Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunmyke

    aktív tag

    válasz satz18 #29 üzenetére

    Nálam dettó, vagyis Intel HD + HD Radeon 5650M van az Acer (TimeLineX) laptopomban. Manuálisan váltható csak, de teljesen jó. Intel-re kapcsolva, hűvös, csendes a gép és elmegy még most is majdnem 3 évesen 5 órát akksiról wifivel.
    Igazából arra akartam előbb felvilágosítást adni, hogy videokártya nem csak játékra kellhet...

    "A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

  • hallador

    addikt

    válasz satz18 #75 üzenetére

    Nem egészen.

    Magyarországon valóban ez a trend, ebben igazad van barkacs benoke-nek mindegy. De ha egy ilyen geped pl vonaton eloveszel, akkor nem fog hajolni, meg szetesni, gepeles kozben sem, mint egy Pl Acer Extensa (Egy elrettendo pelda).
    Valamint az adatok igen fontosak, ha valami bedoglik, akkor majd az adatokkal mi lesz? Egy nagyvallalati kornyezetben, hogyan tudod integralni az olcso 150 k-s gepet? Sehogy.

    Aztan az "okos" kodó magyar ember fog venni egy masik gepet, eleve 2 gepet, nem fog venni, mondvan ugyis jo ez, egeszen az elso pofonig.

    " pl 2 évente veszel 150k ért egy újat, sokkal frissebb rendszered van."

    Igen es egy ceg aki minimum 3, Magyarorszagon 6 evre tervez, fog venni 2 evente gepet nem fog venni. Magyarorszagon meg plane nem fog.

    ddigra el lesz avulva, mint állat

    Amugy munkagepnek miert is kellene akar 5 ev mulva jobb gep?

    Ha nem számít a kijelző, mert úgy is dokkolóról megy, akkor miért van kiemelve a jó minőségű billentyűzet.

    Vonaton, repulon, buszon hasznalva nekem nem mindegy hogy min gepelek, meg az sem, hogy a gepbol az ut vegete mi marad. Egy utnal nem nyilvan, de aki hetente utazgat a nagyvilagba, annak, hogyan mondod el, hogy ja megint tonkre ment az alaplap? Mert a keszuleg vaza nem birja.

    Egy lehajtott notebookhoz külső billentyűzet is kell nem?

    Valoban, de vajon hova teszed ezt egy kozlekedesi jarmuvon?

    (#76) Zoli0726

    De ez így kuka. Nem a consumer gépekhez akarom hasonlítani, hanem munkagépekhez, de ilyen szempontból is inkább egy Lenovo-t vagy Dell-t vennék, mert ilyen árban van jobb.

    Na ezzel semmi baj nincs a felbontas kerdeseben egyet tudok erteni veled. A Jobb minosegu kepernyo pedig, ide nem kell. A felbontas na igen...
    Minosegben, Supportbsn a HP jobb. Szolgaltatasban a Dell, Lenovo pedig tobbet nyujt.

    Szerintem te sem érted, hogy a többiek mit akarnak mondani. Nem arról van szó, hogy itt senki nem képes felfogni, mik egy business gép előnyei, teljesen érthető és meggyőző amiket mondasz

    Na ebben nem ertunk egyet, olvasd vegig a kommenteket, 150 k-ért sokkal jobb notit kapsz allitolag....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz satz18 #80 üzenetére

    (#75) satz18

    Én azt a trendet figyeltem meg, hogy ha valami kell, akkor abból 1 semmit nem ér, 2-t kell belőle venni minimum. 440-ből kijön 2-3 ilyen gép is. Sztem többet ér, ha összeszarja magát, nem kell várni semennyit, hanem átülsz a másikhoz, és folytatod. A másik addig lehet szervizben. 5 évig használod: 2-3 év alatt elavul. harmad áron vásárolva, pl 2 évente veszel 150k ért egy újat, sokkal frissebb rendszered van. Veszel most egy ilyen gépet és 5 évig használod? Addigra el lesz avulva, mint állat. Ha nem számít a kijelző, mert úgy is dokkolóról megy, akkor miért van kiemelve a jó minőségű billentyűzet. Egy lehajtott notebookhoz külső billentyűzet is kell nem?

