a Huvi.
    Pl. AxBattler felhozott monitorok kb. vicc igazából, az Eizo 2x ennyibe kerül, a DualUp meg még nem kapható, de szintén iszonyat drága lesz mint minden Ergo.

    Mivel 400GBP-ért vettem ezért egyáltalán nem olyan rossz a Huawei ára ha azt nézzük, hogy ennyiért tök esélytelen még a 16:9-es 32" is 500nit-tel, értelmes színtérrel.

    Sokszor írtam nyilván elve csak annak jó aki együtt tud élni, az igen erős kompromisszumokkal.

    Hétvégén unatkoztam... :B

Új hozzászólás Aktív témák