Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz celf #640 üzenetére

    ezért szerintem ne keress alternatívát, tök mindegy hogy huawei vagy xiaomi.

  • Cyborg

    őstag

    válasz celf #640 üzenetére

    Igen, aliexpressről kb. ennyiért megkapod, az ár különbözet megéri azt a plusz két hét várakozási időt.

    Ilyen elven semmit ne vegyél, mert az ájfon is továbbítja az adataid, uh nyugodtan vedd, ami tetszik, és ne agyalj ezen:-)

  • Cancer

    senior tag

    válasz celf #640 üzenetére

    "Nekem az lenne a lényeg, h. a telefonos appról ne menjen biodata direktbe alami olyan helyre, ahol tutira kilóra eladják."

    Nemhogy tutira eladják, hanem ebbe az irányba "fejlődik" a világ. Szerintem nem az a baj, hogy kielemeznek minden elérhető és élő embert, hanem csak az, ha ezzel visszaélnek. Másrészről, ha valaki "útban van", azt már 1000 éve is el tudták tenni láb alól. :D

    Acxiom 700.000.000 emberről teljes profil, Oracle 2.000.000.000 emberről teljes profil...

    Én mellesleg kifejezetten örülnék, ha ezeket az adatokat (ha már kéretlenül begyűjtik) a rendelkezésemre is bocsátanák.
    1. példa Bankkártyát használok. Elmegyek a hypermarketbe vásárolni. Megrakom a kocsit, fizetek a kasszánál. Az nyilván egyszerű, hogy hol, és mennyit vásároltam (erre már bankszámlával összeköthető applikációk is vannak). Viszont az, hogy abból 20-30e forintból mennyi a tejtermék, hús, zöldség, elektronika stb azt már pötyöghetem be egyedül... Viszont ezek az adatok pedig tisztán megvannak a hypermarketnél, ugyanis a tagsági kártya sem más, csak adatgyűjtést szolgál. Emellett ki ellenőrzi, hogy a rendszerükben az egyes bankkártyákhoz ne rendelnének egy-egy vásárlói profilt? Elsőként ezt egyébként az amerikai Target üzletlánc fejlesztette tökélyre...
    2. Okos mérleg, okos "óra/karpánt", okos hűtő, okos otthon. Szép és jó. S megideologizálható, hogy ezek a mi kényelmünket, egészségünket szolgálják, viszont naívság lenne ezt nettó módon elhinni. Ugyanis minden az adatgyűjtésről szól. Mert ebből lesz igazán nagy profitja a cégeknek. Előre (lesz) számítható, hogy kinek érdemes "vitamin készítményt", kinek "fogyókúrás" tablettát és kinek szívgyógyszert gyártani... Ez persze csökkenteni fogja a pazarlás is valamilyen szinten, viszont nem trollkodnám további OFF témákkal a topicot.

    Röviden. Minden eszköz amelyik valamilyen úton módon kapcsolatba tud kerülni az internettel (wifi, bluetooth segítségével akár netes eszközhöz) az a használójáról gyűjt adatot. Legyen az autó vagy akár egy egyszerű villanykapcsoló. Welcome IoT! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Új hozzászólás Aktív témák