    Figyelj a kijelzo valoban nem all a helyzet magaslatan, csak eppen ezt senki nem is vitatta. De ide megfelel ez is, az hogy nincs HD+ opciokent na az a HP f@szsaga ez igaz.

    Kiemeltem azt a reszt ahol nem beszeltel a billenytuzetrol :)

    Szerintem en nem forgattam ki a szavaidat, inkabb Te nem emlekeztel arra amit irtal.

    (I)(#81) Fryskitt (/I):

    Legalabb mostmar te is kepben vagy, szoval hogyan integralod nagyvallalathoz azt a MacBook-ot? :C

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • fateless

    veterán

    válasz satz18 #80 üzenetére

    Azért ne túlozz. A kijelző nem szar, hanem csak nem kiemelkedő, nem ér fel a kategóriatársak nagyon minőségi kijelzőjéhez. Önmagában nem okoz problémát, de ha mondjuk leteszed a kapacitált X1 Carbon mellé, akkor nagyon látható a különbség.

    Ez egyébként egy HP sajátosság, de ami a cikkben kritikaként lett megfogalmazva, hogy tudniillik kicsi a betekintési szög, az számomra egy előny és az egyik érv volt a 2560p vásárlása esetén (ennek is alacsony a betekintési szöge). Korábban privacy filtert használtam, de ennél már nem kell. Ez lehet sok ember számára hátrányos dolog, de én örültem neki. Mindezt úgy mondom, hogy Thinkpad X220 és Dell E4310 közül választhattam volna még. Végül hajszálnyival nyert nálam a 2560 a 4310 előtt.

    Gyenge a kijelző a konkurenciához képest, de nem használhatatlan. Ami inkább bosszantó a HP gépeknél (eddig legtöbbnél ezt tapasztaltam), hogy a light sensor az 2-3 értékkel mindig alacsonyabbra lövi be a fényerősséget a számomra ideálishoz képest. Én már inkább kézzel állítgatom. Ez nem volt gond sem a Thinkpad-eknél, sem a Latitude-oknál. Na, ez zavaró!

    MOD
    Egyébként nem hinném, hogy olyan nagy sikere lesz ennek a gépnek, mert szerintem házon belül megfojtja a 8470 azon vásárlók esetében, akik nem annyira akarnak vékony gépet, akik pedig ultrabook-ot keresnek, azok előbb veszik meg a Dell vagy a Lenovo üdvöskéit - én legalábbis ezt tenném.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • hallador

    addikt

    válasz satz18 #83 üzenetére

    Te kotozkodsz maximum, mert leirtal valamit majd letagadtad, utana neked allt felljebb ez Magyarorszagon meg megy, de egy komolyabb helyen max atneznek rajtad. Nem ertetted meg a koncepciojat a termeknek. Ez nem baj, csak ne akard letagadni a nyilvanvalot.

    (#84) fateless

    + 1, Annyit tennek hozza, hogy Nyugaton a HP sokkal jobban megbecsult Brand mint otthon. Ez latszik abbol is, hogy sokkal elterjedtebb is. Ez el fogja adni a termeket siman. Amugy egyet ertek minden szavaddal.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • fateless

    veterán

    válasz satz18 #87 üzenetére

    Mondtam neki, de a 2560p-m annyira megtetszett neki, hogy ez felbátorította, csak még nem hívta fel a disztribútorát.

    hallador #88
    Egy hete adtam el a 6460b-t ;)

    Gépbolond vagyok - még most is van itthon egy 2530p és egy 2540p, valamint egy TC4200. Elhatároztam ,hogy eladom a sok extra gépet, de a TC akkor is marad :B

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák